Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: gregmisz » 28.05.2018, 23:25

Hej, furka odebrana

Skutek ??? taki sobie, podobno wyprostowano podgieta uszczelkę lusterka w drzwiach.

Jeszcze testuje przy różnych prędkościach - jutro jade w trasę w tym na autostradę - opiszę jak jest teraz

Z jazd po miescie i obwodnicy - troche lepiej bo nie słychać od prędkości 4-50/godz a dopiero troch e od około 90-100 .

Jeśli będzie nadal swiszczeć bedę żądał wymiany lusterka na nowe - nie odpuszcze, bo słuch mam dobry
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Rkarcz » 29.05.2018, 00:06

Odebrałem, odebrałem.. Na razie nie mam kiedy machnąć fotek. :)
Póki co sam zachwyt bo przez różowe okulary widzę same plusy - osiągi, pakowność, spalanie, komfort, jakość wykonania i na końcu wygląd.
Nawigacja z dość dobrym prowadzeniem między korkami - porównywałem dzisiaj z TomTomem i niemal identycznie prowadziła - duży plus.
Ale mając Mazdę 6 przez 3 lata ciężko nie być zachwyconym przesiadając się do VW.
Jeździłem przed odbiorem Golfem przez prawie 3 tygodnie i wiem że to jest po prostu przepaść techniczna.
Mam nadzieję że się nie zawiodę, bo czytając różne przypadki tutaj można się deko zastanawiać czy to dobra decyzja.
Ale wiem też po sobie, że ja Mazdy jako samochodu nienawidzę, a są tacy co by się za nią pokroili, i to żywcem.
I nie bez powodu, bo zależy do czego kupujemy samochód. U mnie to będzie połykacz km na A2, A1, S8 czy S7 + rokrocznie 10 kkm wczasowego.
I to jest idealny samochód do tego. Błoga cisza w środku, miejsca jak w autobusie, spalanie identyczne jak w Maździe 2.5.
Maździe 300 kg lżejszej, z napędem na 1 oś i mocą 192 KM. Fakt że z hydrokinetykiem, który 1-2l dorabia na bank.
Pierwszy bak Arteonem jazda do 200, sporo przyspieszania i jazdy miejskiej - spalanie 12,5. ;)
Dzisiaj posnułem się po mieście nie przekraczając 70, spalanie ok. 8. W podobnym tempie wracałem z Orlenu Mazdą 3 2.0AT mojej żony.
Spalanie prawie 11.. Także nie mam pytań i mam autentyczny ubaw z nieświadomości Mazdowiczów jakież to cudowne oszczędne silniki ma Mazda.
A wiem od pracownika, że jego Golf po 3-5 kkm zaczął spalać trochę mniej. Także mam spory optymizm co do spalania.
A czemu to podnoszę? Bo każdy, ale to każdy wróżył mi 16-20 na 100. Za 300 kg więcej, 4x4 i moc 280 KM. Jak to mówią gówno prawda to też prawda. :)

Jako że mam sygnały jak jestem cytowany to mam prośbę do użytkowników Mazda6forum.pl - cytujcie mnie z podstawową umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Nie jeżdżę delikatnie tylko właśnie jak Mazdą - nie jest to trudne przy zapasie mocy 50%. I jestem w przeciwieństwie do was świadomy jakości i poziomu Arteona. Nie łykam marketingu VW o wyższej klasie. Plastik jest jaki jest, jakość ogólna samochodu jest jaka jest - to jest wozidło a nie A7 czy A6. Nadal i niezmiennie twierdzę że porównując ceny Mazdy 2.5 z Arteonem 190 KM Arteon za marne różnicy 12kPLN jest lata świetlne przed Mazdą za wiele rzeczy - pakowność, zapewne spalanie przy masie i gabarytach jakie oferuje, jakość wykonania, fotele, jakość pracy asystentów kierowcy, czy serwis (czytając to forum i Passata), a na wyciszeniu kończąc. Pozdrawiam i zapraszam do salonu aby najpierw sprawdzić a później pisać stan faktyczny a nie bzdury. Ja Mazdę miałem 3 lata i 167 kkm. I wiem co piszę. Mazda to marketingowo poziom minimum Bentleya a technicznie niestety poziom Dacii pod wieloma względami.. :)
Ostatnio zmieniony 02.06.2018, 09:58 przez Rkarcz, łącznie zmieniany 2 razy.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 29.05.2018, 09:13

Rkarcz,
Bo do tego głównie sluza niestety internetowe fora. Sporadycznie ludzie piszą o tym co wiedza.
Za to niemal wszyscy o tym co im sie wydaje ;-).
Gregmisz,
Spróbuj w czasie testu włączyć obieg wewnętrzny i posłuchaj czy jest różnica. To dobry test na to czy źródłem szumu jest przepływ powietrza na zewnątrz czy miedzy wewnątrz-zewnątrz. Rownież obiektywny argument dla serwisu.

nevka
Junior Member
Posty: 12
Rejestracja: 05.12.2017, 17:58

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: nevka » 29.05.2018, 22:03

u mnie też nie występuje

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 30.05.2018, 22:11

Ja zostałem zaproszony dziś do serwisu na przyszły tydzień. Ma być wymieniane lusterko.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Blazio1946 » 31.05.2018, 10:29

Biskup pisze:
29.05.2018, 09:13

Bo do tego głównie sluza niestety internetowe fora. Sporadycznie ludzie piszą o tym co wiedza.
Za to niemal wszyscy o tym co im sie wydaje ;-).
I tu jest to samo, ludzie nie mają jeszcze samochodu a postów już po 100 i wiecej napisali.

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 02.06.2018, 13:10

Gregmisz,
Przeczytałem jeszcze raz Twojego posta i zacząłem sie zastanawiać o która uszczelkę chodzi...patrzę na lusterka na Allegro i widzę jedna uszczelkę na końcu wiązki, to ta? Ktoś to widział na żywo?

Trex67
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 05.05.2018, 16:53

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Trex67 » 02.06.2018, 21:49

Byłem na wymianie uszczelki ale wiele to nie zmieniło, dalej EUS - ale powiedzieli że badą dalej walczyc.

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 03.06.2018, 21:15

Oglądałem wczoraj dokładnie lusterko od strony bebechow. I skłaniam sie ku opinii, ze to nie do końca lusterko, czy tez jego uszczelnienie winne jest szumowi. Połączenie miedzy drzwiami i lusterkiem nie jest wg mnie szczelne per design. Szum powstaje w lusterku gdy powietrze wyciągane jest z kabiny przez lusterko na zewnątrz. I moze to któraś z uszczeleczek, naklejek etc., na wewnetrznej stronie drzwi pod boczkiem jest nieszczelne i umożliwia uciekanie powietrza.

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Marcin » 11.06.2018, 10:12

dziś pierwszy raz usłyszałem COŚ ... strona kierowcy. To, że z w słupku B lekko coś syczy to wiadomo ( bez ramka ), ale dziś słyszałem świst przy 150km od strony lusterka. Wyłączyłem nawiew i przestało syczeć. więc albo taki jest efekt wiatraczków albo jedno z 2 jest połączone, czyli te ala syczenia od lusterek z nawiewem. równiez wazne było ułożenie łopatek, w zależnosci jak nimi ruszałem, tak sie syk zwiekszał lub zmniejszał ale mimo wszystko dopiero go usłyszłem 1 raz od odebrania auta jak wyłączyłem całkowicie muzykę.

ODPOWIEDZ