Jakie opony zimowe polecacie?

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: kriss555 » 29.08.2018, 15:08

Ludzie opona runflat to jest bardzo sztywna opona i arteon nie jest samochodem zaprojektowanym pod runflaty. Bardzo straci na komforcie i nie wiadomo jak to sie bedzie wogole prowadzic...trzeba kupic airstopy i tyle
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Revman
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 25.02.2018, 17:18

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: Revman » 31.08.2018, 09:19

Czy ktoś kupował w tym sklepie http://logistykaopon.pl ?
Ceny na opony rewelacyjne stąd moje pytanie.
Chcę zamówić Conti 245/45/18 w indeksie V100

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: Blazio1946 » 31.08.2018, 10:45

Kupowałem u nich. Polecam ceny naprawdę konkurencyjne. Na moje czekałem ok miesiąca natomiast dla żony przyszły w tydzień. Obie przesyłki byly wyslane z Niemiec.

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: MaciekFLEX » 05.11.2018, 22:44

Dziś wymieniłem na zimowe. Nokian WR A4 RunFlat w rozmiarze oryginalnych letnich 245/45/18... Pytali: „chcesz zwykłe czy runflaty?” aaa daj runflaty. Twarde to jak cholera, huczą jak (...) Pierwsze co pomyślałem, że zbyt wysokie ciśnienie, ale nieee. Upusciłem do 2.1 i dalej jak w taczce. Teraz patrze na tabliczki: zwykłe WR A4 maja 69db, opory B a kałuże A. Run flaty WR A4: 72db, opory E!!! a kałuże B... Jedyny plus to ze genialnie trzyma przy bocznych przeciążeniach i jedzie stabilnie jak po szynach. Nie zauważyłem jeszcze innych zalet zakupu runflatów...
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: kriss555 » 06.11.2018, 02:03

Mam te Nokiany tylko 19ki nie runflat od roku, rzeczywiscie bardzo dobrze trzymja na zakretach, odczucia sa lepsze niz letnie pirelli, tak ze to nie zasluga runflat.sa bardzo ciche i komfortowe.
Pozatym kto cie namowil na opony runflat? To nie jest samochod do nich zaprojektowany, fabryczny sealinside to nie run flat, runflaty sa bardzo sztywne bo zupelnie inaczej skonstruowane...ja bym zrobil lekka awanturke u wulkanizatora...
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: MaciekFLEX » 06.11.2018, 07:31

Sam podjąłem decyzje i nie moge miec do nikogo pretensji. Jakoś przejezdze i musze sie przyzwyczaić. Przeczytałem instrukcje i nigdzie nie jest napisane, ze Arteon nie zaprojektowany do runflatów... Nie wiem skad sie biora takie teorie. Użytkownik decyduje jaki rodzaj opon wybiera. Ktos gdzieś tu pisał, ze niektóre egzemplarze maja fabryczne 20’ runflaty. Napisałem na forum jakby ktos z Was miał dylemat „zwykłe czy runflaty”
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

jawa
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 02.10.2017, 20:06

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: jawa » 06.11.2018, 12:12

Revman pisze:
31.08.2018, 09:19
Czy ktoś kupował w tym sklepie http://logistykaopon.pl ?
Ceny na opony rewelacyjne stąd moje pytanie.
Chcę zamówić Conti 245/45/18 w indeksie V100
ja u nich kupowałem. czekałem około 3 tygodni. po dwóch tygodniach zacząłem panikować bo opinie na necie mają różne a kontakt z nimi jest dosyć ciężki. Ale finalnie opony przyszły i były zgodne z zamówieniem.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: kriss555 » 06.11.2018, 13:26

MaciekFLEX pisze:
06.11.2018, 07:31
Sam podjąłem decyzje i nie moge miec do nikogo pretensji. Jakoś przejezdze i musze sie przyzwyczaić. Przeczytałem instrukcje i nigdzie nie jest napisane, ze Arteon nie zaprojektowany do runflatów... Nie wiem skad sie biora takie teorie. Użytkownik decyduje jaki rodzaj opon wybiera. Ktos gdzieś tu pisał, ze niektóre egzemplarze maja fabryczne 20’ runflaty. Napisałem na forum jakby ktos z Was miał dylemat „zwykłe czy runflaty”
Zaden arteon noe wychodzi na runflatach, wychodza wszystkie na sealinside. Opinia ze arteon wychodzi na runflatach bierze sie stad ze ludzie nie odrozniaja technologii runflat o sealinside. Runflat to opona ze sztywna osnowa pozwalajaca na jazde bez powietrza, dlatego przy runflatach wymagane sa czujniki cisnienia, opona jest znacznie sztywniejsza i projektujac samochod producent bierze to pod uwage przy zawieszeniu(np bmw ma inne zawieszenie z run flat i bez). Sealinside to taka specjalny zel wewnatrz ktory jak wbije sie cos malego zasklepia sie wokol a potem dziure po wyjeciu. Jak wbije sie cos duzego to powietrze i tak zejdzie. Dlatego nie musi byc czujnikow cisnienia, wystarcza oparte o abs. Opona od standardowej rozni sie tylko wkladka zelowa, konstrukcyjnie to zwykla opona.
Co do tych nokianow to jeszcze jedna uwaga, tant ochronny felgi jest maly, o ile fabryczne pirelli bobrze chronia ranty przed obyarciem to te niespecjalnie( sam juz dwa razy zarysowalem rant na nokianach)
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
Xfelgi_pl
Member
Posty: 70
Rejestracja: 26.07.2018, 15:20
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: Xfelgi_pl » 06.11.2018, 13:47

Może kogoś zainteresuje, komuś się przyda:
Brak zimówek a odszkodowania z OC i AC.
http://www.swiatopon.info/dzial/15-ogum ... ac,67800/1
R-Line 2.0 BiTDI SCR 4MOTION 176 kW 240 KM Biały "Pure"

ts147
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 07.05.2018, 09:21

Re: Jakie opony zimowe polecacie?

Post autor: ts147 » 06.11.2018, 13:50

kriss555 pisze:
06.11.2018, 13:26
Runflat to opona ze sztywna osnowa pozwalajaca na jazde bez powietrza, dlatego przy runflatach wymagane sa czujniki cisnienia, opona jest znacznie sztywniejsza i projektujac samochod producent bierze to pod uwage przy zawieszeniu(np bmw ma inne zawieszenie z run flat i bez). Sealinside to taka specjalny zel wewnatrz ktory jak wbije sie cos malego zasklepia sie wokol a potem dziure po wyjeciu. Jak wbije sie cos duzego to powietrze i tak zejdzie. Dlatego nie musi byc czujnikow cisnienia, wystarcza oparte o abs. Opona od standardowej rozni sie tylko wkladka zelowa, konstrukcyjnie to zwykla opona.
Nie jest to prawda - mam na myśli zaznaczony fragment. Samochód ma dokładnie takie samo zawieszenie zarówno dla opon runflat i nie (jest przystosowany pod runflaty ale nie ma innego zawieszenia dla opon standardowych). Różnica jest w feldze, a nie w zawieszeniu. Są felgi dedykowane pod opony runflat i pod zwykłe. Te pod runflaty mają dłuższy rant, aby opona się nie zsunęła po przebiciu i w przypadku BMW jest jasno dla każdej felgi opisane czy jest pod runflaty czy pod standardowe.

Dla mnie runflaty mają głównie minusy - głośniejsze, mniejsza dostępność, a jazda po przebiciu skutkuje koniecznością wymiany i to nie jednej ale pewnie często kompletu z racji napędu 4x4. Oczywiście głównym atutem jest bezpieczeństwo po przebiciu - tutaj jest znacznie mniejsze ryzyko przy mocnym wystrzale stracenia kontroli nad samochodem i to jest super.

ODPOWIEDZ