Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Pierwszy.i.ostatni.volkswagen
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 18.03.2018, 13:23

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: Pierwszy.i.ostatni.volkswagen » 29.03.2018, 16:46

W servisie dowiedziałem się że ten problem NIEZAPAMIĘTYWANIA USTAWIEŃ zgłasza bardzo dużo użytkowników Arteonów i "podobno" pracują nad nowym softem i jest to kwestia miesiąca jak będzie dostepny

Lazi
Senior Member
Posty: 448
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: Lazi » 29.03.2018, 22:00

Chętnie też bym zgłosił (jak zapewne wielu forumowiczów), ale zastanawiam się gdzie uderzyć? Wczoraj zadałem na profilu FB pytanie, kiedy w końcu Arteon zacznie być widoczny np. na stronie z akcesoriami. To mi odpowiedzieli, że zapraszają na stronę VW. Gadaj z dupą to cię osra. Kurde, rok czasu od premiery to chyba wystarczający czas na zmodyfikowanie oferty. Żenada.

No nic. Trzeba ich cisnąć bo kropla drąży skałę.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: drzewko » 01.06.2018, 17:55

kauzyperda pisze:
27.03.2018, 15:59
drzewko pisze:
22.01.2018, 07:40
Oddalem auto do serwisu z powodu iz nasze auta nie zapamietuja ustawien skrzyni biegow. tzn gdy wejdziemy w tryb mode/ indywidual mozemy wybrac naped np sport. gdy zgasimy auto i ponownie odpalimy to mimo iz pokazuje sport to mamy tryb normal. Serwis mi odpowiedzial ze w Arteonach tak jest chcac ze mnie zrobic idiote. To jest blad w oprogramowaniu. Kogos jeszcze zrobili w ciula?
Fajny ton.
Kto Cię zrobił w ciula? Sprzedawca? VW AG Deutschalnd?
Normalnie spisek - zebrali się i mówią "chodźcie, powiemy mu, że tak jest, zrobimy z niego idiotę" :D

A kupowałeś samochód dokładnie z takim zapewnieniem, że skrzynia tak się będzie zachowywać? Masz to wpisane na zamówieniu? Generalnie powodzenia w odstępowaniu od umowy...

Nie bronię specjalnie producenta, bo też mnie trochę rzeczy irytuje - np. brak grzania kierownicy w R-line, ale popuść waść nieco gumę w gaciach...
Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby odstąpić od umowy, zresztą to by nie przeszło. Nie jest to jakoś denerwujące bo wystarczy wajchę biegów pociągnąć do tyłu i mamy sport. Ale wystarczy aby po włączeniu zapłonu centrala wysłała do skrzyni informację o wybranym trybie pracy, tak się robi jeżeli niemcy dali ciała i sterownik skrzyni kasuje swoje dane po odłączeniu zasilania. Wpiąłem się w linię bus od skrzyni biegów, analizatorem stanów logicznych odczytałem sekwencję dla poszczególnych biegów, teraz tylko zaprogramować uP. I będzie git.

noso
Member
Posty: 72
Rejestracja: 29.03.2018, 13:40

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: noso » 02.06.2018, 10:37

w Superbach i całej grupie Vag tak to działa...

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: drzewko » 05.06.2018, 23:47

noso pisze:
02.06.2018, 10:37
w Superbach i całej grupie Vag tak to działa...
Teraz już to wiem :)

Awatar użytkownika
Hyper
Member
Posty: 154
Rejestracja: 25.05.2017, 23:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: Hyper » 05.03.2019, 12:21

Zgłosiłem ten problem z ciekawości po roku od dyskusji tutaj. Dzisiaj dostałem telefon z ASO, że to jest prawidłowe działanie, opisane w instrukcji. Także gdyby ktoś się zastanawiał nad tym, to nic się nie zmieniło, szkoda czasu.

Tigerpit
Member
Posty: 64
Rejestracja: 10.10.2019, 00:17

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: Tigerpit » 15.11.2019, 22:27

Szanowni, czy coś się zmieniło w temacie? Można jakoś zapisać tryb skrzyni po wyłączeniu silnika?

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Ustawienia skrzyni Eco/Sport/Normal serwis poznan ma mnie za idiote

Post autor: gregmisz » 16.11.2019, 09:05

niestety nie, taka filozofia grupy VAG
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

ODPOWIEDZ