Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

PiotrM
Member
Posty: 79
Rejestracja: 03.09.2019, 09:49

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: PiotrM » 16.06.2020, 22:51

u mnie od tygodnia resetuje się co 5 minut. zgłosiłem i po tygodniu oddzwonili ze mam jechać do serwisu. moim zdaniem ewidentnie problem po ostatniej aktualizacji, ale pojawia się dopiero gdy ustawi sie nawigację
Arteon R-line 2.0 TSI 272 KM

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Blazio1946 » 17.06.2020, 08:21

PiotrM pisze:
16.06.2020, 22:51
u mnie od tygodnia resetuje się co 5 minut. zgłosiłem i po tygodniu oddzwonili ze mam jechać do serwisu. moim zdaniem ewidentnie problem po ostatniej aktualizacji, ale pojawia się dopiero gdy ustawi sie nawigację
Jaką masz navi DP czy DM ? Po jakiej aktualizacji ?
Aktualizacja dla DP jest dostępna od 15.06.20 to chyba raczej nie w tym problem.

Jaka nawigacja ?
AdamBeg pisze:
16.06.2020, 21:59
Dziś po raz pierwszy od września wkurzył mnie Arteon. Od kilku dni borykam się z problemem ze WeConnect. Rozłączyło mnie i nie mogę się ani usunąć, ani zalogować. Zgłosiłem do supportu... reakcja dość szybka jechać do serwisu, bo dostali instrukcje co i jak naprawić. Okej spoko rozumiem usługa nie jest doskonała.
Natomiast dziś trasa Piła-Warszawa-Piła podczas jazdy 17 razy zrestartowało mi się kompletnie radio/nawigacja. Kilka razy tak, że musiałem się zatrzymać, zamknąć samochód poczekać chwilę i dopiero się odcieło.

Ktoś miał podobny przypadek?

Zastanawiam się czy wgrywać aktualizację z poniedziałku 15.06.
Arteon R-line 190 TSI

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: AdamBeg » 17.06.2020, 11:21

Nie wiem czy w moim przypadku to aktualizacja, bo problem zaczął się od 8 czerwca.
Nawigacja to DP i samochód my20

PiotrM
Member
Posty: 79
Rejestracja: 03.09.2019, 09:49

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: PiotrM » 17.06.2020, 11:38

mam DP my2020 a problem pojawia się gdy uruchomię navi
Arteon R-line 2.0 TSI 272 KM

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 343
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: olek1305 » 17.06.2020, 18:57

U mnie dziś rano ciekawostka. Wyczyscilo mi historię połączeń z telefonu polaczonego przez bluetooth. W czasie powrotu do domu widziałem tylko te które odebrałem/dzwoniłem po czyszczeniu. Pierwszy raz mi się to przytrafiło.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

Awatar użytkownika
szewczo
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 01.07.2020, 11:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: szewczo » 02.07.2020, 11:34

Nie wiem czy to usterka czy po prostu głupie pytanie :) (chociaż podobno głupich pytań nie ma)

Śmigam arteonem od 4 dni i zdziwiłem się widokiem navi - w słońcu widoczny jest dziwny "zielony" pasek po całej szerokości. Kiedy zajdzie słoneczko lub przysłonimy ręką ekran, paska nie widać - nie znika, ale nie jest tak "ordynarnie" widoczny.

Obrazek

Obrazek


Tam są pewnie jakieś bajery odnośnie "nawigacji gestami" itp - ale czy to musi być aż tak widoczne pod słońce?

Też tak macie?
Arteon R-Line 2.0 TSI 190km - 2020 ;)

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 575
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Osfald » 02.07.2020, 13:35

Sensory do gestów ale czy są u nas widoczne? Sprawdzę...
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
johnyPL
Senior Member
Posty: 374
Rejestracja: 24.07.2019, 14:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: johnyPL » 02.07.2020, 14:02

szewczo pisze:
02.07.2020, 11:34
Nie wiem czy to usterka czy po prostu głupie pytanie :) (chociaż podobno głupich pytań nie ma)

Śmigam arteonem od 4 dni i zdziwiłem się widokiem navi - w słońcu widoczny jest dziwny "zielony" pasek po całej szerokości. Kiedy zajdzie słoneczko lub przysłonimy ręką ekran, paska nie widać - nie znika, ale nie jest tak "ordynarnie" widoczny.

Obrazek

Obrazek


Tam są pewnie jakieś bajery odnośnie "nawigacji gestami" itp - ale czy to musi być aż tak widoczne pod słońce?

Też tak macie?
Potwierdzam przy dużym słoncu mam tak samo
johnyPL

Arteon R-Line TSI 190KM JB4 241/385

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Noetra » 02.07.2020, 19:13

szewczo pisze:
02.07.2020, 11:34
Śmigam arteonem od 4 dni i zdziwiłem się widokiem navi - w słońcu widoczny jest dziwny "zielony" pasek po całej szerokości. Kiedy zajdzie słoneczko lub przysłonimy ręką ekran, paska nie widać - nie znika, ale nie jest tak "ordynarnie" widoczny.
Tam są pewnie jakieś bajery odnośnie "nawigacji gestami" itp - ale czy to musi być aż tak widoczne pod słońce?
Jeżeli po 4 dniach użytkowania ktoś uznał za stosowne żeby podzielić się z nami poczuciem brzydko odcinającego się w pełnym słońcu paska pod nawigacją to chyba z jakością Arteona nie jest tak źle jak niektórzy w tym wątku pisali ;)

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Macevp » 03.07.2020, 22:42

Trochę ode mnie.
Jakieś 18 miesięcy jazdy i około 20kkm. Arteon 2.0 TSI 272PS.
Moje spostrzeżenia:
1. Skrzynia lubi szarpnąć przy zmianie z 2 na 3 bieg lub niemiłosiernie przeciąga zmianę biegu w trybie Normal (D) ciągnąc do 4K rpm.
Serwis: nic się nie dzieje.Brak błędów. Miałem DSG już wiec uznaje, że ten model tak ma :D
2. Dwa razy zjadło płyn do chłodnic ze zbiornika wyrównawczego. Serwis: za pierwszym razem stwierdził, że to fabryczny błąd - źle odpowietrzony układ. Za drugim razem: dolali. Proszę obserwować.
3. Hamulce: znany problem. Wg serwisu brak podstaw do wymiany. Jeżdżę dalej.
4. Zawias skrzypi jak w Żuku (ktoś już to pisał). Wraz ze wzrostem przebiegu coraz bardziej „dobija” na nierównościach.
5. Rezonują/pierdza głośniki jak tylko pojawi się trochę więcej basu.
6. Dekor po lewej stronie od kierownicy na kokpicie trzeba co jakiś czas docisnąć by nie skrzeczał.
7. W niskich temperaturach wytłoczka na narzędzia w bagażniku swoimi odgłosami doprowadza mnie do szału.
8. Co jakiś czas świruje radar (?). Pusta droga przede mną (dosłownie NIKT)nagle komunikat o przeszkodzie przede mną - piszczy i swieci na czerwono.
9. Co jakiś czas przy skręcie odpala się system parkowania mimo prędkości 30kmh. Nie wiem czy widzi wyższe krawężniki czy coś ale się uruchamia.
10. Podłokietnik nie skrzypi tylko w pozycji „zero”. Nie wolno się opierać....
Więcej grzechów nie pamietam a oleju jeszcze nie dolewalem ;)

ODPOWIEDZ