Czas oczekiwania na samochód

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 10.10.2018, 21:16

Żenada to jest opowiadanie takich bajek, ta półoś nie zepsuła się od 1 razu, następowało zmęczenie materiału albo była wada fabryczna, wiesz ile wypadków by było jakby się półosie ot tak urywały? Producent jak tak może wszystko śledzić wg Ciebie a nie zadbał od dobranie odpowiedniej półosi do auta o takiej czy innej mocy? Ile on by musiał jechać km ze skręconymi tak kołami na maxa? Nie ma takiego skrzyżowania na świecie, chyba że w cyrku jeździł w koło. Nawet przy zawracaniu z max skręconymi kołami na skrzyżowaniu pokonujesz 10-15m i koniec manewru to jak się w takim wypadku połoś ma rozlecieć to lepiej jeździć autobusem.
Albo to jakaś bajka albo gość jest frajerem któremu kit wcisnęli w serwisie i tyle a on uwierzył.
W ogóle to nie jest rozmowa na ten temat w tym temacie. I kończę pisać o boxach , cudach jakich dokonują delarzy i co oni mogą odczytać itp. Bo za chwilę ktoś wyskoczy z nową historią pod tytułem " jak to mojemu znajomemu".
Kup sobie jeden z drugim vdcs albo jakiś inny porządny program do diagnostyki i szukaj w blokach, w ukrytych menu to co naprawdę można odczytać z danych auta a nie opowiadaj bajek.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Rkarcz » 10.10.2018, 21:37

Żenady ciąg dalszy... :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

joogas
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 11.07.2018, 20:52

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: joogas » 10.10.2018, 22:56

Marcin24a pisze:
10.10.2018, 21:16
Żenada to jest opowiadanie takich bajek, ta półoś nie zepsuła się od 1 razu, następowało zmęczenie materiału albo była wada fabryczna, wiesz ile wypadków by było jakby się półosie ot tak urywały? Producent jak tak może wszystko śledzić wg Ciebie a nie zadbał od dobranie odpowiedniej półosi do auta o takiej czy innej mocy? Ile on by musiał jechać km ze skręconymi tak kołami na maxa? Nie ma takiego skrzyżowania na świecie, chyba że w cyrku jeździł w koło. Nawet przy zawracaniu z max skręconymi kołami na skrzyżowaniu pokonujesz 10-15m i koniec manewru to jak się w takim wypadku połoś ma rozlecieć to lepiej jeździć autobusem.
Albo to jakaś bajka albo gość jest frajerem któremu kit wcisnęli w serwisie i tyle a on uwierzył.
W ogóle to nie jest rozmowa na ten temat w tym temacie. I kończę pisać o boxach , cudach jakich dokonują delarzy i co oni mogą odczytać itp. Bo za chwilę ktoś wyskoczy z nową historią pod tytułem " jak to mojemu znajomemu".
Kup sobie jeden z drugim vdcs albo jakiś inny porządny program do diagnostyki i szukaj w blokach, w ukrytych menu to co naprawdę można odczytać z danych auta a nie opowiadaj bajek.
Marcin24a, przecież nikt nie chce Ci źle radzić, każdy opowiada o swojej przypadłości, swoich znajomych(tymbardziej że arteonów nie ma az tak dużo na polskich drogach). Do tego sluzy to forum. Przecież nie musisz korzystać z w/w rad.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: kriss555 » 11.10.2018, 07:19

Marcin24a pisze:
10.10.2018, 21:16
Żenada to jest opowiadanie takich bajek, ta półoś nie zepsuła się od 1 razu, następowało zmęczenie materiału albo była wada fabryczna, wiesz ile wypadków by było jakby się półosie ot tak urywały? Producent jak tak może wszystko śledzić wg Ciebie a nie zadbał od dobranie odpowiedniej półosi do auta o takiej czy innej mocy? Ile on by musiał jechać km ze skręconymi tak kołami na maxa? Nie ma takiego skrzyżowania na świecie, chyba że w cyrku jeździł w koło. Nawet przy zawracaniu z max skręconymi kołami na skrzyżowaniu pokonujesz 10-15m i koniec manewru to jak się w takim wypadku połoś ma rozlecieć to lepiej jeździć autobusem.
Albo to jakaś bajka albo gość jest frajerem któremu kit wcisnęli w serwisie i tyle a on uwierzył.
W ogóle to nie jest rozmowa na ten temat w tym temacie. I kończę pisać o boxach , cudach jakich dokonują delarzy i co oni mogą odczytać itp. Bo za chwilę ktoś wyskoczy z nową historią pod tytułem " jak to mojemu znajomemu".
Kup sobie jeden z drugim vdcs albo jakiś inny porządny program do diagnostyki i szukaj w blokach, w ukrytych menu to co naprawdę można odczytać z danych auta a nie opowiadaj bajek.
Po tym co piszesz widac ze masz male pojecie o tym do czego chcesz nasz przekonac.
Mam vcdsa akurat a jak ty bys mial albo chociaz widzial zanim napiszesz to bys wiedzial jak wyglada opis bledu w takim prostym programie...
Uwazasz ze nie ukrecisz polosi w mocnej przednionapedowce ruszajac czesto na max skrecie i max gazie? No to gwarantuje ci ze bez problemu
Tak jak napisal jeden z kolegow wczesniej, chcesz ryzykowac i zakladac boks zakladaj, moze znajda moze nie, twoj samochod , twoja kasa, twoje ryzyko.
Ale pomimo tego ze uwazasz ze boks jest niewykrywalny dobrze zeby inni wiedzieli ze jednak jest i zeby swiadomie podjeli decyzje o jego zalozeniu
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Martinez718
Member
Posty: 69
Rejestracja: 29.07.2018, 08:15

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Martinez718 » 14.10.2018, 17:49

hej w przyszłym tygodniu odbieram swojego artka,wczoraj byłem go oglądać okazało się ze jest to model, który stoi jako ekspozycyjny w salonie.Więc wstępnie zacząłem go oglądać i się okazało, że delikatnie jest zadrapana kierownica jakby paznokciem, nie widać tego tylko delikatnie jest wyczuwalne ręką w dolnej części kierownicy. Od razu zadzwoniłem do handlowca żeby mu o tym powiedzieć i co ma zamiar z tym zrobić to obiecał mi bezpłatną wymianę ale niestety odbiór auta się opóźni albo jakiś gratis.Co sądzicie o jaki gratis mogę walczyć?bo nowa kierownica trochę kosztuje.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: kriss555 » 14.10.2018, 20:27

Najlepiej niech Ci obniza cene o koszt nowej kierownicy
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Martinez718
Member
Posty: 69
Rejestracja: 29.07.2018, 08:15

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Martinez718 » 14.10.2018, 23:30

To nie wchodzi w grę bo już dokumenty leasingowe podpisane.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: kriss555 » 15.10.2018, 06:07

To negocjuj. Jak i ich dobrze przycisniesz to moze opony zimowe dorzuca albo porzadnie zrabatuja
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

bogol
Member
Posty: 128
Rejestracja: 28.02.2018, 04:33

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: bogol » 15.10.2018, 06:55

Ktoś ma potwierdzoną datę produkcji TSI 272?

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Jerzy » 15.10.2018, 08:06

Nie podpisuj protokołu odbioru puki nie obejrzysz dokładnie samochodu. Wszelkie mankamenty muszą pousuwać i to bez łaski. Jak to jest z wystawy to ma mankamenty i na lakierze pewnie. Ja też odbierałem wystawowego. Ma skazy na lakierze w postaci zarysowań, a na masce miał ślad po wężu myjki ciśnieniowej. A że go wydawali w pomieszczeniu z takim światłem że pożal się ...., to moja wina. Niech Ci wystawią go na zewnątrz.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

ODPOWIEDZ