Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: olek1305 » 02.10.2021, 12:47

To fajnie, ciekawe czym jeszcze Nowy Nieład nas uszczęśliwi.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

SulanVW
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 24.09.2021, 11:50

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: SulanVW » 05.10.2021, 13:41

Na pewno niczym dobrym.

Awatar użytkownika
ovball
Member
Posty: 72
Rejestracja: 14.03.2020, 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: ovball » 14.10.2021, 11:14

panowie wg mnie jedyna opcja nie wykupowania auta z leasingu lub najmu jest brak kasy na ten wykup
przeciez kazde auto marki nawet budzetowej (mam na mysli np nissan qashqai bo tez mialem w najmie) mozna sprzedac drozej

Brio
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 22.05.2018, 09:12

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Brio » 20.10.2021, 15:19

ovball pisze:
14.10.2021, 11:14
panowie wg mnie jedyna opcja nie wykupowania auta z leasingu lub najmu jest brak kasy na ten wykup
przeciez kazde auto marki nawet budzetowej (mam na mysli np nissan qashqai bo tez mialem w najmie) mozna sprzedac drozej
W zależności ile zostało Ci rat, jednym zostanie 5, innym 20, a to już inne dyskusja. Myślę jednak, że marka/model vs rok produkcji będzie tu miało duże znaczenie biorąc pod uwagę ogólną dostępność aut. Przy sprzyjających warunkach może mimo wszystko będzie opłacało się nie wykupować samochodu i wziąć nowe w rozliczeniu.
Taka luźna rozkminka.

michalmichna
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 27.10.2021, 12:56

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: michalmichna » 27.10.2021, 13:06

Witam, jestem tu nowy ;)

Znalazłem temat w wyszukiwarce, bo też obecnie stoję przed wyborem nowego leasingu. Stary na golfa sportvana aktualnie skróciłem i robię wykup na osobę prywatną w listopadzie - dziękuję władzy za taką konieczność :(
Do tej pory bardzo sobie chwaliłem VW Leasing. W zasadzie nie szukałem innej oferty poza salonem.

W związku z tym, że klasyczny leasing nie będzie już tak atrakcyjny (możliwość sprzedaży po 5 latach bez podatku lub podatek dochodowy i 9% składki zdrowotnej), bardziej przekonuje mnie leasing z wysokim wykupem.
Mam propozycję z VW EasyDrive. Wstępnie jestem zdecydowany, ale czytałem właśnie o problemach przy oddawaniu auta - rzeczoznawca i dopłaty.

Chciałem poznać Wasze sposoby na nowe auto od nowego roku? Rozumiem, że niezależnie od leasingodawcy w opcji z wysokim wykupem, zawsze będzie jakiś rzeczoznawca który oceni stan samochodu.
Piszecie też o możliwości sprzedaży samodzielnie? Rozumiem, że wystawiam samochód zanim zakończy się leasing i sprzedaję drożej, a kwotę ze sprzedaży przekazuję jako wykup? Czy cesja z wykupem przez nowego nabywcę z kwotą odstępnego dla mnie? Wówczas brak podatku dochodowego?

Z góry dzięki za podzielenie się opinią

SulanVW
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 24.09.2021, 11:50

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: SulanVW » 27.10.2021, 13:56

O "nowym ładzie" to może warto by osobny temat założyć.



Moja recenzja / opinia o Carsmile link. Opinie o tym leasingu /najmie poniżej są też od innych klientów Carsmile, którzy wzięli leasing na samochód w firmie Carsmile i dość długo czekali na auto.
Ostatnio zmieniony 14.12.2021, 15:52 przez SulanVW, łącznie zmieniany 1 raz.

kra
Member
Posty: 54
Rejestracja: 27.05.2021, 19:40

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: kra » 27.10.2021, 17:43

michalmichna pisze:
27.10.2021, 13:06
(...)
W związku z tym, że klasyczny leasing nie będzie już tak atrakcyjny (możliwość sprzedaży po 5 latach bez podatku lub podatek dochodowy i 9% składki zdrowotnej), bardziej przekonuje mnie leasing z wysokim wykupem.
(...)
Jeśli to prawda to będąc na ryczałcie nie zapłacisz ani podatku dochodowego ani składki bo nie są odejmowane te koszty. Nie znam jeszcze założeń nowego władu, ale oparłem się na tym co napisałeś?
Chyba, że jeszcze trzeba będie oddawać w jakiś sposób część VATu....

michalmichna
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 27.10.2021, 12:56

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: michalmichna » 28.10.2021, 10:22

kra pisze:
27.10.2021, 17:43
michalmichna pisze:
27.10.2021, 13:06
(...)
W związku z tym, że klasyczny leasing nie będzie już tak atrakcyjny (możliwość sprzedaży po 5 latach bez podatku lub podatek dochodowy i 9% składki zdrowotnej), bardziej przekonuje mnie leasing z wysokim wykupem.
(...)
Jeśli to prawda to będąc na ryczałcie nie zapłacisz ani podatku dochodowego ani składki bo nie są odejmowane te koszty. Nie znam jeszcze założeń nowego władu, ale oparłem się na tym co napisałeś?
Chyba, że jeszcze trzeba będie oddawać w jakiś sposób część VATu....
Nie analizowałem pod kątem ryczałtu. Mam JDG na zasadach ogólnych, zwolnioną z VAT. Przejście na ryczałt nie wchodzi w grę bo mam sporo zaległych kosztów do odliczenia.
Oczywiście opłaty w momencie sprzedaży, będzie można zbić robiąc dużą wpłatę własną, ale nie chcę się w to bawić.

Yan
Member
Posty: 112
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Yan » 28.10.2021, 13:00

Oczywiście, że przy oddawaniu auta bez wykupu będzie rzeczoznawca.
Ja uważam, że normalnie dbając o samochód nie ma czego się obawiać. Poprzedniego samochodu jakoś bardzo nie pieściłem a podczas zwrotu nie było problemów. Owszem miałem dopłatę, ale to akurat nieco z własnej winy - przeciskając się w garażu za samochodem zamkiem od kurki przerywałem dość głęboko bagażnik na całej długości. Arteona tez będę oddawał i kolejne auto na pewno też.


ODPOWIEDZ