Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

romek
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 31.01.2019, 19:36

Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: romek » 26.09.2019, 22:29

Cześć,

zerknijcie proszę czy ktoś spotkał się u siebie z takim przypadkiem:

1. Ruszam po postoju (bieg R na filmach)
2. Dodaję mocno gazu (włączając się do ruchu np) (bieg D1 na filmie który oglądam)
3. Auto wchodzi na 6K obrotów
4. W tym momencie następuje dość głośne pyknięcie, dochodzi z okolic kół
5. Obroty spadają do 3K (bieg 1, nie D1 widoczny na kokpicie, nie wiem co to oznacza że zabrało literkę D)
6. Widać na kokpicie obraz drogi + komunikat ACC niedostępny
7. Auto po 2 sekundach zaczyna ponownie przyspieszać (bieg D1)

Nie zdarza się to za każdym razem. Nie zawsze dodaję gazu do oporu, czasem zdarza się to jak wyjeżdżam z bramy na drogę..

Załączam 3 filmy, zerknijcie proszę:

https://youtu.be/-eiIU_tqFOk
https://youtu.be/QaEAaMiPN_s
https://youtu.be/StBpHMX52l4

O co chodzi? oddałem auto na serwi gwarancyjny do Audi Krotoski Wolica (k Warszawy), ale serwis nie jest w stanie odtworzyć tego przypadku. Kiedy jeździłem chwilę z mechanikiem, też akurat nie udało nam się tego złapać.

Ktoś ma podobny problem?

pixeldepth
Member
Posty: 86
Rejestracja: 25.01.2018, 17:57

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: pixeldepth » 26.09.2019, 23:26

U mnie wystąpiła kilka razy identyczna sytuacja przy wyjeździe z garażu podziemnego. Mam dosyć mocne wzniesienie po łuku, więc nie mogę wjechać z rozpędu i dodając gazu na wzniesieniu następuje identyczne odcięcie napędu.

Sytuacja występuje tylko gdy ruszam zaraz po włączeniu silnika. Zazwyczaj jak wsiądę do samochodu to od razu odpalam silnik, dopiero odkładam jakieś rzeczy i zapinam pasy więc ruszam dopiero po chwili - w tej sytuacji nigdy nie zdażyło mi się to odcięcie.

Tłumaczyłem to sobie niewystarczającym ciśnieniem oleju lub po prostu koniecznością rozgrzania skrzyni, która zimna nie jest w stanie przenieść większego momentu na napęd.
TSI 190

Awatar użytkownika
Eldar
Senior Member
Posty: 273
Rejestracja: 19.08.2017, 23:43
Lokalizacja: Barwałd Górny
Kontakt:

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: Eldar » 27.09.2019, 01:31

Za każdym razem wyrzuca Ci tempomat. MUSI być z tego jakiś błąd w kompie. Zmień ASO jak nie potrafią odczytać.

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: Art e on » 27.09.2019, 01:37

No akurat "diler K-C" to najwieksza porazka na jaka mogles trafic. Zmien aso, tam sa sami partacze, jedno co potrafia to zaslonic sie swoja kancelaria "radcow prawnych" i tyle. Ogolnie omijaj ich szerokim lukiem!
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

romek
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 31.01.2019, 19:36

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: romek » 27.09.2019, 08:43

Na tą chwilę jeszcze nie krytykuję K-C w Wolicy bo jeszcze nic złego mi się nie stało.

Postaram się umówić na np godzinną jazdę żeby odtworzyć błąd z podłączonym komputerem.

Natomiast co ważne, powiedziano mi, że podstawą do naprawy gwarancyjnej usterki do której nie ma błędów, są co najmniej 3 takie same zgłoszenia ze świata. Błędów historycznie zapisanych nie ma, ale nie wszystkie się podobno zapisują.

Apel więc do tych którzy mają podobny problem i na dłużą metę tego nie akceptują (mnie się to zdarza przy włączaniu do ruchu - to niebezpieczne), o zgłoszenie i zapisanie takich zleceń w ASO. Wtedy mogę iść dalej ze swoim modelem i wymagać działania. Dajcie znać jeśli to pozgłaszacie na dniach, bo auto czeka na wymianę gwarancyjną przeciekającego kierunku tylnego, i mam już czasowo po gwarancji (zlecenie otwarte w czasie gwarancji).

To jest definitywnie jakiś problem, nie wiem w co się przerodzi w czasie.

karciu
Member
Posty: 55
Rejestracja: 08.09.2019, 15:35

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: karciu » 27.09.2019, 11:19

romek pisze:
27.09.2019, 08:43

Natomiast co ważne, powiedziano mi, że podstawą do naprawy gwarancyjnej usterki do której nie ma błędów, są co najmniej 3 takie same zgłoszenia ze świata.
Większej bzdury serwis nie mógł powiedzieć

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: Salvatore » 27.09.2019, 12:35

Kojarzy mi się podobna usterka na forum. Czy "1" bez literki nie oznacza, że bieg "wypadł"?
Wygląda to na problem z mechatroniką...

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: olek1305 » 27.09.2019, 13:01

Dobrze kojarzysz, tylko tam takie cyrki na 2 biegu, też 2.0 TSI, także to chyba skrzynia.
viewtopic.php?f=2&t=701
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

Awatar użytkownika
Eldar
Senior Member
Posty: 273
Rejestracja: 19.08.2017, 23:43
Lokalizacja: Barwałd Górny
Kontakt:

Re: Dodaję gaz, wchodzi na 6K obrotów, spadek obrotów do 3K - naprawa gwarancyjna

Post autor: Eldar » 30.01.2020, 14:06

Gdyby kogoś interesowało to błąd prawdopodobnie wychodzi z DSG.
Radar wyrzuca ACC ponieważ dostaje nieprawidłową informacje o aktualnym biegu.
W samej skrzyni nie ma żadnego śladu po tym błędzie.
W sobotę wrzucam aktualizacje softu do skrzyni i będę obserwować czy znowu pojawi się ten problem.

ODPOWIEDZ