System Light Assist vs. Active Lighting System

pawels
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 28.03.2024, 02:54

System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: pawels » 28.03.2024, 03:15

Witam, jestem tu nowy i przymierzam się do kupna Arteona.

Mam pytania o sytemy oświetlenia.

W standardzie jest:
System Light Assist - asystent świateł drogowych
Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów

można dokupić pakiet:
Active Lighting System - Reflektory LED z Dynamic Light Assist
- Reflektory dzienne, mijania i drogowe w technologii LED z dynamicznym doświetlaniem zakrętów
- System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe
- Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów z dynamicznym doświetlaniem zakrętów
- Światła na złą pogodę

za ponad 7 tys.

1. Czy ten standardowy ma funkcje wycinania poszczególnych pojazdów na drodze czy tylko skraca zasięg świateł długich?
2. Czy ten drugi w zakresie działania to tylko pierwszy + doświetlanie zakrętów + "Światła na złą pogodę"?
3. Co to są "Światła na złą pogodę"?
4. Czy faktycznie różnica w działaniu jest taka, że warto dopłacać do Active Lighting System?

olek
Senior Member
Posty: 253
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: olek » 28.03.2024, 08:28

Ad 1Standardowy nie ma funkcji wycinania
Ad2 Nie
Ad 3 Światła przeciwmgłowe (doświetlają także pobocza)
Ad 4 Tak.Warto dopłacić.

Standardowe światła:
- słabsze (mniej lumenów)
- brak wycinania podczas jazdy
- brak migacza ledowego(jest zwykła żarówka w lampie)
- brak paska ledowego przez cały grill
- brak świateł na złą pogodę.
- brak dynamicznego doświetlania zakrętów

Active Lighting ma wszystko czego nie ma standard plus mocniejsze lampy(więcej lumenów)
Pełno jest informacji na forum na ten temat.Użyj opcji szukaj.
Załączniki
image001.jpg
image002.jpg
Ostatnio zmieniony 28.03.2024, 22:08 przez olek, łącznie zmieniany 1 raz.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

pawels
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 28.03.2024, 02:54

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: pawels » 28.03.2024, 11:06

Dzięki @olek
Dealer mi wciskał, że wycina ale plątał się w zeznaniach, ale bym wtopił.
Skłonny byłem w to uwierzyć bo w Superbie na xenonach mam system, który wycina poszczególne pojazdy.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 281
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: Zbigniewa » 28.03.2024, 11:42

pawels pisze:
28.03.2024, 11:06
Dzięki @olek
Dealer mi wciskał, że wycina ale plątał się w zeznaniach, ale bym wtopił.
Skłonny byłem w to uwierzyć bo w Superbie na xenonach mam system, który wycina poszczególne pojazdy.
Nie polegaj na dealerach, oni często mylą wersje pojazdów. Usiądź na spokojnie do konfiguratora. Jeśli w aplikacji jest jakaś funkcjonalność do dodania, to spokojnie przyjmij, że auto w wersji podstawowej jej nie posiada. Zorientuj się też w różnicach wyposażenia poszczególnych odmian. Nie wszystkie funkcjonalności można dołożyć do każdej niższej wersji. Z mojego doświadczenia, po niedługo trzyletnim użytkowaniu Arteona R-Line z praktycznie full wyposażeniem mogę podpowiedzieć, że nie żałuję decyzji o maksymalnym doposażeniu auta. Jedynie czego nie używam to chłodzenie schowka w przedniej konsoli, rzadko kiedy wyświetlacza HUB oraz radia internetowego. Nie daj się nabrać na dopłatę do opcjonalnych głośników - Forumowicze stwierdzili przekręt w tym zagadnieniu (nie śledziłem wątku). Dodatkowo podpowiem: zażycz sobie u dealera oklejenie wrażliwych miejsc (naroża zderzaków, nadkola itp) przezroczystą folią. Zapobiega rdzewieniu, zarysowaniom itp. U mnie wykonano to gratisowo. Zastanów się też nad wykupieniem przedłużonej gwarancji. Dwa lata oferowane przez producenta to stanowczo zbyt krótki okres, wady wychodzą trochę później. Nie gorączkuj się, każdą decyzję podejmuj następnego dnia. Powodzenia.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: Marcusfff » 28.03.2024, 20:14

Dopłata do świateł to jeden z must-have do Artka. W podstawowej wersji świateł masz nawet kierunkowskaz żarówkowy, co wygląda już trochę niedzisiejszo. Do rzeczy wartych dopłaty dorzuciłbym pakiet tech, dźwiękoszczelne szyby, pakiet assistance plus. Ja jeszcze uwielbiam wentylowane fotele :rolleyes:
Do audio pod żadnym pozorem nie dokładaj. Każdy ogarnięty zakład CA ogarnie Ci sprawę lepiej z dodatkowym wygłuszeniem drzwi.

rmn121
Junior Member
Posty: 21
Rejestracja: 09.11.2023, 00:32

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: rmn121 » 28.03.2024, 21:19

Warto dopłacić. Uwielbiam te światła. Naprawdę działają i nie oślepiają innych.
R-Line, 2.0 TSI, 190KM, 2024 r.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 281
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: Zbigniewa » 29.03.2024, 11:01

Zbigniewa pisze:
28.03.2024, 11:42
pawels pisze:
28.03.2024, 11:06
Dzięki @olek
Dealer mi wciskał, że wycina ale plątał się w zeznaniach, ale bym wtopił.
Skłonny byłem w to uwierzyć bo w Superbie na xenonach mam system, który wycina poszczególne pojazdy.
Nie polegaj na dealerach, oni często mylą wersje pojazdów. Usiądź na spokojnie do konfiguratora. Jeśli w aplikacji jest jakaś funkcjonalność do dodania, to spokojnie przyjmij, że auto w wersji podstawowej jej nie posiada. Zorientuj się też w różnicach wyposażenia poszczególnych odmian. Nie wszystkie funkcjonalności można dołożyć do każdej niższej wersji. Z mojego doświadczenia, po niedługo trzyletnim użytkowaniu Arteona R-Line z praktycznie full wyposażeniem mogę podpowiedzieć, że nie żałuję decyzji o maksymalnym doposażeniu auta. Jedynie czego nie używam to chłodzenie schowka w przedniej konsoli, rzadko kiedy wyświetlacza HUB oraz radia internetowego. Nie daj się nabrać na dopłatę do opcjonalnych głośników - Forumowicze stwierdzili przekręt w tym zagadnieniu (nie śledziłem wątku). Dodatkowo podpowiem: zażycz sobie u dealera oklejenie wrażliwych miejsc (naroża zderzaków, nadkola itp) przezroczystą folią. Zapobiega rdzewieniu, zarysowaniom itp. U mnie wykonano to gratisowo. Zastanów się też nad wykupieniem przedłużonej gwarancji. Dwa lata oferowane przez producenta to stanowczo zbyt krótki okres, wady wychodzą trochę później. Nie gorączkuj się, każdą decyzję podejmuj następnego dnia. Powodzenia.
I jeszcze jedno. Sugeruję, abyś odpuścił sobie panoramiczny dach. Wielu użytkowników żaliło się na pęknięcia obramowań.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: Marcusfff » 29.03.2024, 19:59

W liftbackackach. Mam SB i nie ma tej ramki do okoła więc dach jedynie trzeszczy :P

Przemots
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 08.02.2023, 12:55

Re: System Light Assist vs. Active Lighting System

Post autor: Przemots » 24.04.2024, 13:15

rmn121 pisze:
28.03.2024, 21:19
Warto dopłacić. Uwielbiam te światła. Naprawdę działają i nie oślepiają innych.
Potwierdzam ani razu nikt mi z przeciwka nie mignął mi a jak mialem poprzednio Octavie 4 z matrixami to ciągle migali mi ze oslepiam

ODPOWIEDZ