Odbieranie połączeń telefonicznych

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 301
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: Zbigniewa » 19.12.2021, 16:55

Jaxa pisze:
07.12.2021, 07:35
Wracając jeszcze do tematu - czy da się jakoś ustawić, żeby dźwięk dzwonka telefonu przy połączeniu przychodzącym był słyszalny w głośnikach samochodu? Bo widzę tylko komunikat na ekranie głównym, a w przypadku ekranu w pozycji Home jest dość nieduży i łatwo go nie zauważyć. A jak telefon jest wyciszony albo gdzieś schowany to jest z tym problem.
Mam identyczną sytuację i nie mogę z tym dojść do ładu - nie mam dźwięku powiadomienia o połączeniu telefonicznym w głośnikach samochodu. Ogarnąłeś temat? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się doświadczeniami.
Posiadam Samsung Galaxy S20+.
I jeszcze jedno - jak usunąć sparowany z DMP telefon bez uprzedniego dodawania nowego aparatu? Mam zamiar usunąć obecnie używany i próbować powtórnego sparowania (może naprawi się samo). W menu telefonu DMP nie widzę takiej funkcji (np. usuń telefon).
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: Jaxa » 19.12.2021, 22:42

Niestety problem dalej bez rozwiązania, co jest dla mnie irytujące, bo mój Passat B7 miał do wyboru kilka dzwonków powiadomienia o połączeniu przychodzącym, a w Arteonie nie mogę nawet usłyszeć w głośnikach standardowego dzwonka telefonu. Systemów i asystentów pełno, a czegoś tak prozaicznego i oczywistego jak dźwięk dzwonka telefonu w głośnikach nie ma.

Lazi
Senior Member
Posty: 448
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: Lazi » 21.12.2021, 19:07

Który masz rocznik samochodu? Ja mam z 2018 i u mnie domyślnie jak sparowałem telefon to w głośnikach pojawia się dzwonek, który mam ustawiony w telefonie.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: Jaxa » 23.12.2021, 08:37

Tegoroczny, produkcja wrzesień. Właśnie tego brakuje mi do szczęścia, żebym słyszał dzwonek telefonu w głośnikach.

mariusz123a
Member
Posty: 235
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: mariusz123a » 23.12.2021, 15:37

Próbowałeś podczas dzwonienia zrobić głośniej na radiu? U mnie na wyciszonym telefonie w aucie nic nie słychać, ale jak podkręcisz prawie na maksa radio to wtedy słychać dzwonek, tylko trzeba to zrobić przed odebraniem telefonu.

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: Jaxa » 23.12.2021, 18:26

Hmm, muszę spróbować, aczkolwiek na obecnym poziomie głośności mam komfort słuchania radia. Nie chciałbym żeby w samochodzie była dyskoteka tylko po to, żeby móc usłyszeć telefon.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 301
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: Zbigniewa » 23.12.2021, 18:36

mariusz123a pisze:
23.12.2021, 15:37
Próbowałeś podczas dzwonienia zrobić głośniej na radiu? U mnie na wyciszonym telefonie w aucie nic nie słychać, ale jak podkręcisz prawie na maksa radio to wtedy słychać dzwonek, tylko trzeba to zrobić przed odebraniem telefonu.
Moim zdaniem, to nielogiczne. Skąd mam wiedzieć, że ktoś próbuje się ze mną połączyć telefonicznie (skoro nie ma wywołania dźwiękowego) aby zwiększyć głośność? Ponawiam pytanie z poprzedniego wpisu - czy wie ktoś jak usunąć sparowany telefon, bez dodawania nowego aparatu? Może powtórna synchronizacja coś by zmieniła, ale nie znalazłem opcji "usuń telefon" w menu DMP. Na moje odczucie, coś jest "nie tak" w ustawieniach telefonu, bo opisana sytuacja powstała po aktualizacji Androida. Ale może się mylę.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

mariusz123a
Member
Posty: 235
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: mariusz123a » 23.12.2021, 19:29

Jaxa pisze:
23.12.2021, 18:26
Hmm, muszę spróbować, aczkolwiek na obecnym poziomie głośności mam komfort słuchania radia. Nie chciałbym żeby w samochodzie była dyskoteka tylko po to, żeby móc usłyszeć telefon.
poziomy głośności są różne dla radia/media, tel, navi i można je zmieniać wtedy są aktywne. Jeżeli będą odtwarzane komunikaty nawigacji i przyciszysz to wtedy przycisza tylko komunikaty nawigacji, a radio zostanie bez zmian i tak samo jest z dzwonkiem telefonu jak dzwoni w głośnikach i jest za głośno to sobie przyciszasz, a radio pozostaje bez zmian.
Zbigniewa pisze:
23.12.2021, 18:36
mariusz123a pisze:
23.12.2021, 15:37
Próbowałeś podczas dzwonienia zrobić głośniej na radiu? U mnie na wyciszonym telefonie w aucie nic nie słychać, ale jak podkręcisz prawie na maksa radio to wtedy słychać dzwonek, tylko trzeba to zrobić przed odebraniem telefonu.
Moim zdaniem, to nielogiczne. Skąd mam wiedzieć, że ktoś próbuje się ze mną połączyć telefonicznie (skoro nie ma wywołania dźwiękowego) aby zwiększyć głośność? Ponawiam pytanie z poprzedniego wpisu - czy wie ktoś jak usunąć sparowany telefon, bez dodawania nowego aparatu? Może powtórna synchronizacja coś by zmieniła, ale nie znalazłem opcji "usuń telefon" w menu DMP. Na moje odczucie, coś jest "nie tak" w ustawieniach telefonu, bo opisana sytuacja powstała po aktualizacji Androida. Ale może się mylę.
Wyciszylem dzisiaj dźwięk w tel i jak zadzwoniła do mnie żona to zrobiła się totalna cisza w radiu, wyswietlalo komunikat na zegarach i na wyświetlaczu radia. Dałem wtedy duzo głośniej i pojawił się dzwonek w glosnikach. Tak to u mnie działa, przy ustawieniach w telefonie, że połączenia, wiadomości, kontakty i dzwonek są udostępniane dla VW

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 301
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: Zbigniewa » 23.12.2021, 19:37

[/quote]
Wyciszylem dzisiaj dźwięk w tel i jak zadzwoniła do mnie żona to zrobiła się totalna cisza w radiu, wyswietlalo komunikat na zegarach i na wyświetlaczu radia. Dałem wtedy duzo głośniej i pojawił się dzwonek w glosnikach. Tak to u mnie działa, przy ustawieniach w telefonie, że połączenia, wiadomości, kontakty i dzwonek są udostępniane dla VW
[/quote]

Bardzo prosiłbym o uściślenie. Należy zwiększyć głośność w telefonie czy na panelu sterowania radiem, podczas połączenia telefonicznego? Taki manewr jest możliwy i masz rację, że jest to adekwatne do regulacji głośności komunikatów nawigacji.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

mariusz123a
Member
Posty: 235
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Odbieranie połączeń telefonicznych

Post autor: mariusz123a » 23.12.2021, 21:33

Na panelu sterowania radiem, bądź na kierownicy tylko trzeba to zrobic jeszcze przed odebraniem telefonu, po odebraniu z koleji można już ustawić głośność samego połączenia.

ODPOWIEDZ