Volkswagen Arteon - Wasze opinie

AAA
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 21.04.2017, 21:26

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: AAA » 11.07.2017, 20:39

To zależy od opcji. Arteon 190 tdi W dobrej opcji 225k. A5 280k także cenowo to się akurat arteona czepiać nie należy.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 12.07.2017, 03:09

Tylko że Arteon 280km pali jak smok, a takie A5/A4 190 tdi na poziomie 5.5-6l, a osiągi wcale nie są wiele gorsze (mniejsze, lżejsze auta). Poza tym 4x4 VW jest gorsze niż Quattro Audi.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 12.07.2017, 08:03

Nie kumam jak można porównywać 190KM w dieslu i 280KM w benzynie. Skonfiguruj 252KM A5 z takimi samymi (podobnymi) opcjami jak Arteon i daj znać jaka jest różnica. Albo skonfiguruj oba auta w wersji 190KM z napędęm na przód.

Co do quattro, to oczywiście zakładam, że wiesz o tym, iż znaczek ten oznacza masę różnych rozwiązań w zależności od modelu (haldex, torsen, ultra).

http://antyweb.pl/quattro-z-technologia-ultra/ - czy ten napęd też jest lepszy skoro to nie torsen?

Cała ta dyskusja przez ostatnie X postów nakierowana jest na cenę vs jakość. To odbijam piłeczkę i mówię, że jeśli kupiłem raz Audi, które nie okazało się produktem premium pod kątem wykonania (trzeszczące drzwi po 4000km), jakości użytych elementów (układ hamulcowy jak z Fiata Punto, a nawet gorszy) czy pod względem obsługi posprzedażowej (tragiczna), to nikt już mnie nie namówi na A5 tylko dlatego, że ma chrom na guzikach od otwierania drzwi. Wolę zapłacić za znaczek VW i nie oszukiwać się, że kupiłem gó*** w sreberku.

Paweł
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 26.04.2017, 20:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Paweł » 12.07.2017, 08:13

Ja miałem poprzedni samochód a5 coupe quattro i powiem szczerze jak testowałem vw 280 na mokrym to nic nie moge zażucic temu napędowi uślizgu zero jak w audi, nowe a5 sportback jest większe ale to nadal mały samochód względem arteona i ja nie lubie mieć bidy w środu/zewnątrz tylko dobrze dopasiony egzemplarz który również cieszy oko np r line + koła 20 cali a wewnątrz bajery i dalej uważam że konkurencji tutaj nie ma arteon jeśli chodzi o cene, ilość miejsca, bagażnik, design, mocny silnik 4motion za np 250 tyś nowy na full.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 12.07.2017, 11:44

MarcinJ pisze: Nie kumam jak można porównywać 190KM w dieslu i 280KM w benzynie. Skonfiguruj 252KM A5 z takimi samymi (podobnymi) opcjami jak Arteon i daj znać jaka jest różnica. Albo skonfiguruj oba auta w wersji 190KM z napędęm na przód.

Co do quattro, to oczywiście zakładam, że wiesz o tym, iż znaczek ten oznacza masę różnych rozwiązań w zależności od modelu (haldex, torsen, ultra).
Akurat Arteon jest na tyle ciężki w por. do A4/A5, że sądzę, iż można porównywać już osiągi do 190 TDI, ale wiadomo, że to inna charakterystyka. Co do Quattro to mimo wszystko w Audi jest to stały napęd "odłączany" gdy nie jest potrzebny, a w VW na odwrót. W praktyce pewnie nie ma wielkiej różnicy. 

I raz jeszcze dodam, że jak najbardziej uważam Arteona za rozsądny, interesujący wybór. Nie mogę tylko przeboleć, że nie ma on w sobie dodatkowych smaczków w postaci lepszego wykonania, lepszych plastików, dodatkowych wykończeń w porównaniu do Passata. Brakuje czegoś, co sprawi, że osoba z Audi czy BMW nie odczuje, że zamienia auto na gorsze pod pewnymi względami (nawet czysto subiektywnymi).

jni
Member
Posty: 137
Rejestracja: 11.07.2017, 13:35

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: jni » 12.07.2017, 14:08

Akurat Arteon jest na tyle ciężki w por. do A4/A5, że sądzę, iż można porównywać już osiągi do 190 TDI, ale wiadomo, że to inna charakterystyka.
Wg danych, które znalazłem w internetach Arteon 2.0 4x4 280KM jest cięższy od A4 TDI 4x4 190KM raptem o 66kg, a różnica mocy tak duża, że Arteon robi 100km/h w 5.6 sekundy, a A4 w 7.2 s. Wyniki elastyczności pewnie będą mniej się różnić, ale nie wierzę by można było mówić o ich porównywalności.
I raz jeszcze dodam, że jak najbardziej uważam Arteona za rozsądny, interesujący wybór. Nie mogę tylko przeboleć, że nie ma on w sobie dodatkowych smaczków w postaci lepszego wykonania, lepszych plastików, dodatkowych wykończeń w porównaniu do Passata. Brakuje czegoś, co sprawi, że osoba z Audi czy BMW nie odczuje, że zamienia auto na gorsze pod pewnymi względami (nawet czysto subiektywnymi).
Abstrachując od jakości i spasowania elementów, mnie się akurat subiektywnie wnętrze i zewnętrze Passata i Arteona podoba bardziej niż A4/A5, co nie znaczy, że nie byłoby fajnie gdyby jednak w porównaniu do Passata w Arteonie było coś "bardziej".

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kriss555 » 12.07.2017, 21:49

Na codzień jeżdze passatem B8 2.0tsi 220km. Ogladalem dzisiaj arteona i piwiem ze jestem rozczrowany wnetrzem, jest gorsze niz w passacie, brak chromow na guzikach, brak przeszyc na drzwiach...nie jezdzielem, moj diler ma 2.0btdi. Czy ktos na forum kto jezdzil 280km beznyna moze sie wypowiedziec na temat osiągow? Do 100 wiadomo ze bedzie szybki bo jest 4x4, ale chodzi mi o wyzsze predkosci, o wyprzedzanie i jazde autostradowa. Arteon jest prawie 200kg ciezszy od passata 220km a ma tez tylko 350Nm. Zastanawiam sie czy dodatkowych 60km nie zje dodatkowa masa samochodu?

d7d
Member
Posty: 162
Rejestracja: 23.04.2017, 18:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: d7d » 12.07.2017, 23:42

Do rozważań na temat Arteona (i Passata B8) zbliżającego się do klasy premium dodam swoje zapytanie:
ile jest dostępnych kolorów nadwozia i wnętrza w Arteonie a w przykładowych BMW 3 lub 5, Audi A4/A5 ?
Ile jest dostępnych wersji silnikowych? moc, napęd 4x4 i Pb / ON?
Wybór jest bardzo kiepski.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 13.07.2017, 07:56

Niech klienci ocenią czy im jakość i paleta silnikowa odpowiada czy nie. Mnie nie do końca odpowiada wąska paleta silników (brak 4m do 190KM), ale zamówiłem, a brak przeszyć czy chromów nie dyskwalifikuje u mnie auta :) Nie mówiąc już o tym, że samo pozycjonowanie auta przez koncern oraz dziennikarzy niespecjalnie mnie interesuje. Oczywiście konstruktywna krytyka się należy i jak zacznę jeździć autem dłużej, to znajdzie się pewnie trochę mankamentów, o których obiektywnie będę mógł się wypowiedzieć. Ostatni VW to był Golf z 2010 r. i mam dobre wspomnienia o tym aucie czego nie mogę powiedzieć o marce "premium" Audi. Znajomy ma podobne kiepskie zdanie o Mercedesie (AMG), a inny o BMW (M). Także chyba nie można generalizować i przyjmować za pewnik, że ten znaczek na masce z samej natury rzeczy odpowiada za niebywałą jakość. Wystarczy poczytać fora marek premium, żeby zobaczyć z jakimi tam problemami borykają się samochody za 300-500k.
Ostatnio zmieniony 13.07.2017, 08:04 przez MarcinJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Flauros
Junior Member
Posty: 9
Rejestracja: 09.07.2017, 11:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Flauros » 13.07.2017, 09:18

Biorac pod uwage, ze VW jako marka nie ma na celu konkurencji z Audi trzeba, uznac ze pozycjonowanie Arteona jest celowe. 

Ma miec dobry wyglad, mocny silnik i przy porownywalnym wyposazeniu byc istotnie tanszy od odpowiednikow Audi, BMW, Mercedes. Kazdy moze sobie porownywac co chce, ale parametry TDI 240hp roznia sie wyraznie od 190hp itp. 

Kiedys na rynek wchodzil w tej sposob Seat Leon II, i kupujac go 9 lat temu czytalem dokladnie te same uwagi (ladny, solidny, ale szajsowate wnetrze, wszedzie plastiki i brak V6 itd.).  

Ad silniki to przecież model ma kilka miesiecy, rozbudowa gamy silnikow zalezy tylko i wylacznie od tego jak pojdzie sprzedaz. 

F

ODPOWIEDZ