Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

denisp
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 08.06.2020, 09:10

Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: denisp » 08.06.2020, 09:23

Cześć,

Jestem nowym użytkowinikiem, ale ślędzę forum i znalazłem już kilka razy na nim rozwiązanie lub wyjaśnienie więc może ktoś miał podobny problem i pomoże mi z jego rozwiązaniem.

Ostatnie kilka dni zaczął mi się psuć Infotainment. Pierwsze objawy były takie, że nie działało wyszukiwanie głosowe w Android Auto, nie mogłem też regulować głośności komunikatów - system wyraźnie działał z opóźnieniem. Przykładowo przy zmianie głośności zawsze wyświetla się czego dotyczy czy audio czy obsługi głosowej - u mnie caly czas np byla obluga glosowa - pasek nie zmienial swojego polozenia a glosnosc zmieniala sie na calym głosie nie tylko komunikatach glosowych. Kilka razy cały sysytem podczas jazdy zupełnie się zaciął wydając dziwne piszczenie i po kilku sekundach restartował się i uruchamiał od początku.

Próbowałem wyszukać aktualizację oprogramowania, ale nic nie znajdował był tylko komunikat o szukaniu, który kręcił się w nieskończoność. Zrestartowałem do ustawień fabrycznych i to również nie wiele pomogło - nadal regulacja głośności zacina się (pasek wyświetla nie to co trzeba), wyszukiwanie głosowe w android auto działa z dużym opóźnieniem (zarówno wyciszenie muzyki jak i jej przywrócenie po wyszukaniu). Ewidentnie też jest coś nie tak z dźwiękiem jest to dość irytujące bo np niektóre komendy z android auto są bardzo głośne a niektóre zupełnie niesłyszalne.
Nie jest to wina android auto bo raz system zaciął i zrestartował się bez podpiętego telefonu.

Wiecie co może być przyczyną co mogę zrobić? Czy czeka mnie wizyta w serwisie?

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: AdamBeg » 08.06.2020, 13:33

Miałem taki problem przez chwilę podczas używania android auto. Jak naciskałem mikrofon i mówiłem "zadzwoń do paulina". System jakby się zacinał i żadnej reakcji i wtedy faktycznie problemy z głosnością. Co ciekawe jak kliknąłem drugi raz mikrofon już jest okej. Problem był z miesiąc temu, ale po aktualizacji android auto jest okej

denisp
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 08.06.2020, 09:10

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: denisp » 08.06.2020, 14:19

Też myślałem, że może być problem z Android Auto, ale czasem zacinał się bez połączenia z Android Auto.

ŁukaszBP
Junior Member
Posty: 42
Rejestracja: 11.09.2019, 15:25
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: ŁukaszBP » 18.06.2020, 11:31

Mi się dzisiaj zresetował system podczas słuchania muzyki ze Spotify przez Apple Carplay. Pierwszy raz takie coś, zobaczymy co dalej.

PiotrM
Member
Posty: 79
Rejestracja: 03.09.2019, 09:49

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: PiotrM » 18.06.2020, 21:50

resetuje się też w trakcie nawigacji, spieprzyli ostatnią aktualizację. dzwoniłem do obsługi i po tygodniu oddzwonili ze mam jechać do serwisu. odnoszę jedak wrażenie że nie mają na to jeszcze rozwiazania
Arteon R-line 2.0 TSI 272 KM

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: kp43h8 » 22.06.2020, 22:52

U mnie CarPlay dwa razy w ciągu 2 dni zdarzyła się taka sytuacja. Słucham muzykę i naglę słyszę piszczenie, tak jak kiedyś się stary komputer zawieszał. Ekran nie reaguje, po chwili się ponownie uruchamia i działa. Nic nie aktualizowałem, mam Media Pro i cały czas wyskakuje mi aktualizacja, która nie dochodzi do skutku, o tym idę napisać w innym temacie ;)..

denisp
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 08.06.2020, 09:10

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: denisp » 22.06.2020, 23:35

Mały update z mojej strony. Byłem w serwisie jest poprawa (całość trwała 2h) - nic dotychczas się nie zacieło aczkolwiek nie używałem Android Auto jeszcze.

PiotrM
Member
Posty: 79
Rejestracja: 03.09.2019, 09:49

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: PiotrM » 23.06.2020, 08:38

wczoraj system się zaktualizował, w opisie poprawka błędów, może wiec zareagowali na zgłaszane problemy.
Arteon R-line 2.0 TSI 272 KM

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: AdamBeg » 24.06.2020, 17:37

Problem zniknął po aktualizacji.

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Infotainment - zacina się i resetuje podczas jazdy

Post autor: kp43h8 » 25.06.2020, 14:24

Dzisiaj znów mi się zawiesił. Już nie buczał tylko coś harknęło i freez... po kilkunastu sekundach uruchomił się ponownie.

ODPOWIEDZ