Volkswagen Arteon - Wasze opinie

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 10.08.2017, 16:17

pereira pisze: jeszcze taki powrot do jednego tematu - czy ktoś z szanownych forumowiczow rozwaza w ogole zakup DISCO MEDIA zamiast PRO? Ja osobiście tez zamowilem PRO, ale nadal nie pozbyłem się wątpliwości co do funkcjonalności tego zestawu. Wyglada super, ale mam mieszane uczucia co do ergonomii użytkowej - czystość ekranu, brak pokretel itd... a może w zamian warto się skusic na dodatkowe wyciszenie wnętrza? jakie sadzicie?
Ja mam PRO w passacie już ponad 2 lata, obsługa dotykowa i szczerze mówiąc nie widzę jakiś niedogodności pod kątem odcisków na ekranie. Owszem, są, ale ekran jest matowy, tak więc nie rzuca się tak w oczy. Nowe Discovery PRO w Arteonie jest chyba z szybą, tak więc tu może to wyglądać trochę odmiennie. Nie jestem pewien, nie widziałem na żywo. Jeśli ekran jest tak wykończony jak w MEDIA, bądź w starym PRO, to ja bym się nie martwił. Jak będzie szyba, to odciski niestety będą widoczne.
Co do braku pokręteł - ja też to uważam za nierozsądne rozwiązanie, jednakże ich brak nie jest uporczywy. Ja w ogóle nie korzystam z pokręteł u siebie, poziomem głośności steruje z kierownicy.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 10.08.2017, 16:36

W nowym Discovery Pro niestety jest szyba a'la tablet i mega widoczne są odciski, praktycznie non stop. Co 20 minut trzeba przecierać w słoneczny dzień. Jeździłem Mk7 po lifcie ostatnio sporo i tak to wygląda, bardzo wyraźnie widać paluchy, szczególnie na ciemnych menu.

Brak pokręteł można jakoś przeżyć, wspomagając się kierownicą.

latar
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 21.07.2017, 12:33

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: latar » 10.08.2017, 16:41

Odciski są mega widoczne! Nawet jeśli ekran świeci. ...ale czy nowe Discovery Media też nie ma takiej szyby?

pereira
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 31.07.2017, 15:29

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: pereira » 10.08.2017, 16:48

kubelt pisze:
pereira pisze: jeszcze taki powrot do jednego tematu - czy ktoś z szanownych forumowiczow rozwaza w ogole zakup DISCO MEDIA zamiast PRO? Ja osobiście tez zamowilem PRO, ale nadal nie pozbyłem się wątpliwości co do funkcjonalności tego zestawu. Wyglada super, ale mam mieszane uczucia co do ergonomii użytkowej - czystość ekranu, brak pokretel itd... a może w zamian warto się skusic na dodatkowe wyciszenie wnętrza? jakie sadzicie?
Ja mam PRO w passacie już ponad 2 lata, obsługa dotykowa i szczerze mówiąc nie widzę jakiś niedogodności pod kątem odcisków na ekranie. Owszem, są, ale ekran jest matowy, tak więc nie rzuca się tak w oczy. Nowe Discovery PRO w Arteonie jest chyba z szybą, tak więc tu może to wyglądać trochę odmiennie. Nie jestem pewien, nie widziałem na żywo. Jeśli ekran jest tak wykończony jak w MEDIA, bądź w starym PRO, to ja bym się nie martwił. Jak będzie szyba, to odciski niestety będą widoczne.
Co do braku pokręteł - ja też to uważam za nierozsądne rozwiązanie, jednakże ich brak nie jest uporczywy. Ja w ogóle nie korzystam z pokręteł u siebie, poziomem głośności steruje z kierownicy.
dokładnie - jest szyba. i sa plamy. i nie ma zadnych pokretel. Wiec obecne PRO w passatach 2016 a nowe pro sporo sie roznia... przykladowo zeby dojsc do menu "radio" z NAVI - najpierw wchodzisz na glowne menu, i dopiero na radio - nie ma bezposredniego przycisku do menu radia, ustawien itd... zawsze przez przycisk MENU sie wchodzi. sam nie wiem...
latar pisze: Odciski są mega widoczne! Nawet jeśli ekran świeci. ...ale czy nowe Discovery Media też nie ma takiej szyby?
MA ale nie musisz po calym ekranie "latac" zeby zmienic podstawowe funkcje - czyli tak jak pisalem w innym poscie, podstawowe funkcjonalnosci masz wyciagniete juz na "zewnatrz", a w pro to wszystko jest ukryte w ramach "MENU"....
Ostatnio zmieniony 10.08.2017, 16:50 przez pereira, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 11.08.2017, 09:31

Mnie osobiście rozwiązanie w pełni dotykowe nie przeszkadza (tak jak odciski). Jeździłem nowym v90cc i dla mnie rozwiązanie Szwedów jest fantastyczne (dlatego też w ogóle nie rozpatrywałem DM). Poza tym DP wygląda lepiej bez tych pokręteł imo, no i sama funkcjonalność bardziej mi odpowiada.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: drzewko » 11.08.2017, 21:09

Wprowadzam małe poprawki do moich wcześniejszych wypowiedzi:

Teraz wersja elegance oferuje fotele skórzane z opcją ich wentylacji. Natomiast wersja R-Line ma mniej wygodne zagłówki,  bynajmniej dla mnie gdyż regulacja jest tylko wysokości. Także postanowiłem zamówić Elegance.

latar
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 21.07.2017, 12:33

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: latar » 11.08.2017, 22:04

Ja pisze: Czy fotele w wersji R-Line są inne niż w Elegance? Czy mają więcej podparcia bocznego? Pomijam rodzaj tapicerki. Przyznam, że te w Elegance były trochę szerokie.
Dealer pisze: Rodzaj fotela w obu wersjach ( elegance oraz R-line) sa takie same. Czyli Top Comfort.
Obstawiam więc, że to różnica pomiędzy Top a ErgoComfort a nie Elegance vs R-Line.

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 12.08.2017, 00:29

Jest tylko ergocomfort, innych podobno nie montuja - wypowiedz salonu. Ponadto widzialem fotele podstawowe, bez skory, i byly to ergocomfort.

W przypadku wentylacji - wciaz tak jest, ze gdy wybieramy wentylacje, to fotel nie ma podparcia ud? Wydaje mi sie, ze tak.

latar
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 21.07.2017, 12:33

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: latar » 12.08.2017, 07:09

Czyli dealer minął się z prawdą :/

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 12.08.2017, 07:58

Zdarza im sie czesto :) Ja tez ostroznie podchodze do udzielanych informacji, ale w tym przypadku widzialem to na wlasne oczy w elegance. Jak mi sie dzis uda dorwac r-line, to sprawdze.

ODPOWIEDZ