Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Zaznacz kolor na jaki się zdecydowałeś:

 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
Hyper
Member
Posty: 154
Rejestracja: 25.05.2017, 23:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: Hyper » 31.08.2018, 17:54

Marcin pisze:
23.08.2018, 20:19
p.s - pozdrawiam kolegę, z którym się mijałem na trasie szczecin międzyzdroje
Jeżeli to było na S3 w okolicy węzła Goleniów i jechałeś w stronę morza, to byłem ja. Ostatnio dużo jeżdżę na trasie morze - Szczecin - Gorzów.

MagdaLena
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 01.09.2018, 22:30

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: MagdaLena » 03.09.2018, 20:57

Biały pure specjalny, najpiękniejszy!

Mussk
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 07.08.2019, 18:51

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: Mussk » 31.08.2019, 18:58

Jestem zaskoczona, że tak ważny wątek padł! :D Lub skończyli się użytkownicy, którzy kupili Artełona i nie miał kto pisać :)

Odgrzebuję zatem, chociaż mam inaczej brzmiące pytanie:
jaki kolor byście wybrali biorąc pod uwagę różne czynniki (obiektywne, subiektywne)?

Samo wpisywanie jaki kolor został wybrany daje niewiele informacji, a poczytałabym dyskusję "co byłoby lepszym wyborem".
Może niektórzy mogą stwierdzić, że to "babski" temat, ale to przecież jedna z pierwszych i ważniejszych decyzji do podjęcia.

Pozwolę sobie zacząć:
mąż podrzucił mi ofertę srebrnego pyrita, który według mnie daje "efekt" passata, tj. nuda, nic się nie dzieje, znów to samo;
skontrowałam to kurkumą - według mnie najlepiej pasuje do linii samochodu i nie robi z niego mdłej bryły, ale... jeżeli coś za
bardzo przyciąga wzrok to może być proszeniem się o kłopoty (jak Wasze doświadczenia w tej kwestii?). I jak to ktoś ładnie tu
nazwał, brudny wygląda jak "kupa z miodem" ;)
atlantic blue - to mi współgrało najbardziej...

Inne kolory zupełnie do mnie nie przemawiają:
czerń i mangan - sprawiają, że całe piękno mi gdzieś umyka; widoczny brud;
biały - nie mogę się przekonać;
czerwień - za agresywna.

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: AdamBeg » 31.08.2019, 19:57

W moim przypadku i mojej partnerki, szybko doszliśmy do porozumienia, jeśli chodzi o wyposażenie. Jednak kolor to była odrębna bajka, która trwała od września 2018 do marca 2019.

Pierwszego Arteona, którego widzieliśmy to oczywiście z reklamy kurkuma. Na żywo w salonie zobaczyliśmy czarny i biały i to właśnie czarny nas oczarował.

W październiku mieliśmy na 4 dniowe testy czarnego Arteona i po wizycie na myjni sprawdziło się to czego się obawiałem. Mnóstwo kropeczek, po 20 minut jady już brudny masakra. Następnie wszedł w opcję biały, ale szybko z niej wypadł, widzieliśmy dwa egzemplarze po rocznej jeździe i wyglądały średnio.

Następnie przyszedł czas na kurkumę na żywo. Najpierw w salonie, następnie na żywo(na parkingu) oraz na placu po miesiącu. Sam kolor jest niepowtarzalny i zwraca na siebie uwagę. Ten placowy stał ponad miesiąc i był czysty.

Następnie udaliśmy się w marcu do salonu, aby zamówić samochód, ale nie mieliśmy ostatecznej decyzji i przy sprzedawcy na pytanie jaki kolor zgodnie odpowiedzieliśmy kurkuma.

ToMili
Member
Posty: 184
Rejestracja: 02.11.2018, 21:24

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: ToMili » 31.08.2019, 21:56

AdamBeg - prawie jak moja historia tylko my we wrześniu 2018 zakończyliśmy ją wyborem najlepszego koloru.
R-Line 2.0 TDI 400Nm 190 KM DSG7 - Kurkuma - Stage1 - 480Nm 231KM

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: AdamBeg » 31.08.2019, 22:00

No ja kończę mam nadzieję, że za jakieś 2 tygodnie. Bo samochód jest gotowy i czeka na transport do Polski. Widzę, że nie tylko kolor taki sam, ale i silnik.

Ps. masz jakieś fotki jak wygląda po roku auto? Coś nakładałeś?

Emilowicz
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.11.2018, 07:38

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: Emilowicz » 31.08.2019, 23:11

Żona- Kurkuma, ja- czarna perła... zakonczylismy na argumencie ponadczasowosci... czerń zawsze wyglada ok nawet jak jlobecnie jest moda na jadowite lakiery... no i wzielismy czarną Rke... zalozylem powlokę i jestem zadowolony...ALE to nie jest zadowolenie bezobsługowe, warunki w jakich żyjemy (Kraków) pokazuje jaki syf wisi w powietrzu... mozna miziac bezodslugowa myjka do usranej śmierci... tlusty film i tak pozostaje...
Szczerze mogę to podsymowac tak: jezeli masz wlasne podworko gdzie mozesz raz na jakis czas poświęcić godzinke z piwkiem w ręku na pianowanie, splukiwanie, szamponowanie, spłukiwanie, nalozenie qd-ka i podziwianie i nikt przy tym nie jest zazdrosny o poświęcenie i zachwyt- to bierz czarna perłę- jest piekna, ale wymagajaca... dlatego daje radoche ;)

Mussk
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 07.08.2019, 18:51

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: Mussk » 31.08.2019, 23:12

Oby więcej tak wyczerpujących odpowiedzi! Dziękuję bardzo :)

alcalu
Member
Posty: 244
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: alcalu » 01.09.2019, 08:37

Mussk pisze:
31.08.2019, 23:12
Oby więcej tak wyczerpujących odpowiedzi! Dziękuję bardzo :)
Oglądałaś oryx white z bliska? :-) Zupełnie ciekawszy niż biały pure - w zależności od światła masz wpadający w szary lub w biały odcień.
Atlantic blue juz nie ma w konfiguratorze, ciemnie kolory beda powodowac, ze detale i przetłoczenia nie beda widoczne.

ToMili
Member
Posty: 184
Rejestracja: 02.11.2018, 21:24

Re: Na jaki kolor nadwozia się zdecydowałeś?

Post autor: ToMili » 01.09.2019, 09:09

AdamBeg - w wolnej chwili zrobię. Generalnie jestem zadowolony z wyboru auta i tego koloru. Jest kilka spraw, ktore vw powinien poprawić ale... Natomiast kolor jest obłędny i ciągle auto dostaję komplementy. Jakoś lakieru tak jak w większości marek taka sobie. Mam odprysk od kamyka na masce okolo 2-4 mm i jakis fiut nabił mi drzwiami wgniecenie z odpryskiem i kolejne zdarcie również parking zarysowane drzwiami na tej perforacji tylnego błotnika.
Będę próbował to sam zaprawić jsk tylko nabędę lakier.
Reasumując na 23tys km jeżdżę bardzo szybko i zawsze pierwszy to i tak nie jest źle. Nadal wybrałbym tak samo tylko te cholerne hamulce.... ehhhh
Od kilku dni gdy zmieniam na R kamera, odpala z opóźnieniem lub potrafi w ogóle nie odpalić. Ktoś też tak ma??
R-Line 2.0 TDI 400Nm 190 KM DSG7 - Kurkuma - Stage1 - 480Nm 231KM

ODPOWIEDZ