Czas oczekiwania na samochód

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: MarcinJ » 14.11.2017, 17:51

W takim razie jestem ciekaw jaka jest właściwie przyczyna takiego stanu rzeczy. Czy a) różnicowane są transporty wg dilerów, którzy zamówili docelowo auto czy b) niektóre auta stoją dłużej faktycznie przez wyrywkowe kontrole czy c) jest jakiś fakap na miejscu i teraz auto stoi i oni to naprawiają czy d) logistyka transportu jest beznadziejnie skonstruowana i auta są przekazywane do wyjazdy bez ładu i składu. Bo serio, bez urazy, nie potrafię zrozumieć jakim cudem samochód już wyprodukowany (wcześniej niż Twój) stoi prawie 3 tygodnie na placu, diler nie ma żadnych informacji czemu tak długo, a ja się zastanawiam czy po odbiór nie iść z miernikiem lakieru.

shm
Member
Posty: 71
Rejestracja: 21.09.2017, 14:28

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: shm » 14.11.2017, 17:58

Mnie to też ciekawi, bo czytając poprzednie posty nastawiałem się raczej na grudzień.

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: guttentager » 15.11.2017, 10:02

Marcin - podzielam Twój ból. Krotoski jest największy w PL, niech sprzedawca monituje o przywóz samochodu. Jak w ogóle Twój aktualny status? Bo ja miałem przez tydzień dyspozycję transportu do dilera zanim on tam trafił.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: MarcinJ » 15.11.2017, 10:21

Wlasnie rozmawialem ze swoim sprzedawca. Wg jego zapewnien robi wszystko, co moze (przypomina sie do importera codziennie itp.). W systemie caly czas widnieje data 26.10 jako koniec produkcji i 6.11 (!!!) jako planowany przyjazd. Przekazalem uwagi, ze sa osoby, ktore nie dosc, ze zamowily po mnie (choc tego juz nie bede sie czepial), to ich samochody wyprodukowaly sie pozniej, a w Poznaniu byly po kilku dniach od zakonczenia produkcji. Niestety moj sprzedawca twierdzi, ze nic wiecej nie moze zrobic, bo odbija sie od sciany i slyszy "prosze czekac".

Nie wiem czemu, ale juz przegladalem na allegro jakie stoja gotowe V90 cross country po salonach...

Wosho
Member
Posty: 79
Rejestracja: 21.10.2017, 18:30

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Wosho » 15.11.2017, 11:34

Pytanie, pomijając kolegę który ma pecha niestety :( , po jakim czasie można odebrać samochód od jego produkcji?
Znalazłem interesujący mnie konfig który produkuje sie w tym tyg, i handlowiec twierdzi że odbiór będzie możliwy w drugiej połowie grudnia, a musze miec samochod przed swietami. Jak to wyglada mniej wiecej?

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: MarcinJ » 15.11.2017, 11:40

No z tym bywa jak widać różnie, ale np. Audi odbierałem w salonie jakies 2.5tyg od końca produkcji (BW 31 w 2015, odbiór w połowie 34).

Awatar użytkownika
jedrus
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.03.2017, 18:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: jedrus » 15.11.2017, 17:34

MarcinJ - ja bym podejrzewał, że z Twoim samochodem dzieje się coś dziwnego. Tzn. wziąłbym rzeczoznawcę do jego odbioru albo chociaż uzbroił się w czujnik lakieru, żeby się nie okazało jak na forum passata, że ktoś dostał demówkę z malowaną połową samochodu i jakoś mu "zapomnieli" o tym powiedzieć. Nie chcę uprawiać czarnowidztwa, ale może przysłowiowo "spadł z lawety" i teraz go lakierują / wymieniają coś i nie chcą się przyznać...

Awatar użytkownika
Tomars
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 26.06.2017, 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Tomars » 15.11.2017, 18:03

Wosho pisze:
15.11.2017, 11:34
Pytanie, pomijając kolegę który ma pecha niestety :( , po jakim czasie można odebrać samochód od jego produkcji?
Znalazłem interesujący mnie konfig który produkuje sie w tym tyg, i handlowiec twierdzi że odbiór będzie możliwy w drugiej połowie grudnia, a musze miec samochod przed swietami. Jak to wyglada mniej wiecej?
Ja dla przykładu zamawiałem końcem czerwca i odbieram w najbliższy piątek, niemniej jednak w nawiązaniu do obietnic handlowców to w moim przypadku mój miał być do odbioru na przełomie sierpnia i września, potem początkiem października a finalnie odbieram 17 listopada. W umowie mam zapis że termin realizacji to 18 tygodni od momentu wpłacenia zaliczki + 2 tygodnie ewentualnego przesunięcia i jak się okazuje otrzymuje samochód w ostatnim możliwym terminie. Tak więc jeżeli zależy Ci na odbiorze przed świętami poproś o wpisanie konkretnej daty i będzie ona wiążąca dla dilera, jeżeli sprzedawca będzie marudził tak jak w moim przypadku "że musi tak wpisać bo tak musi być" to znaczy, że jego obietnice są zupełnie nierealne.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: MarcinJ » 15.11.2017, 20:44

Mam wpisaną datę na sztywno 24.11. Faktycznie, chyba odbiór tym razem będzie bardziej dokładny, o ile się nie rozmyślę.

Robsoft1
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 20.08.2017, 22:28

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Robsoft1 » 15.11.2017, 20:55

Ja zamówiłem 3 lipca i 15 września auto było już w salonie a odbieram dopiero w poniedziałek bo tak się dogadałem ze sprzedawcą (mój wybór )
Ostatnio zmieniony 16.11.2017, 02:43 przez Robsoft1, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ