Dsg zapytanie

Arty
Junior Member
Posty: 42
Rejestracja: 12.03.2024, 20:01

Re: Dsg zapytanie

Post autor: Arty » 12.03.2024, 22:14

Nie ciekawie. Znajomemu strzeliła skrzynia (miał 2.0 TDI) i wymienili w całości na gwarancji, ale tak poza gwarancją naprawa około 20k zł.
2024 Arteon 2.0 TSI 190 KM DSG Elegance Liftback

Remix by Arty: https://www.youtube.com/watch?v=hzo1_maqV_w

krzysiek_lub
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 19.05.2024, 18:55
Lokalizacja: Lubin

Re: Dsg zapytanie

Post autor: krzysiek_lub » 19.05.2024, 19:03

mr.lynx pisze:
29.02.2024, 15:45
Witam albo jestem przewrażliwiony albo faktycznie tak nie powinno być, mam poliftowego arteona 2.0 tak 190KM zrobiłem już 100k nalotu. Wydaje mi się że przy dojeżdżaniu do skrzyżowania skrzynia nagle jak się zatrzymuje lekko zawibruje i drga na wolnych obr jak przełączę na N problem ustaje. Wydaje mi się że tego nie było ostatnio jeździłem nowym kodiaqem i superbem i czy N cz D była cisza. Kiedyś też zauważyłem stuk przy zmianie z 2 na 3 bieg taki lekki.
Teraz w trybie sport mam wrażenie że czasami szarpanie albo zrobi żabkę. Ma ktoś taki problem ? Tak tak oleju nie wymieniałem na 60 bo stwierdziłem że jak ma się sypnąć to nie chce jej przedłużać tego. A mam jeszcze rok dodatkowej gwarancji.
Udało Ci się dowiedzieć cos na temat tej usterki? Wydaje mi się, że mam podobne objawy.
VW Arteon 2,0 TSI 190 R-line 2018

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 310
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dsg zapytanie

Post autor: Zbigniewa » 20.05.2024, 08:55

krzysiek_lub pisze:
19.05.2024, 19:03
mr.lynx pisze:
29.02.2024, 15:45
Witam albo jestem przewrażliwiony albo faktycznie tak nie powinno być, mam poliftowego arteona 2.0 tak 190KM zrobiłem już 100k nalotu. Wydaje mi się że przy dojeżdżaniu do skrzyżowania skrzynia nagle jak się zatrzymuje lekko zawibruje i drga na wolnych obr jak przełączę na N problem ustaje. Wydaje mi się że tego nie było ostatnio jeździłem nowym kodiaqem i superbem i czy N cz D była cisza. Kiedyś też zauważyłem stuk przy zmianie z 2 na 3 bieg taki lekki.
Teraz w trybie sport mam wrażenie że czasami szarpanie albo zrobi żabkę. Ma ktoś taki problem ? Tak tak oleju nie wymieniałem na 60 bo stwierdziłem że jak ma się sypnąć to nie chce jej przedłużać tego. A mam jeszcze rok dodatkowej gwarancji.
Udało Ci się dowiedzieć cos na temat tej usterki? Wydaje mi się, że mam podobne objawy.
To raczej nie skrzynia DSG a sprzęgło dwumasowe jest na granicy żywotności.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Awatar użytkownika
mr.lynx
Member
Posty: 75
Rejestracja: 01.07.2021, 17:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dsg zapytanie

Post autor: mr.lynx » 17.07.2024, 13:31

Zbigniewa pisze:
20.05.2024, 08:55
krzysiek_lub pisze:
19.05.2024, 19:03
mr.lynx pisze:
29.02.2024, 15:45
Witam albo jestem przewrażliwiony albo faktycznie tak nie powinno być, mam poliftowego arteona 2.0 tak 190KM zrobiłem już 100k nalotu. Wydaje mi się że przy dojeżdżaniu do skrzyżowania skrzynia nagle jak się zatrzymuje lekko zawibruje i drga na wolnych obr jak przełączę na N problem ustaje. Wydaje mi się że tego nie było ostatnio jeździłem nowym kodiaqem i superbem i czy N cz D była cisza. Kiedyś też zauważyłem stuk przy zmianie z 2 na 3 bieg taki lekki.
Teraz w trybie sport mam wrażenie że czasami szarpanie albo zrobi żabkę. Ma ktoś taki problem ? Tak tak oleju nie wymieniałem na 60 bo stwierdziłem że jak ma się sypnąć to nie chce jej przedłużać tego. A mam jeszcze rok dodatkowej gwarancji.
Udało Ci się dowiedzieć cos na temat tej usterki? Wydaje mi się, że mam podobne objawy.
To raczej nie skrzynia DSG a sprzęgło dwumasowe jest na granicy żywotności.

jaki może być koszt wymiany ?

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 89
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Dsg zapytanie

Post autor: LordVATer » 18.07.2024, 05:40

Chcecie walić z grubej rury, zamiast szukać najprostszych rozwiązań. Najpierw trzeba wymienić olej.
U mnie też występowało coś takiego, pomimo wymiany oleju po 60k km. Nie pomagał reset skrzyni ani inne adaptacje sprzęgieł. W pewnym momencie auto skałko przy przełączaniu pomiędzy P a D.Też stawiałem na strzegło i byłem już gotów na wymianę (w ASO mówili coś o 8.000 zł).
Okazało się, ze pojawiła się nieszczelność pod pokrywą mechatroniki i sporo oleju zniknęło. Wymienili pokrywę, wymienili przy okazji znów olej (przy ok. 80k km) i do tej pory (95k km) żadnych niepokojących objawów.
Skoro kolega ma 100k km i nie wymieniał jeszcze oleju, to proponuję zacząć od tego.

pedo
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 06.06.2023, 10:23

Re: Dsg zapytanie

Post autor: pedo » 01.08.2024, 10:33

Potwierdzam. U brata chodziło o olej. Też mnie to zdziwiło.
Przy okazji - https://fitnessblog.com.pl/rodzaje-pomp ... j-cwiczyc/
Tak też można się pogimnastykować ;-)
Ostatnio zmieniony 28.08.2024, 08:53 przez pedo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mr.lynx
Member
Posty: 75
Rejestracja: 01.07.2021, 17:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dsg zapytanie

Post autor: mr.lynx » 08.08.2024, 09:53

LordVATer pisze:
18.07.2024, 05:40
Chcecie walić z grubej rury, zamiast szukać najprostszych rozwiązań. Najpierw trzeba wymienić olej.
U mnie też występowało coś takiego, pomimo wymiany oleju po 60k km. Nie pomagał reset skrzyni ani inne adaptacje sprzęgieł. W pewnym momencie auto skałko przy przełączaniu pomiędzy P a D.Też stawiałem na strzegło i byłem już gotów na wymianę (w ASO mówili coś o 8.000 zł).
Okazało się, ze pojawiła się nieszczelność pod pokrywą mechatroniki i sporo oleju zniknęło. Wymienili pokrywę, wymienili przy okazji znów olej (przy ok. 80k km) i do tej pory (95k km) żadnych niepokojących objawów.
Skoro kolega ma 100k km i nie wymieniał jeszcze oleju, to proponuję zacząć od tego.
olej już po wymianie, problem nadal jest. Serwis twierdzi ze może być to koło zamachowe i będą to sprawdzać, ponieważ samochód nadal na gwarancji to trzeba szukać mi się tez wydaje ze sprzęgło już nie takie bo zauważyłem ze ruszając z ronda, silnik podnosi obroty a samochód chwilkę ma laga i stoi nie wiem już co mu jest.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 310
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dsg zapytanie

Post autor: Zbigniewa » 08.08.2024, 12:02

W porównaniu z CVT w Toyocie, DSG gwarantuje znacznie wyższą kulturę jazdy. W Avensis wyprzedzanie było horrorem. Przy próbie gwałtownego przyspieszenia , nawet w trybie sport, odczuwało się zamulenie samochodu. Auto wręcz zwalniało, trzeba było uważać na nadjeżdżające z naprzeciwka samochody i każdorazowo ryzykowało się czołowym zderzeniem. Zmianę biegów (wirtualnych) odczuwało się nie w szarpnięciach, a w wyraźnych spowolnieniach auta, a była to CVT w najnowszej wersji (Avensis T-29 z 2017 roku). W obecnej skrzyni nie odczuwam żadnych lagów czy szarpnięć przy zmianie biegów, zupełnie inna jazda.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

ODPOWIEDZ