Android Auto bezprzewodowo

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: olek1305 » 19.07.2022, 22:31

W Android Auto masz włączone połączenia bezprzewodowe? W telefonie musisz miec włączone bluetooth i wifi. Ale tak jak pisałem to tylko ma 4.0 pójdzie, 3.0 tylko iPhone.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

Kamil_87
Junior Member
Posty: 9
Rejestracja: 17.04.2022, 22:01

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: Kamil_87 » 19.07.2022, 22:43

olek1305 pisze:
19.07.2022, 22:31
W Android Auto masz włączone połączenia bezprzewodowe? W telefonie musisz miec włączone bluetooth i wifi. Ale tak jak pisałem to tylko ma 4.0 pójdzie, 3.0 tylko iPhone.
Ale to w AA w samochodzie powinienem gdzieś włączyć? Na carlinkit 4.0 pokazywało mi w telefonie w AA "dostępne jest połączenie bezprzewodowe", ale nie dało się pójść nigdzie dalej. Teraz nawet tego nie osiągnąłem (pewnie masz rację z tym pudełeczkiem w wersji 3.0). Oczywiście BT i WiFi włączone, ale dioda na urządzeniu cały czas na czerwono.

No nic, zrobię jutro test na jakimś ajfonie pożyczaku, jak zadziała, to już będę pogubiony do końca ;). Zmieniałem telefony (do tej pory faktycznie tylko z Androidem), kable, dongle... tylko samochodu jeszcze nie podmieniłem ;).

Btw. ma ktoś sprawdzonego dongla do androida? Taki co działa i najlepiej nie kosztuje 500€. Fajnie byłoby pozbyć się tych kabli, bo tak naprawdę to przez nie odrzuca mnie od używania AA na co dzień - podłączam tylko jak jadę gdzieś dalej.

A w ogóle to są jakieś jaja z AA w sklepie play. Odinstalowałem aplikację (którą zainstalowałem kiedyś dawno temu, jak byłem w USA, bo wtedy w PL w ogóle była niedostępna do pobrania), potem zainstalowałem od nowa, niby poprawnie, ale już z listy aplikacji w telefonie mi zniknęła i nie uruchomię jej bez włożenia kabla do telefonu. Coś czytałem, że google coś tam zmienia, ale marnie im to idzie i w PL nie jest dostępna ta zastępcza aplikacja.

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: olek1305 » 20.07.2022, 08:57

Ale to w AA w samochodzie powinienem gdzieś włączyć?
Musisz włączyć w aplikacji AA w telefonie chociaż domyślnie chyba powinno być włączone.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

JAP
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 14.08.2022, 09:40

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: JAP » 14.08.2022, 11:34

JohnnyRambo pisze:
09.04.2022, 12:50
Silent_bob pisze:
27.09.2021, 12:01
Na początku września weszła nowa aktualizacja do DP. Wy pewnie macie 0156. W serwisie w MY20 mogą teraz wgrać 0278, tam jest AA bezprzewodowe.

Polecam ten wątek, tak od początku września

https://www.motor-talk.de/forum/mib-3-m ... l?page=766
Hej,

wracając do tematu, byłem ostatnio w salonie i wykonano mi upgrade systemu do wersji 0278, natomiast w dalszym ciągu nie mogę połączyć AA bezprzewodowo. Próbowałem sporej liczby ustawień, w moim AA na telefonie jest zaznaczona opcja "Androdi Auto (bezprzewodowo)", natomiast system VW jakby tej opcji nie posiadał.

Na potwierdzenie moich słów nagrałem filmik z auta, gdzie widać co się dzieje: https://youtu.be/qTsHtDjUrV8

Chyba, że coś w dalszym ciągu pomijam? Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za informacje.
Cześć,
Podobno lepiej późno niż wcale ale dopiero od niedawna mam pewne doświadczenia, które mogą okazać się pomocne. Od miesiąca serwis próbował naprawić w moim samochodzie skutki błędnej aktualizacji do wersji 0278. Błędem był brak możliwości komunikacji z serwerem VW i logowania się na konto użytkownika głównego. VW z Niemiec nie widział mojego samochodu w swoim systemie. Przy próbie logowania pojawiał się komunikat - Funkcja niedostępna a na rysunku logo użytkownika był znak kłódki. Przejawem błędu aktualizacji był też brak ustawień prywatności w menu Użytkownicy. A w działających ustawieniach Prywatność i Usługi można znaleźć opcję App-Connect Wirleless, która powinna być Włączona. Przypuszczam, że jak się posypały ustawienia prywatności, skutkiem był brak połączenia bezprzewodowego Android auto w nowej wersji oprogramowania. W takim przypadku zmiana ustawień telefonu, android auto czy ustawień wifi czy hotspotu w samochodzie była zwykłą stratą czasu, której doświadczyłem.

Po filmiku z youtuba widzę, że samochód nie jest zalogowany na konto (brak symbolu ustawień prywatności przy globusie). Może w tym samym jest problem? Warto się zalogować na konto, a przede wszystkim sprawdzić czy są dostępne ustawienia w Prywatność i Usługi. Jeśli objawy są jak u mnie - to aktualizacja do poprawki przez serwis. Jeśli jednak są dostępne ustawienia, warto przełączyć się na chwilę z trybu Udostępnij lokalizację na inne np. Incognito i wrócić do wymaganego. Wg infolinii Volkswagena zmiana tych trybów czasami odblokowuje zacięcie się komunikacji z serwerem.

Niezależnie od moich przypuszczeń, faktem jest, że mój samochód był z tym kilka razy w serwisie i opuszczał go zawsze z informacją, że niestety nie udało się tego naprawić wg procedury dostarczonej przez niemieckiego VW. Ostatnim razem, już po wyjeździe z serwisu, zauważyłem jednak, że pojawił się dostęp do opcji Prywatność i Usługi, wystarczyło przełączenie na chwilę opcji Prywatności i dało się zalogować się na moje konto a Android Auto od razu zaczął hulać bezprzewodowo (system tylko zapytał czy włączyć wifi w samochodzie).

Na marginesie, to niestety nie jest w moim przypadku happy end, bo po aktualizacji przestała mi się uruchamiać wbudowana nawigacja... Z tego co czytam na forach niemieckich, serwisy mają kłopoty z naprawą tego i zmierza to do wymiany jednostki sterującej. Chociaż jakiś gość od Seata trzy miesiące po takiej wymianie, żalił się że znowu ma ten sam problem... A niektórym marzą się samochody autonomiczne…

JohnnyRambo
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 04.10.2020, 12:18

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: JohnnyRambo » 11.10.2022, 15:19

JAP pisze:
14.08.2022, 11:34
JohnnyRambo pisze:
09.04.2022, 12:50
Silent_bob pisze:
27.09.2021, 12:01
Na początku września weszła nowa aktualizacja do DP. Wy pewnie macie 0156. W serwisie w MY20 mogą teraz wgrać 0278, tam jest AA bezprzewodowe.

Polecam ten wątek, tak od początku września

https://www.motor-talk.de/forum/mib-3-m ... l?page=766
Hej,

wracając do tematu, byłem ostatnio w salonie i wykonano mi upgrade systemu do wersji 0278, natomiast w dalszym ciągu nie mogę połączyć AA bezprzewodowo. Próbowałem sporej liczby ustawień, w moim AA na telefonie jest zaznaczona opcja "Androdi Auto (bezprzewodowo)", natomiast system VW jakby tej opcji nie posiadał.

Na potwierdzenie moich słów nagrałem filmik z auta, gdzie widać co się dzieje: https://youtu.be/qTsHtDjUrV8

Chyba, że coś w dalszym ciągu pomijam? Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za informacje.
Cześć,
Podobno lepiej późno niż wcale ale dopiero od niedawna mam pewne doświadczenia, które mogą okazać się pomocne. Od miesiąca serwis próbował naprawić w moim samochodzie skutki błędnej aktualizacji do wersji 0278. Błędem był brak możliwości komunikacji z serwerem VW i logowania się na konto użytkownika głównego. VW z Niemiec nie widział mojego samochodu w swoim systemie. Przy próbie logowania pojawiał się komunikat - Funkcja niedostępna a na rysunku logo użytkownika był znak kłódki. Przejawem błędu aktualizacji był też brak ustawień prywatności w menu Użytkownicy. A w działających ustawieniach Prywatność i Usługi można znaleźć opcję App-Connect Wirleless, która powinna być Włączona. Przypuszczam, że jak się posypały ustawienia prywatności, skutkiem był brak połączenia bezprzewodowego Android auto w nowej wersji oprogramowania. W takim przypadku zmiana ustawień telefonu, android auto czy ustawień wifi czy hotspotu w samochodzie była zwykłą stratą czasu, której doświadczyłem.

Po filmiku z youtuba widzę, że samochód nie jest zalogowany na konto (brak symbolu ustawień prywatności przy globusie). Może w tym samym jest problem? Warto się zalogować na konto, a przede wszystkim sprawdzić czy są dostępne ustawienia w Prywatność i Usługi. Jeśli objawy są jak u mnie - to aktualizacja do poprawki przez serwis. Jeśli jednak są dostępne ustawienia, warto przełączyć się na chwilę z trybu Udostępnij lokalizację na inne np. Incognito i wrócić do wymaganego. Wg infolinii Volkswagena zmiana tych trybów czasami odblokowuje zacięcie się komunikacji z serwerem.

Niezależnie od moich przypuszczeń, faktem jest, że mój samochód był z tym kilka razy w serwisie i opuszczał go zawsze z informacją, że niestety nie udało się tego naprawić wg procedury dostarczonej przez niemieckiego VW. Ostatnim razem, już po wyjeździe z serwisu, zauważyłem jednak, że pojawił się dostęp do opcji Prywatność i Usługi, wystarczyło przełączenie na chwilę opcji Prywatności i dało się zalogować się na moje konto a Android Auto od razu zaczął hulać bezprzewodowo (system tylko zapytał czy włączyć wifi w samochodzie).

Na marginesie, to niestety nie jest w moim przypadku happy end, bo po aktualizacji przestała mi się uruchamiać wbudowana nawigacja... Z tego co czytam na forach niemieckich, serwisy mają kłopoty z naprawą tego i zmierza to do wymiany jednostki sterującej. Chociaż jakiś gość od Seata trzy miesiące po takiej wymianie, żalił się że znowu ma ten sam problem... A niektórym marzą się samochody autonomiczne…
Hej,

dzięki za informacje - odpiszę, bo w międzyczasie byłem w salonie VW z podobnymi usterkami. Też miałem problem z aktywacją użytkownika głównego - okazało się, że to była wina w instalacji i musieli to naprawić. Wreszcie wszystko zaczęło działać(AA bezprzewodowo też!) i smiga. Natomiast Twoja informacja może okazać się pomocna dla innych. Dzięki!

awprawo
Member
Posty: 125
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: awprawo » 01.03.2023, 12:21

Cześć,

piszę w tym wątku jako myślę ;) najbardziej adekwatnym.

Otóż korzystam w samochodzie z bezprzewodowego Android Auto i nawigacji Google - problem polega na tym że wskazówki nawigacji (strzałki, nie cała mapa) pojawiają się pomiędzy zegarami bardzo wybiórczo - ok 1 na 10 uruchomień nawigacji Google.

I tutaj nieśmiertelne pytanie - czy to normalne / tez tak macie? Wydaje mi się że nie powinno tak być i wskazówki powinny wyświetlać się zawsze...

Druga sprawa - raz mam dwa "Widoki" do zaprogramowania a raz trzy... Od czego to może zależeć?

Z góry dziękuję za podzielenie się jak to jest u Was.
Załączniki
Trzy widoki VC.jpg
Puste zegary pomimo zaznaczenia.jpg
Poprawny widok ze strzałkami.jpg
Dwa widoki VC zamiast trzech.jpg
R-Line 2.0 TSI 190

k0s1
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 16.06.2023, 14:47

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: k0s1 » 16.06.2023, 14:57

Cześć,
mam problem z Android Auto a w zasadzie z systemem głośnomówiącym. Problem polega na tym, że jak podłącze się przez AA bezprzewodowo (tylko tak to użytkowałem do tej pory) w MY2021 to AA działa prawidłowo, mapy google działają jednak co jakiś czas następuje rozłączenie systemu głośnomówiącego w aucie. Pojawia się komunikat "Tryb głośnomówiący (HFP) Połączenie z [nazwa telefonu] zostało rozłączone" i wtedy telefon nie jest podłączony do głośnomówiącego, czyli rozmowy nie idą na głośniki auta, a android auto dalej działa prawidłowo. Jak wyłączę AA w telefonie, to zestawia mi się głośnomówiący po bluetooth i działa bezbłędnie cały czas, jak włącze AA to mi odłącza głośnomówiący. Dzieje się to losowo, raz częściej co kilka minut, czasami działa pół godziny. Problem pojawił się nagle, nie wiążę go nawet z aktualizacją systemu w telefonie bo bym pamiętał.Do tej pory działało wszystko ok. W serwisie wgrali mi najnowsze softy ale nie pomogło. Mam oprogramowanie 0306 , baza nawigacji 23.5, sprzęt H22.
Nie działa to prawidłowo na moim telefonie Samsung S22 Ultra, co ciekawe u żony też ten sam problem nagle się pojawił (też ma ten sam model telefonu). Jak podłącze telefon S21 lub S10 to działa prawidłowo. Dziwna sprawa, może ktoś miał podobnie i rozwiązał? Zmieniałem różne ustawienia w AA i w telefonie, konfigurowałem na nowo, zmiany w ustawieniach WiFi ale nic nie pomaga.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: Zbigniewa » 16.06.2023, 17:03

k0s1 pisze:
16.06.2023, 14:57
Cześć,
mam problem z Android Auto a w zasadzie z systemem głośnomówiącym. Problem polega na tym, że jak podłącze się przez AA bezprzewodowo (tylko tak to użytkowałem do tej pory) w MY2021 to AA działa prawidłowo, mapy google działają jednak co jakiś czas następuje rozłączenie systemu głośnomówiącego w aucie. Pojawia się komunikat "Tryb głośnomówiący (HFP) Połączenie z [nazwa telefonu] zostało rozłączone" i wtedy telefon nie jest podłączony do głośnomówiącego, czyli rozmowy nie idą na głośniki auta,
Występował u mnie podobny problem, aż przypadkowo wpadłem na rozwiązanie. Otóż, kiedyś wyszedłem z domu bez zegarka - smartwatch - i ze zdziwieniem stwierdziłem, że AA, połączenia telefoniczne i system głośnomówiący działają bez zarzutu. Następnym razem wypróbowałem to wszystko z zegarkiem na ręku, no i klapa. Brak sygnału połączeń przychodzących i nagłośnienia rozmowy. Wyłączyłem smartwatcha i wszystko wróciło do normy. Być może, system łączy się tylko z zegarkiem lub smartwatch blokuje inne urządzenia głośnomówiące. To tylko spekulacje, ale od tej pory, podczas dłuższej jazdy samochodem nie używam jednocześnie smartwatcha i nagłośnienia w aucie. Może w Twoim przypadku jest podobnie lub zakłócenia występują w wyniku prób połączeń przez BT z komórki żony (dwa zewnętrzne urządzenia, tj Twój telefon i małżonki)? U mnie były to też dwa urządzenia - zegarek + komórka.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

k0s1
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 16.06.2023, 14:47

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: k0s1 » 19.06.2023, 08:22

Dziękuję za sugestię, jednak nie mam smartwatcha i problem występuje również wtedy gdy jadę sam autem. Jak jesteśmy razem i oba telefony są aktywne to wówczas rozłącza tylko jeden, ten który jest podpięty pod AA. Testuje różne opcje i nie wiem do teraz w czym rzecz. Zdarzają się takie momenty że rwie co minutę a potrafi np. przez 30 -40 min być ok. Nie ważne czy tel odblokowany czy zablokowany, nie mam żadnego usypiania itp. Być może jakaś aplikacja tworzy konflikt albo to bug w oprogramowaniu Samsunga.

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Android Auto bezprzewodowo

Post autor: vagart » 19.06.2023, 13:06

W takim razie może NFC? Zdarzało mi się że zakłócało mi sygnał z kluczyka jak miałem kluczyk i telefon w tej samej kieszeni, więc może tutaj zakłóca odbiór sygnału WiFi w samochodzie? Ewentualnie zobacz w telefonie, czy w ustawieniach WiFi nie jest włączone jakieś agresywne przełączanie między sieciami (typu WiFi+, czy coś takiego), albo czy telefon się nie przegrzewa. Można też spróbować zmienić nadawanie WiFi z 5GHz na 2,4GHz (lub odwrotnie) jeśli jest taka opcja gdzieś w tel lub samochodzie.

ODPOWIEDZ