Volkswagen Arteon - Wasze opinie

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: drzewko » 12.08.2017, 16:28

W R-Line  podstawowe fotele alkantara + manualna regulacja fotele ergocomfort ( tak były opisane fizycznie) Natomiast jest różnica w zagłówkach no i miałem okazje jechać jednym i drugim i fotele w elegance były dla mnie bardziej komfortowe ( bardziej miękkie )

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 13.08.2017, 13:14

w elegance tak samo - alkantara+manualne ustawianie, fotel ergokomfort.

Byłem wczoraj na jeździe testowej. Wersja R-line z silnikiem biTDI. Była jeszcze benzyna 280 KM, ale chciałem sprawdzić wersję, którą chce kupić. O wrażeniach to może pisać nie będę, bo każdy ma własne odczucia, porównam jednak do passata B8, którym aktualnie jeżdżę. Sam szukałem takich porównań zastanawiając się nad wyborem następny passata, jednakże jest ich mało, a raczej wcale.
Miałem swoje oczekiwania, mimo tego zostałem pozytywnie zaskoczony. Arteon oferuje więcej, niż zakładałem.

Wnętrze to passat, wiadomo, jednakże niżej poprowadzony dach i szyba przednia pod większym kątem powodują, że ma się odczucie bardziej zamkniętego, dynamicznego samochodu.
Skrzynia - duża różnica. Pracuje płynniej, nie ma problemu dylematu "2 czy 3 bieg" występującego w moim passacie, gdzie czasem na wyjściu z zakrętu DSG ma wrzucony 3 bieg a delikatne naciśnięcie gazu redukuje na 2 bieg, skok pod 2700 RPM i powoduje szarpnięcie. Radzi sobie nawet płynnie w skrajnych sytuacjach jak awaryjne hamowie do ok 40 km/h po czym od razu pełne przyspieszenie.
zawieszenie - rewelacja. Jadąc na felgach 20' z profilem opony 35 miałem lepszy komfort pracy zawieszenia niż u mnie na felgach 17'. Absolutnie nie ma się co bać felg 20. Świetne prowadzenie na trasie przy wyższych prędkościach (bardzo fajny układ kierowniczy) ale równocześnie zaskakująco dobry efekt jazdy po dziurach i nierównościach. Pod każdym względem na plus w stosunku do passata. Bardzo duży plus.
Poziom hałasu - Absolutnie zadowalające, szczególnie praca silnika TDI. Dzwięk wiatru słyszalny dopiero od ok 120-140 km/h, jednak i tu ciszej, niż w passacie. Ciekawe, co daje pakiet wyciszający. Generalnie spora różnica w stosunku do passata.
silnik - tu nie będę porównywał, bo aktualnie jeżdżę 150 KM, tak więc trudno to zestawić z 240 KM. Co jednak mogę dodać - oczekiwałem coś w stylu samochodu o sportowych osiągach a doświadczyłem żwawego i dynamicznego samochodu, jednakże bez fanfar. Nie zrozumcie mnie źle, samochód ma bardzo dobre przyspieszenie, elastyczność, zbiera się również od 120 km/h, jednak nie ma tego efektu wow. Zapewne waga tutaj ma znaczenie, w końcu jest o 360 kg cięższy od mojego passata. Mnie w zupełności zadowala.

Generalnie samochód na długie trasy, komfortowy, dynamiczny, pożeracz kilometrów na autostradach. Idealne spełnienie moich oczekiwań. Wzdychałem do e-klasy, ale już mi przeszło. Niby taki passat, ale w kilku aspektach całkowicie inny samochód. Piątka z plusem.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: drzewko » 15.08.2017, 07:31

ja też wczoraj dostałem arteon bitdi 240 czyli z takim silnikiem jakim chce zamówić. Natomiast w wyposażeniu ma Discovery media z pokretlami i bez dynaudio. I tutaj kochani bardzo ważna rzecz pisałem wcześniej o niewielkiej różnicy w jakości dźwięku między dynaudio a standardem. Natomiast w tym egzemplarzu to przepasc gra bardzo kiepsko. Zastanawia mnie czy to wina różnicy jednostki odtwarzajacej. Jest tylko regulacja basow,średnich i wysokich tonów natomiast wcześniej w salonie stały dwa arteon i jeden miał na glosnikach dynaudio a drugi już nie miał tego napisu jednak regulacja była identyczna brak tylko regulacji sobwoofera. oba miały funkcję dolby prologic, profile muzyki itp. I tutaj jakość dźwięku była porównywalna. poza bassami.

Na marginesie z jakimi fotelami zamawianie auto alkantara czy skóra z wentylacją ?

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 15.08.2017, 08:15

drzewko pisze: ja też wczoraj dostałem arteon bitdi 240 czyli z takim silnikiem jakim chce zamówić. 
Nie wiem, czy dobrze Ciebie zrozumiałem - jest duża różnica między Dynaudio na jego korzyść, czy nie ma żadnej i obie wersje nagłośnienia grają fatalnie?

Ja fotele biorę bez skóry. Nawet jeśli bym się zdecydował na skórę, to bez wentylacji, gdyż w przypadku wentylacji nie ma wysuwanego podparcia pod uda. To jest dla mnie ważniejsze.
Pod warunkiem oczywiście, że się nic nie zmienilo, ale tak było w passacie, tak mi też potwierdzono.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: drzewko » 15.08.2017, 11:40

kubelt pisze: Nie wiem, czy dobrze Ciebie zrozumiałem - jest duża różnica między Dynaudio na jego korzyść, czy nie ma żadnej i obie wersje nagłośnienia grają fatalnie?
W obecnym arteonie który dostałem bez dynaudio jest zamontowana także tańsza jednostka audio/nawigacji Discover Media - i tutaj jakość dźwięku jest słaba w moim odczuciu - ale    wcześniej miałem TSI 280 km z dynaudio i Discover PRo i tam fajnie to grało. Czyli na duży plus dla dynaudio. 

Ale jest jeszcze jedno ale... W jednym salonie ok miesiąc temu stały obok siebie 2 arteony oba miały lepszą nawigację Discover PRO z różnicą że jeden miał na głośnikach napis dynaudio a drugi nie ( czyli jeden z lepszym systemem audio )  i tam różnica była znikoma ( zaznaczając że w dynaudio wyłączyłem subwoofer )  Oba systemy miały dokładnie takie same funkcje ustawiania dźwięku z jedną różnicą (w wersji bez dynaudio suwak głośności subwoofera był nieaktywny ).

Dlatego uważam że w głównej mierze jakość dźwięku jest uzależniona od jednostki centralnej Discover Media vs PRO ( ta druga jest lepsza )

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 16.08.2017, 09:04

Ja zamówiłem z alcantarą, bo mam dobre wspomnienia z tą tapicerką jak jeździłem Golfem VI w HL. Manualna regulacja mi nie przeszkadza, bo nawet przy dwóch kierowcach zmieniamy tylko ustawienia lusterka wewnętrznego, nic więcej.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 16.08.2017, 10:10

A czy jest ktoś, kto zamówił Arteona z pakietem akustycznym, albo jest w stanie powiedzieć co dokładnie ten pakiet daje, oprócz podwójnych przednich szyb? Gdzie są dodane ew. materiały wygłuszające?

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 16.08.2017, 11:23

Ja zamówiłem, ale dopiero wypowiem się jak odbiorę. Poza podwójnymi przednimi szybami nie mam pojęcia co jeszcze jest dodane.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 16.08.2017, 11:33

to taki trochę kot w worku. Naprawdę sprzedawca/serwis nie mają możliwości wejścia w system i sprawdzenia listy komponentów, które składają się na dany pakiet?

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 16.08.2017, 11:47

Mnie to niezbyt interesowało jeśli mam być szczery. Część opcji zaznaczyłem w ciemno, bez większej kontemplacji (np. ten pakiet wyciszenia). Ciemne szyby i tak brałem, a ta różnica w cenie nie uzasadniała przynajmniej dla mnie jakichś głębszych przemyśleń czy warto.

ODPOWIEDZ