Szyby / głośność

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Szyby / głośność

Post autor: olek1305 » 15.10.2019, 17:27

Nie no tak źle to nie jest że przy 70 masz światy. Co prawda ludzie zgłaszali jakiś świat przy lusterkach ale to chyba właśnie zdarzało się w egz. z wyciszenia. Byłeś na jeździe próbnej? Najlepiej samemu ocenić bo dla jednego jest cicho a dla drugiego ten sam poziom halasu głośny. Zależy też z czego się przesiadasz.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

AB76
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 11.06.2018, 16:52

Re: Szyby / głośność

Post autor: AB76 » 15.10.2019, 17:51

edgeofsanity pisze:
15.10.2019, 15:46
Noetra pisze:
03.10.2019, 08:19
edgeofsanity pisze:
02.10.2019, 13:34
Panowie i użytkownicy Arteona, przymierzam się do zakupu auta teraz. Mam już oferty na stole: Superba taniej vs Arteona drożej.
Szyby w Arteonie czasami lekko poświstują (zależy jaką prędkością jedziesz i jaki jest kierunek wiatru)
W Superbie nic nie będzie świszczeć.

Jeżeli na serio rozważasz taki wybór to bierz Skodę. Wszystko w niej będziesz miał takie same lub lepsze na dodatek za niższą cenę. Arteon to przede wszystkim smak, styl i design. Płacisz za rzeczy niewymierne. Jeśli tego nie widzisz (a skoro porównujesz to chyba nie widzisz) to nie ma żadnego argumentu byś brał Arteona.

Gdy ja zobaczyłem pierwszy raz Arteona w salonie (a poszedłem oglądać T-Roc'a! ;) ) od razu go zapragnąłem. Superba za darmo bym nie chciał. Liczył się tylko ON. Piękny, lśniący, kurkumowy na 20 calowych felgach. W dupie miałem jakieś niedoróbki czy świszczące szyby.

Chodzi mi o to, że Arteona kupuje się emocjonalnie. Jeśli próbujesz sobie kalkulować i podejść pragmatycznie zawsze wyjdzie, że Skoda Superb to lepszy wybór.
Dzięki za opinię, choć uwagi w stylu 'Superba za darmo bym nie chciał' pominę. Jakbyś na loterii wygrał Fiata Doblo to byś wziął i sprzedał, tak sądzę. Ale możesz brnąć w zaparte. :)
Co do Arteona, właśnie dlatego go rozpatruję bo wygląda z zewnątrz pięknie. Ale to, że wygląda pięknie nie sprawia, że jako ojciec 6-letnich bliźniaczek mający rodzinę i wymagania co do komfortu, będę akceptował świsty jadąc 70km/h co dzień do pracy w cenie 160k za auto. I żaden wygląd tego nie zmieni. Więc chciałem wiedzieć czy większość narzeka czy zdarzają się pojedyncze egzemplarze.
Jako ojciec 11 letnich bliźniąt mogę stwierdzić, że u mnie jest OK ;)
Mam pakiet wygłuszający. U mnie nie ma świstów ze strony lusterek.
Mam wrażenie, że ostatnio na forum nie pojawiają się wpisy o świszczących lusterkach - może coś poprawili, chyba że coś przeoczyłem.

Emilowicz
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.11.2018, 07:38

Re: Szyby / głośność

Post autor: Emilowicz » 15.10.2019, 18:36

AB76 pisze:
15.10.2019, 17:51
edgeofsanity pisze:
15.10.2019, 15:46
Noetra pisze:
03.10.2019, 08:19
edgeofsanity pisze:
02.10.2019, 13:34
Panowie i użytkownicy Arteona, przymierzam się do zakupu auta teraz. Mam już oferty na stole: Superba taniej vs Arteona drożej.
Szyby w Arteonie czasami lekko poświstują (zależy jaką prędkością jedziesz i jaki jest kierunek wiatru)
W Superbie nic nie będzie świszczeć.

Jeżeli na serio rozważasz taki wybór to bierz Skodę. Wszystko w niej będziesz miał takie same lub lepsze na dodatek za niższą cenę. Arteon to przede wszystkim smak, styl i design. Płacisz za rzeczy niewymierne. Jeśli tego nie widzisz (a skoro porównujesz to chyba nie widzisz) to nie ma żadnego argumentu byś brał Arteona.

Gdy ja zobaczyłem pierwszy raz Arteona w salonie (a poszedłem oglądać T-Roc'a! ;) ) od razu go zapragnąłem. Superba za darmo bym nie chciał. Liczył się tylko ON. Piękny, lśniący, kurkumowy na 20 calowych felgach. W dupie miałem jakieś niedoróbki czy świszczące szyby.

Chodzi mi o to, że Arteona kupuje się emocjonalnie. Jeśli próbujesz sobie kalkulować i podejść pragmatycznie zawsze wyjdzie, że Skoda Superb to lepszy wybór.
Dzięki za opinię, choć uwagi w stylu 'Superba za darmo bym nie chciał' pominę. Jakbyś na loterii wygrał Fiata Doblo to byś wziął i sprzedał, tak sądzę. Ale możesz brnąć w zaparte. :)
Co do Arteona, właśnie dlatego go rozpatruję bo wygląda z zewnątrz pięknie. Ale to, że wygląda pięknie nie sprawia, że jako ojciec 6-letnich bliźniaczek mający rodzinę i wymagania co do komfortu, będę akceptował świsty jadąc 70km/h co dzień do pracy w cenie 160k za auto. I żaden wygląd tego nie zmieni. Więc chciałem wiedzieć czy większość narzeka czy zdarzają się pojedyncze egzemplarze.
Jako ojciec 11 letnich bliźniąt mogę stwierdzić, że u mnie jest OK ;)
Mam pakiet wygłuszający. U mnie nie ma świstów ze strony lusterek.
Mam wrażenie, że ostatnio na forum nie pojawiają się wpisy o świszczących lusterkach - może coś poprawili, chyba że coś przeoczyłem.
Mam 2 letnie bliżniaczki, kota, Żone i model MY19 z dodatkowym wyciszeniem. Mając na pokładzie dzieci i kota, świstów nie słyszę, a to dlatego że nie przekraczam pewnych barier bezpieczeństwa. Z samą Żoną na pokładzie pojawiają się świsty, ale od granicy ~200 wtedy też wychodzi się ze strefy komfortu bo nie wiesz co świszyczy głośniej samochód czy Żona, . Jeżeli jesteś w stanie znieść świszczenie Żony, to do arteona przywykniesz od razu :)

edgeofsanity
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 02.10.2019, 13:31

Re: Szyby / głośność

Post autor: edgeofsanity » 15.10.2019, 20:06

Panowie, 2 ojców bliźniąt odpisało... Chyba nie mam wyjścia jak go kupić... Dzięki wszystkim za opinie. W sumie w Superbie, który mam świszczy mi gdzieś po stronie kierwocy w okolicach 70km/h co mnie mega wkurza ale oczywiście szukali, szukali i nie znaleźli. Napisali do centrali.
Więc wątpię by było dużo gorzej.

biner100
Member
Posty: 82
Rejestracja: 09.10.2019, 15:55

Re: Szyby / głośność

Post autor: biner100 » 15.10.2019, 21:03

edgeofsanity pisze:
15.10.2019, 20:06
Panowie, 2 ojców bliźniąt odpisało... Chyba nie mam wyjścia jak go kupić... Dzięki wszystkim za opinie. W sumie w Superbie, który mam świszczy mi gdzieś po stronie kierwocy w okolicach 70km/h co mnie mega wkurza ale oczywiście szukali, szukali i nie znaleźli. Napisali do centrali.
Więc wątpię by było dużo gorzej.
jaki silnik bierzesz???

edgeofsanity
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 02.10.2019, 13:31

Re: Szyby / głośność

Post autor: edgeofsanity » 15.10.2019, 22:09

190KM. NIe stać Mnie na ten większy, w Superbie jeszcze może bym się zmieścił cenowo. Tu już nie.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Szyby / głośność

Post autor: Jacekpolok » 15.10.2019, 22:24

Przemysl sprawe zakupu nowego arteona. Jezeli portfel ogranicza mozliwosc zakupu np audi moze warto rozeznac temat zakupu arteona 1- 2 letniego. Kupisz go 40-45% taniej. Bedzie sprawdzony czy mial wady ( jezeli mial to bedzie historia w aso). Dostaniesz 280km, sloty sim, dvd, usb itd irp oraz zostanie jeszcze 60k w kieszeni.

smvrf2
Junior Member
Posty: 34
Rejestracja: 28.06.2019, 00:27

Re: Szyby / głośność

Post autor: smvrf2 » 15.10.2019, 22:27

U mnie z wyciszeniem jest bardzo dobrze. Model MY19 z klejonymi szybami i nigdy nie spotkałem się z żadnym z świstem. Nawet pomimo szyberdachu (chociaż nie wiem czy ma to jakiś wpływ na głośność) przy 200 da się spokojnie rozmawiać z pasażerami

edgeofsanity
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 02.10.2019, 13:31

Re: Szyby / głośność

Post autor: edgeofsanity » 15.10.2019, 23:40

Powiem Ci szczerze, ze patrzylem ale jak mam auto z rabatem za 160k r line wlasciwie ze wszystkim co chce poza hakiem, nie znalazlem zadnej rozsadnej oferty za np. 130k. Serio.

ŁukaszBP
Junior Member
Posty: 42
Rejestracja: 11.09.2019, 15:25
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Szyby / głośność

Post autor: ŁukaszBP » 16.10.2019, 00:42

edgeofsanity pisze:
15.10.2019, 23:40
...z rabatem za 160k r line wlasciwie ze wszystkim co chce poza hakiem...
Kolego, mówisz o nowym aucie konfigurowanym pod siebie? Co w nim masz, że bez haku wyszło jedynie 160k PLN?

ODPOWIEDZ