Volkswagen Arteon - Wasze opinie

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 09.08.2017, 00:33

No to teraz ja parę słów. Aktualnie jeżdżę passatem B8, który zastąpił insignie (wielka różnica na korzyść VW). Samochód eksploatuje głównie w trasie, w większości na autostradach. Przebiegi roczne na poziomie 55-60 kkm, przebiegi jednorazowe również dłuższe, co najmniej dwa razy w miesiącu jednorazowy przelot powyżej 1000 km dziennie.
Samochód musi być więc komfortowy, cichy, dobrze wyposażony i dynamiczny. Nie musi być typem sportowca pokonujący zakręt w 0,02 sekundy szybciej, niż konkurencja. Ma połykać kilometry.

Jako, że zbliża mi się okres wymiany samochodu, szukam następcy. Arteon jest silnym faworytem. Wielka trójca (BMW, Audi i MB) jest poza zasięgiem cenowym przy podobnej konfiguracji. Jestem wielkim fanem MB i tutaj mógłbym trochę poświęcić by tylko mieć e-klasę, ale różnica jest po prostu zbyt duża, a zakup golasa też mija się z celem. Tutaj w zasadzie się dla mnie wybór kończy, gdyż nie toleruję francuskiej myśli motoryzacyjnej, japońska mi nie odpowiada (czemu wciąż robią niewygodne fotele?!). W zasadzie Arteon pozostaje sam na placu boju.

Mój konfig to: Elegance, biTDI 240 KM, oba pakiety, Discovery Pro, felgi 18 (tak, zmniejszyłem bo bardziej zależy mi na komforcie, a zawsze 2 kPLN w kieszeni), pakiet wyciszenia, pakiet drogowy plus i jakieś drobnostki typu ambiente, ciśnienie w oponach itd. Zaczynam wycieczki po salonach, zobaczymy jakie rabatowanie będzie i jak to się budżetowo skończy.

Najczęściej omawiany minus - wnętrze. Owszem, ja również uważam, że VW się nie popisał. Tym gorzej, że kolejne 3 lata będę się patrzył na to samo. Na plus mogę dodać, że wnętrze passata naprawde mi odpowiada, i jest na akceptowalnym poziomie. Szkoda, że nie pojawiła się jakaś konsola w środku, ten podłokietnik jest dla mnie zbyt mało wysuwany do przodu.
Fotele - ErgoComfort zasługują na medal, zresztą jakiś od niemieckiego stowarzyszenia ortopedów dostały. Są super, bardzo mi odpowiadają. Nawet po 1000 km nie mam problemów z plecami. Bałem się, że będą dostępne wyłącznie w pakiecie za + 6 kPLN, jednakże na szczęście są dostępne standardowo, tylko z manualnym ustawianiem.
Wyczytałem w wątku, że w Arteonie poprawili podświetlenie zegarów. Świetne info, mam AID w moim B8 2015 i rzeczywiście po kilku godzinach w nocy zaczynały boleć oczy. W discovery Pro po prostu wyłączałem ekran, ale AID się nie da. Dobra informacja, dzięki. Niech jeszcze poprawią stopniowanie głośności radia i oddzielne regulacje głośności dzwonka komórki i poziomu rozmowy - szlag mnie trafia wydzierający się dzwonek dlatego, że zakończyłem rozmowę na poziomie umożliwiającym słyszenie rozmówcy.

Wnętrze będzie jasne - na ile można to nazwać jasnym. Teraz mam w całości jasne, po 2,5 roku nadal wygląda w porządku. Te jasne fotele w Arteonie to namiastka. Szkoda. Wie ktoś, czy można liczyć na rozszerzenie oferty? W Niemczech jest jasna tapicerka w ofercie.

Kolor crimson red. Aktualnie taki mam, bardzo mi się podoba.

Czy to prawda, że bez easy open nie ma elektrycznej klapy? Mam nadzieję, że nie. Zapomniałem się zapytać w salonie, choć poziom wiedzy w salonach niestety nie przekracza często broszury reklamowej. Nie raz się o tym przekonałem.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 09.08.2017, 07:47

Wg info od mojego sprzedawcy to prawda i niestety musiałem domówić Easy open/close (nie potrzebowałem tego machania nogą, chciałem po prostu el. klapę). Podobno sprawdzał to w dziale produktów VW nawet.

Z innej beczki - panel do sterowania klimą z tyłu jest dostępny niby tylko w skórze z pakietem zimowym (tak wynika z cennika). Natomiast widziałem już kilka aut w alcantarze z tym panelem (mimo, że do alcantary pakietu zimowego domówić się nie da do R Line). Zastanawiam się zatem jaka konfiguracja powoduje, że mamy sterowanie klimą przy braku skóry...
Np tutaj: http://moto.gratka.pl/tresc/volkswagen- ... 51383.html

Edit: chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie - w konfiguracji jest pakiet zimowy dla tapicerki skórzanej, czyli da się to zamówić dla alcantary chyba...
Ostatnio zmieniony 09.08.2017, 08:19 przez MarcinJ, łącznie zmieniany 1 raz.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 09.08.2017, 09:35

A czy ktoś może mi wyjaśnić, czemu nie można mieć foteli Ergocomfort w Alcantarze? Albo czemu do Dynaudio potrzebne jest oświetlenie Ambiente? To samo w przypadku dekoru Silver Rise - jest konieczny przy Dynaudio??

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 09.08.2017, 10:03

MarcinJ pisze: Wg info od mojego sprzedawcy to prawda i niestety musiałem domówić Easy open/close (nie potrzebowałem tego machania nogą, chciałem po prostu el. klapę). Podobno sprawdzał to w dziale produktów VW nawet.
Bez sensu... ja nie chcę machania nogą, ja chcę mieć możliwość otwarcia klapy bagażnika z pilota i zamknięcia jej na guzik. W insignii 6 lat temu było to wyposażenie standardowe...
MarcinJ pisze:Z innej beczki - panel do sterowania klimą z tyłu jest dostępny niby tylko w skórze z pakietem zimowym (tak wynika z cennika)
Nie wydaje mi się to możliwe. Standardowo masz klimatyzacje trzystrefową, gdzie trzecia strefa to tył. To sterowanie mam nawet w passacie. Pakiet zimowy dorzuca podgrzewane fotele z tyłu, ale regulacja temperatury dla tylnego rzędu jest zawsze.
tadziak pisze:A czy ktoś może mi wyjaśnić, czemu nie można mieć foteli Ergocomfort w Alcantarze?
Możesz mieć i nawet masz, nie ma innych. Opisy w konfiguratorze i na stronie VW są hmm... mało precyzyjne. Fotele Ergokomfort występują w samochodach demo, bez pakietu skórzanego, bez elektryki i salon twierdzi, ze to fabryczne wyposażenie.
Ostatnio zmieniony 09.08.2017, 10:04 przez kubelt, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 09.08.2017, 10:39

Zobacz sobie zdjęcia niektórych modeli - bardzo dużo Arteonów nie ma z tyłu sterowania klimą, ale taką półeczkę/schowek. W jednym na allegro z alcantarą jest "zaślepka", nie ma nawet półeczki. Innymi słowy - klima może i jest 3-strefowa, ale bez sterowania z tyłu w niektórych wersjach.

Np tu widać (alcantara i brak sterowania): https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... z1bIx.html

Dla mnie nie stanowi to większego problemu, bo o ile ktoś będzie jechał z tyłu, to będzie to niespełna 2-letnia córka, a nawet jeśli pojedzie z nią ktoś dorosły, to cóż... najwyżej poprosi cieplej/chłodniej. Z drugiej strony nie zmienia to faktu, że rozwiązanie jest wybitnie dziwne - dać klimę 3-strefową w standardzie, ale guziki już za dopłatą :/ Tak czy siak napisałem jednak do dilera czy można to jeszcze dorzucić do zamówienia (ten pakiet zimowy, o ile faktycznie się nie mylę, ale patrząc na auto z linka kilka postów wyżej da się). Jak nie, trudno, ale jeszcze 6 tygodni, to może przyjmą zmianę :)
Ostatnio zmieniony 09.08.2017, 10:47 przez MarcinJ, łącznie zmieniany 1 raz.

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 09.08.2017, 11:02

Zaskoczyłeś mnie, byłem pewien, że panel sterujący jest w standardzie. W passacie dostałem go bez żadnych pakietów. Jeśli nie będzie, to trudno. Nie będę go doposażał, nie zależy mi na tym. Z tyłu i tak jeździ mój 2-letni syn :)
Dostałem potwierdzenie, że elektryczna klapa wyłącznie z easy open/easy close. Szkoda, nie planowałem tej opcji, ale nie zrezygnuje z elektrycznej klapy bagażnika.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 09.08.2017, 11:13

Faktycznie jak tak patrzę na te niektóre konfiguracje opcji, to dochodzę do przekonania, że niektóre rzeczy są mocno nieprzemyślane, a niektóre niefortunnie powiązane ze sobą... No cóż, takie prawo producenta, żeby ustalić A tylko w połączeniu z B, a jak B, to jeszcze C...

latar
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 21.07.2017, 12:33

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: latar » 09.08.2017, 11:33

@tadziak też uważam połączenie Dynaudio z oświetleniem Ambiente i listwami Silver Rise za bezsens. To powoduje, że jeżeli olewasz te dwa pozostałe dodatki to Dynaudio kosztuje prawie 8k. Pytałem deleara czy to jest konieczne i niestety Dynaudio wiąże się z tymi dwoma opcjami. Jeszcze listwy jestem wstanie zrozumieć bo może tylko w nich da się zainstalować tweetery ale oświetlenie Ambiente? Nie ogarniam.
Jeździłem Arteonem w nocy i oświetlenie Abiente wygląda średnio. Kształt który wycina, te trapezy po desce, wygląda nieatrakcyjnie, nawet bardzo nieatrakcyjnie.
Ostatnio zmieniony 09.08.2017, 11:34 przez latar, łącznie zmieniany 1 raz.

tom-998
Member
Posty: 145
Rejestracja: 22.04.2017, 16:43

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tom-998 » 09.08.2017, 12:54

Easy open też może czasami się przydać, ja akurat często korzystam z tego udogodnienia a jak mam zajęte ręce to jest naprawdę przydatne, tylko wiadomo znowu kilka stówek drożej. Cena samego systemu Easy Open / Easy Close prawie 5 tys. choć w Pakietem Premium cena jest już przyzwoita.

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 09.08.2017, 13:35

Jeśli rozpatrujemy pod kątem klapy bagażnika - owszem. Dlatego też dodałem tą opcje do konfiguracji. W pakiecie premium 2,1 tyś pln.
Jeśli jednak rozpatrywać tą opcje pod kątem dostępu do samochodu, to jest dla mnie zbędne udogodnienie. Nic mi nie przeszkadza w naciśnięciu guzika na pilocie. Tak samo chciałbym, by otwierała się klapa bagażnika - poprzez naciśnięcie guzika.
Czy to nie ma negatywnej strony poprzez ułatwienie kradzieży samochodu popularną ostatnio metodą wzmocnienia sygnału do oddalonego pilota?

ODPOWIEDZ