Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Trex67
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 05.05.2018, 16:53

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Trex67 » 05.05.2018, 17:48

Dobra mam gdzieś mazde ale jestem zły na arteona ......... może mi przejdzie za jakiś czas, wątpie aby jakieś inne auto ze te pięniądze mogło mnie bardziej zawieść.

Pewnie wyjdzie lifting arteona i będzie już po problemie, ale ja swojego kupiłem za gotówke a nie na liezing i nie widzi mi sie go sprzedawać z utratą wartości po 2 latach.
Ostatnio zmieniony 05.05.2018, 17:51 przez Trex67, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Jacekpolok » 05.05.2018, 17:49

Reasumujac wspolne wnioski: vw i mazda - niska jakosc, slaby serwis. Kupujac vw trzeba akceptowac spora ilosc niedociągnięć. Warto dac max 150k. Jezeli ktos ma 200-250k lepiej wybrac lexus lub bmw- marka premium i wysoka jakosc wykonczen. Minus taki ze lexus i bmw nie maja tak atrakcyjnej linii nadwozia. Systemy asystujace tez niczego sobie w vw. Moze w wersjach po liftowych arteon poprawi dwtale ktore psuja obraz.

Trex67
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 05.05.2018, 16:53

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Trex67 » 05.05.2018, 17:58

Jechałem nową insignia ta 2.0 260 ps. nie będe pisal o usterkach bo te by wyszły po pewnym czasie jak w artku ale tak wolnego automatu to nie widzialem od czasu jak 3 lata temu jechałem mondeo ecobutem. - najwolniejsze automaty w swojej klasie.
insignia 2.0 260 ps spalanie srednie po mieście 14l mi wyszło.

Co do mondeo to nie jest fajnie - przez najnowsze normy euro 6.d ford wycofal całkowicie mondeo 2.0 ecobost 200 i 240 ps.
W mazda 6 bez mokrego pdf przez najbliższe lata , kia stinger 370 ps spada na 350 ps + mokry pdf, ciekawe jak bedzie z cała gamą TSi.
Co do mondeo to nie licząc że zostaje tylko ecobost 1.5 to podobno całkiem mondeo zniknie z europy ze względu na słaby pobyt i rosnący pobyt kugi.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Blazio1946 » 05.05.2018, 19:26

Jacekpolok pisze:
05.05.2018, 17:49
Moze w wersjach po liftowych arteon poprawi dwtale ktore psuja obraz.
O te deatale tutaj taka burza...?


Za 250k nie znajdziesz A6 czy G30 fajnie wyposażonej, mam na myśli nowe.

Taki offtop, siadła chyba sprzedaż passata bo w konfiguratorze oprocz rabatu na diesla 22tys daja mnostwo gratisów. Koła zimowe 17 alu, bagażnik dachowy+uchwyty, foteliki dziecięce i pełno innych dywanikow,wkładek, nakładek,mata, uchwytów itd.

Trex67
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 05.05.2018, 16:53

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Trex67 » 05.05.2018, 19:48

Np w de na 100 nowych kupionych aut z segmentu D to 80 % to suwy. sedany w europie strasznie mają słaby pobyt ale w pl jeszcze tego tak nie widać, dlatego tak jak pisałem najprawdopodobniej nowe mondeo zniknie z europy.

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Salvatore » 05.05.2018, 20:02

Wymiana auta w ramach gwarancji jest raczej nierealna, i to nie tylko w Volkswagenie i nie tylko w Polsce. Kiedyś po Wrocławiu jeździł Mercedes E oklejony w niepochlebne opinie o marce i serwisie więc zakładam, że nikt właścicielowi wymiany nie proponował ;)
Jakiekolwiek szanse na wymianę są tylko w przypadku zakupu auta jako osoba fizyczna w ramach niezgodności towaru z umową i to po procesie sądowym.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Blazio1946 » 05.05.2018, 22:13

Salvatore pisze:
05.05.2018, 20:02
Jakiekolwiek szanse na wymianę są tylko w przypadku zakupu auta jako osoba fizyczna w ramach niezgodności towaru z umową i to po procesie sądowym.
I tylko wtedy gdy nie uda się doprowadzić przedmiotu,poprzez nieodpłatną naprawę do stanu zgodnego z umową. Sprzedawca może wymienić towar na nowy , wolny od wad, jeżeli koszty naprawy przekroczą wartość przedmiotu lub naprawa będzie nieopłacalna. Ustawa Konsumencka

mirciob
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 22.02.2018, 21:29
Lokalizacja: okolice Katowic

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: mirciob » 06.05.2018, 15:29

Ze swojej strony mogę dodać, że szukając samochodu za ok 250k brutto spogladalem także na premium ... różne opcje. Wcześniej miałem Subaru FXT więc poza konkurencją Arteona bardzo poważnie spoglądam na nowe BMW X3 z pakietem M (w tym budżecie jest tylko diesel 190KM). Mam leasing ze zwrotem pojazdu po 3 latach więc to trochę zmienia percepcję, ale po 2 mies z Arteonem (280KM, Kurkuma) jestem bardzo zadowolony. Nie ma szału ale jest co najmniej dobrze i to już biorąc pod uwagę oczekiwania przy takim budżecie.
Arteon 280TSI Kurkuma

Awatar użytkownika
pablo_bios
Member
Posty: 157
Rejestracja: 22.03.2018, 17:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: pablo_bios » 06.05.2018, 20:33

Jacekpolok pisze:
05.05.2018, 17:49
Reasumujac wspolne wnioski: vw i mazda - niska jakosc, slaby serwis. Kupujac vw trzeba akceptowac spora ilosc niedociągnięć. Warto dac max 150k. Jezeli ktos ma 200-250k lepiej wybrac lexus lub bmw- marka premium i wysoka jakosc wykonczen. Minus taki ze lexus i bmw nie maja tak atrakcyjnej linii nadwozia. Systemy asystujace tez niczego sobie w vw. Moze w wersjach po liftowych arteon poprawi dwtale ktore psuja obraz.
To podaj mi przykład jakiejkolwiek konkurencji w porównywalnych gabarytach, z benzynowym silnikiem o mocy +260KM, napędzie na 4 koła i takim wyposażeniu jak Arteon 😉
Szukałem i nie znalazłem nic co dałoby tak korzystny stosunek wszystkich elementów składowych jak Arteon... Lexus, czy Infiniti odpadli ze względu na przestarzały system infotaiment i przełączniki wyjęte z magazynów z lat 90, które pamietają jeszcze stare Corolle, czy inne Nissany... U Japończyków to dramat. Jeszcze te przełączniki do zamykania centralnego zamka, aż żal na to patrzeć... Co do BMW, to: nieatrakcyjna deska, udziwniony, nieco przestarzały system infotaiment bez CarPlay, czy Android Auto, do tego trzeszczący, rysujący się plastik na radiu i panelu klimy oraz zegary wyjęte rodem z E46 i nadal z pomarańczowym podświetleniem i mógłbym wymieniać dalej... Po prostu może BMW to nie mój target, dla mnie za bardzo się tam przepłaca, przynajmniej w serii 3 i 4 ;)
W ostatecznej rozgrywce oprócz Arteona najbliżej było mi do CLA 250, albo 45 AMG w Shooting Brake(zwykłe CLA z tyłu i w bagażniku było za ciasne...), ale niestety ten model kończył już powoli swoją karierę rynkową i technologicznie był przestarzały, a dodatkowo jego bak o pojemności ok. 50 litrów to żart przy tej mocy 🙃

Oczywiście to tylko moja opinia, a z Arteona jestem zadowolony i oby tak dalej 😉
Proces zakupowy trwał ok. rok czasu, brałem pod uwagę różne marki, rodzaje nadwozia itd, więc rynek przeczesałem dosyć dobrze 🚗
www.instagram.com/pablobios

www.project-car.pl
Profesjonalne doradztwo przy zakupie samochodu.
tel. 725 081 724
_________________________

❌VW Arteon 2.0 TSI 280KM 4x4 2018r. - do lipca 2020
✅Audi A7 55 TFSIe quattro 367KM 2020r. - od listopada 2020

Trex67
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 05.05.2018, 16:53

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Trex67 » 06.05.2018, 21:18

Co do podobnej kasie w full opcji z podobną moca , mialem testować stingera 2.0 255 ale jak w testach widzialem że to robi w realu 7.0 do 100 a nie jak podaje kia 5,9 to już nie chciałem :)

Wiecie dlaczego tak jest ? Kia stinger 2.0 ma 230 ps a nie jak podaje 255, są filmiki na youtobe z hamowni - nie ładnie tak naciągać. :)
Nie jechałem nim ale macałem i jakośc jest lepsza jak u asteona, aluminium na desce, miekie materiały same dźwi są całe miękiie obszycia ekoskóra czy psełdo ale całość wygląda lepiej jakościowo.
Artek za maiast na środku konsoli czy przyciski z alu ma pastiki i same dźwi już nie te materiały co u stingera.
To że mam arteona to nie będę ślepy i pisal arteon najlepszy we wszystkim, jeśli jest podobna jakośc jak w pasku to mogli za taką kase dać wiecej szlachetnych materiałów.
Wiadomo że jest dobrze ale proszę, ktoś napisał że arteon bije na głowę materiałami stingera, to ja się pytam gdzie dokładnie jakie cześci ? LOl :)
Macie nowe auto, cieszycie się ale trochę trzeba być obiektywnym.

ODPOWIEDZ