Czas oczekiwania na samochód

Voyciehovsky
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 29.06.2022, 22:41

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Voyciehovsky » 02.09.2022, 15:36

patryk159 pisze:
02.09.2022, 11:42
Voyciehovsky a masz na volkswagen.de instrukcje auta i obrazek ? czy tylko VIN
Mam VIN, Mam obrazki samochodu z różnych perspektyw-ten sam co był zanim VIN się pojawił. Natomiast nie mam do pobrania żadnej instrukcji auta, We connect też nie mogę aktywować. Żeby auto dostarczyć do salonu z Poznania mają na to czas 72 godziny. Jak dla mnie niech jadą i 100 godzin tylko by bez żadnej szkody transportowej go dowieźli. Natomiast nie wiem ile będę czekał na zarejestrowanie bo będę chciał by auto by zarejestrowanie w tym samym województwie, ale całkowicie w innym powiecie, a co za tym idzie miejscowości. Plus taki, że w tej miejscowości też jest salon VV. Ja zamawiałem z salonu 80 km dalej

patryk159
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 02.09.2022, 10:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: patryk159 » 02.09.2022, 16:04

U mnie był obrazek przed pojawieniem się VIN, potem pojawił się VIN znikł obrazek, pojawiły się w szczegółach wyposażenia pakiety dodatkowe jakie dobierałem do podstawy. 24 sierpnia wjechał na taśmę. Cały czas podobno jest w produkcji. Zamówienie z 9 kwietnia. Sprzedawca nie wie dlaczego tak długo się produkuje. Żadnych informacji.
Co do rejestracji również biorę rejestrację nie z miasta co salon, lecz dostałem informację że zajmie to max 2 dni.
Zastanawia mnie jedynie fakt jak długo będzie się do produkowało. Szacowany termin odbioru miałem na 5 września lecz to już termin nie realny.

lumislav
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 01.08.2022, 11:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: lumislav » 02.09.2022, 16:06

patryk159 pisze:
02.09.2022, 16:04
U mnie był obrazek przed pojawieniem się VIN, potem pojawił się VIN znikł obrazek, pojawiły się w szczegółach wyposażenia pakiety dodatkowe jakie dobierałem do podstawy. 24 sierpnia wjechał na taśmę. Cały czas podobno jest w produkcji. Zamówienie z 9 kwietnia. Sprzedawca nie wie dlaczego tak długo się produkuje. Żadnych informacji.
Co do rejestracji również biorę rejestrację nie z miasta co salon, lecz dostałem informację że zajmie to max 2 dni.
Zastanawia mnie jedynie fakt jak długo będzie się do produkowało. Szacowany termin odbioru miałem na 5 września lecz to już termin nie realny.
dlugo ? u mnie sie produkowal od 17 lipca do 25 sierpnia. Teraz ma status wyprodukowany bez faktury czyli dalej moze brakowac jakiejs czesci

Voyciehovsky
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 29.06.2022, 22:41

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Voyciehovsky » 02.09.2022, 16:27

patryk159 pisze:
02.09.2022, 16:04
U mnie był obrazek przed pojawieniem się VIN, potem pojawił się VIN znikł obrazek, pojawiły się w szczegółach wyposażenia pakiety dodatkowe jakie dobierałem do podstawy. 24 sierpnia wjechał na taśmę. Cały czas podobno jest w produkcji. Zamówienie z 9 kwietnia. Sprzedawca nie wie dlaczego tak długo się produkuje. Żadnych informacji.
Co do rejestracji również biorę rejestrację nie z miasta co salon, lecz dostałem informację że zajmie to max 2 dni.
Zastanawia mnie jedynie fakt jak długo będzie się do produkowało. Szacowany termin odbioru miałem na 5 września lecz to już termin nie realny.
Jeżeli masz w pakiecie Asystenta martwego pola to może to być ten powód.

Co do dwóch dni na rejestracje to muszę dopytać w takim razie bo mnie powiedziano, że dokumenty wysyłają do salonu najbliżej miejsca rejestracji i z tego salonu jadą do zarejestrowania. Zatem sama przesyłka idzie 1-2 dni. Plus 1 dzień na rejestrację i odesłanie dokumentów to gdzieś w 5 dniach się mieści.

patryk159
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 02.09.2022, 10:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: patryk159 » 02.09.2022, 16:31

Asystenta martwego pola nie ma, ponieważ zostałem poinformowany o tym że są z tym problemy.
Ja mam odbiór Toruń a rejestracje Warszawskie, może akurat z Warszawą maja jakieś układy i im szybciej rejestrują auta. Zapewne jak to w urzędach papiery muszę chwilę poleżeć.
A leasing już masz załatwiony czy jeszcze ta formalność ?

Voyciehovsky
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 29.06.2022, 22:41

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Voyciehovsky » 02.09.2022, 16:45

patryk159 pisze:
02.09.2022, 16:31
Asystenta martwego pola nie ma, ponieważ zostałem poinformowany o tym że są z tym problemy.
Ja mam odbiór Toruń a rejestracje Warszawskie, może akurat z Warszawą maja jakieś układy i im szybciej rejestrują auta. Zapewne jak to w urzędach papiery muszę chwilę poleżeć.
A leasing już masz załatwiony czy jeszcze ta formalność ?
Zobaczymy. Może u mnie też pójdzie sprawnie. Do 20tego września auto muszę odebrać bo mam rezerwacje porobione na urlop i chcę jechać Arteonem!:). Jeszcze trochę czasu jest. Jutro podpisuję wniosek o leasing, dokumenty już wysłałem

patryk159
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 02.09.2022, 10:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: patryk159 » 02.09.2022, 16:51

Ja 19stego wyjeżdżam na urlop i również chciałbym jechać Arteonem. Liczę że się uda, leasing już podpisany tydzień temu. Zostało tylko zakończenie produkcji, transport i rejestracja. Mam nadzieję że do końca tygodnia zjedzie z taśmy.

lumislav
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 01.08.2022, 11:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: lumislav » 02.09.2022, 17:10

patryk159 pisze:
02.09.2022, 16:31
Asystenta martwego pola nie ma, ponieważ zostałem poinformowany o tym że są z tym problemy.
Ja mam odbiór Toruń a rejestracje Warszawskie, może akurat z Warszawą maja jakieś układy i im szybciej rejestrują auta. Zapewne jak to w urzędach papiery muszę chwilę poleżeć.
A leasing już masz załatwiony czy jeszcze ta formalność ?
potwierdzam z tym asystentem martwego pola, u mnie auto wyprodukowane 25 sierpnia i dalej jest w Niemczech. info od dealera ze w systemie info o wydaniu we wrzesniu cokolwiek to oznacza :)

patryk159
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 02.09.2022, 10:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: patryk159 » 02.09.2022, 17:31

lumislav pisze:
02.09.2022, 17:10
patryk159 pisze:
02.09.2022, 16:31
Asystenta martwego pola nie ma, ponieważ zostałem poinformowany o tym że są z tym problemy.
Ja mam odbiór Toruń a rejestracje Warszawskie, może akurat z Warszawą maja jakieś układy i im szybciej rejestrują auta. Zapewne jak to w urzędach papiery muszę chwilę poleżeć.
A leasing już masz załatwiony czy jeszcze ta formalność ?
potwierdzam z tym asystentem martwego pola, u mnie auto wyprodukowane 25 sierpnia i dalej jest w Niemczech. info od dealera ze w systemie info o wydaniu we wrzesniu cokolwiek to oznacza :)
Masz tylko vin czy obrazek też Ci się pojawił ? Pewnie nasze auta zostały wyprodukowane w tym samym, pozostaje czekać na dobre informacje że pojadą tym samym transportem do PL i to jak najszybciej :D

lumislav
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 01.08.2022, 11:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: lumislav » 02.09.2022, 17:45

patryk159 pisze:
02.09.2022, 17:31
lumislav pisze:
02.09.2022, 17:10
patryk159 pisze:
02.09.2022, 16:31
Asystenta martwego pola nie ma, ponieważ zostałem poinformowany o tym że są z tym problemy.
Ja mam odbiór Toruń a rejestracje Warszawskie, może akurat z Warszawą maja jakieś układy i im szybciej rejestrują auta. Zapewne jak to w urzędach papiery muszę chwilę poleżeć.
A leasing już masz załatwiony czy jeszcze ta formalność ?
potwierdzam z tym asystentem martwego pola, u mnie auto wyprodukowane 25 sierpnia i dalej jest w Niemczech. info od dealera ze w systemie info o wydaniu we wrzesniu cokolwiek to oznacza :)
Masz tylko vin czy obrazek też Ci się pojawił ? Pewnie nasze auta zostały wyprodukowane w tym samym, pozostaje czekać na dobre informacje że pojadą tym samym transportem do PL i to jak najszybciej :D
mam VIN, obrazek, instrukcje, weconnect ( juz moge nawet laczyc, wczesnien wyskakiwal błąd ). Nie ma reguly jak widac

ODPOWIEDZ