fotele TopComfort vs ErgoComfort

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: kubelt » 24.04.2017, 23:56

Pytanie zapewne przedwczesne, ale czy wie ktoś, co się kryje pod określeniem "sportowe fotele Top Comfort" oraz czym się różnią od ErgoComfort?

Aktualnie mam w passacie ErgoComfort i bardzo sobie ten fotel cenię. Jest wygodny i nie męczę się nawet przy długich podróżach. Szczególnie ważną opcją dla mnie jest wysuwane podparcie ud, czyli przedłużane siedzisko. 

W cenniku na polskiej stronie w zasadzie nie ma żadnego opisu - jedynie dodana opcja wyboru ErgoComfort wraz z funkcją pamięci i masażu oraz ew. klimatyzacji, przy dopłacie 5600 PLN i 6610 PLN. O samym fotelu jednak ani słowa.

Naaustriackiej stronie opis jest lakoniczny - na życzenie dostępne fotele z elektryką, dodatkowo w zależności od wersji comfortline lub highline wentylacja, masaż i różnorodność ustawień fotela. Nie ma jednak nic o fotelach standardowych. W konfiguratorze na tej samej stronie mamy już więcej:
ErgoComfort z funkcją pamięci dla fotelu kierowcy oraz pełna elektryka w fotelach przednich wraz z możliwością przestawiania na 14 sposobów, w tym opcja komfortowego wsiadania oraz wysuwane podparcie ud. Dodatkowo masaż w fotelu kierowcy oraz lusterko zewnętrzne z pamięcią. wygląda więc na to, że to, na czym mi zależy, dostępne jest w opcji ErgoComfort. Ponadto dochodzi jeszcze opcja wentylacji w fotelu, ale to już kosztem wysuwanego podparcia ud. 

Wydaje mi się, że to, co w passacie (ErgoComfort) było w standardzie, w arteonie jest dopiero jako opcja (lecz już w pełni rozszerzona, czyli elektryka i masaż, oraz również wentylacja ale kosztem wydłużania siedziska). Natomiast Arteon z racji pseudosportowego charakteru oferuje coś o nazwie TopComfort, które to fotele mają być bardziej sportowe, lepiej trzymające na boki, lecz o mniejszych możliwościach ustawiania. To jest jednak moje domniemanie, jestem ciekaw faktów.
Ostatnio zmieniony 24.04.2017, 23:57 przez kubelt, łącznie zmieniany 1 raz.

AAA
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 21.04.2017, 21:26

RE: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: AAA » 25.04.2017, 01:43

Dobre pytanie, w szczególności, że dla mnie wszelką elektryka fotela jest absolutnie bezużyteczna, bo ustawiam go jeden jedyny raz jak pierwszy raz wsiądę do auta a jednocześnie jak fotele okazałyby się niewygodne to masakra, bo zabija całe auto (tak jest np. Jagu XE w fotelach bez opcji wypchnięcia lędźwi).

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: kubelt » 08.08.2017, 23:11

Już wiem wszystko, zostawiam dla zasady, gdyby ktoś szukał rozwiązania na to pytanie.

Nikt tak naprawdę nie wie, co to jest ten Top Comfort, gdyż nie dobierając żadnych pakietów fotelowych, użytkownik i tak otrzymuje fotele ErgoComfort. Sam się o tym przekonałem oglądając model w salonie. Okazuje się więc, że podstawowym wyposażeniem (przynajmniej w Elegance) jest ErgoComfort, a dobierając kolejne pakiety możemy mieć pełne sterowanie elektryczne oraz wentylacje.

Lazi
Senior Member
Posty: 448
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

RE: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: Lazi » 27.08.2017, 11:36

Cześć wszystkim!

Ja właśnie bardzo jestem zainteresowany pamięcią ustawień fotela, ale niekoniecznie już w całości skórzaną tapicerką (alcantara bardziej mi się podoba). Szkoda, że zmuszają do takiego wyboru. Mam w związku z tym pytanie do Was, którzy mieli okazję użytkować w VW funkcję pamięci. Czy faktycznie to dobrze działa? Czy na przykład nie zmienia po jakimś czasie wcześniej zaprogramowanej pozycji?

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: kubelt » 28.08.2017, 11:49

Arteon jest zbyt nowym modelem, ponadto jest go jeszcze za mało na drogach, by ktoś mógłby Tobie odpowiedzieć na to pytanie opierając się na doświadczeniu. Nie wydaje mi się jednak, byś musiał się tym martwić - konstrukcja jest zapewne zaadaptowana z passata, a tam takich problemów nie zaobserwowano. Generalnie ogólnie nie spotkałem się, by jakikolwiek producent miał takie problemy.

Lazi
Senior Member
Posty: 448
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

RE: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: Lazi » 28.08.2017, 18:54

Dzięki za szybką odpowiedź. Chodziło mi właśnie o doświadczenia z innych modeli VW. Jeszcze sprawę przemyślę bo płacić za taką fanaberię w sumie około 10 tys. dodatkowo to trochę dużo ;-)

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: kubelt » 28.08.2017, 19:09

Dlatego ja tego nawet pod uwage nie bralem. W zasadzie 99,5% czasu i tak ja prowadze samochod, to od swieta mozna fotele poprzestawiac, konstrukcja sie naoliwi :)

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: drzewko » 30.08.2017, 13:00

Namierzyłem dziś Arteona z siedzeniami skórzanymi klimatyzowanymi. Zamieszczam zdjęcia, w dotyku fotele bardzo przyjemne i miękkie. Co ciekawe dziurki są różnych rozmiarów przez co według mnie wygląda to bardziej estetycznie.
art2.jpg
art1.jpg
art3.jpg
Ostatnio zmieniony 30.08.2017, 18:23 przez drzewko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: Biskup » 04.01.2018, 17:24

Czy ktoś posiada może u siebie takie fotele jak te wklejone wyżej? Znaczy skóra Nappa +wentylacja? Zdaje się , że w takiej konfiguracji nie maja regulowanej długości siedziska.. zgadza się? Chętnie tez poznam uwagi z użytkowania.Kombinuje własnie jakie zamówić , a jak na złość u wszystkich dealerów są konfiguracje z alcantara i nie mam jak porównać....

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: fotele TopComfort vs ErgoComfort

Post autor: kriss555 » 04.01.2018, 22:33

Ja mam takie fotele. Skora wentylowana wyklucza regulacje dlugosci siedziska pod uda, skora bez wentylacji i alcantara maja ta regulacje

ODPOWIEDZ