Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Jacekpolok » 07.06.2018, 08:56

Wada nr 24.
Cytat "Auto w wersji 2.0 TSI Elegance odebrałem w połowie marca. Używam go głównie do 20 km dojazdów do pracy trasą S8 z podwarszawskiej wsi na Bemowo. Ma 6 tys. km przebiegu. Styl jazdy referuję spokojny, średnie spalanie waha mi się od początku między 8,1-8,2 l/100km.
Kilka dni temu po zwyczajnym dojeździe do pracy w Warszawie, pozostawieniu Arteona na parkingu, gdy po robocie zacząłem wracać do domu zaczęły hałasować hamulce :@ . Dźwięk głośny, podobny do tego, gdy się kończą klocki. Po kilku kilometrach ścichł, ale utrzymuje się już stale, głównie przy nieco dłuższym użyciu hamulca. Sądziłem, że coś się może dostało w hamulce, umówiłem się do serwisu VW. Wczoraj z mechanikiem pojeździliśmy trochę, później auto poszło na podnośnik.
I tu dramat - tarcze hamulcowe przegrzane z przodu i z tyłu, wyraźnie bardziej z tyłu, tam prawie fioletowe. Mało tego, po prawej stronie z przodu na tarczy rant, jakby miała ze 20-30 tys przebiegu. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje, co z tego, że samochód ma kilka tys. przebiegu. Początkowo usłyszałem teksty w stylu, że chyba nie potrafię jeździć (mam 28 lat stażu kierowcy :D ), ale później już odpuścili widząc moją minę. Powiedzieli, że regułą stają się wymiany kompletów tarcze plus klocki co 20 tys km, szczególnie w SUV-ach VW. Sprawdzili w systemie VW czy jest coś na ten temat dla serwisów - i owszem, było :exclamation: - informacja, by odrzucać wszystkie roszczenia klientów w ramach gwarancji, czy nawet nie udzielać zniżek na wymianę i części w ramach tzw. dobrej woli VW.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Rkarcz » 07.06.2018, 09:13

Jacekpolok odnośnie wady 22:
Ad 1 i Ad 2 - proponuję zmienić opony na Michelin Pilot Sport 4. Droższe o ok. 100 PLN na sztuce, ale bez porównania lepsze.
Sorry ale te Pirelli PZero z 1 montażu to jest straszna lipa.. :) Ja tylko czekam aż się skończą i wymieniam.
Na pewno to sporo poprawi, jakkolwiek Arteon generalnie jest bardziej limuzyną do jazdy na wprost niż Golfem R. :)
No i nie porównujmy go z BMW - to VW, a nie Audi. Porównanie to Mazda ( ;) ), Opel, Ford, KIA, czy Pug...
Zejdźmy na ziemię.. To że wersje najmocniejsze kosztują powyżej 200 k to tak naprawdę wersje do porównań kosztują 130-165 przy rabacie z ulicy.

2500 km zrobione to coś mogę napisać:
1.miejsce na telefon za male na galaxy s6 s7 s8.
To fakt, ale Xiaomi Mi4X, czy Galaxy A3 wchodzą na luzie - także coś tak jednak wejdzie
2. Wygniecenia na skorze przy 2tys km (podobno wymieniaja cale fotelw na gwarancji)
Brak
3. Brak skladania foteli przycickiemw bagazniku jak to bylo w poprzednich vw
Bez przesady..
4. Problemy z car-net - aktualizacja jeszcze nie do konca sprawna ale miejmy nadzieje ze to szybjo naprawią
Wszystko działa jak należy
5. Obudowa akumulatora papierowa zamiast skrzynek ( w wersjach gdzie aku jest pod maską)
Mam w bagażniku
6. Chceck engine w wersjach diesel 190 i 240. Nie znaleziono jeszcze skutecznwgo rozwiazania
Nie dotyczy
7.szyby tyl otoeraja sie w 2/3 - wina jest konstrukcja drzwi
Ale przynajmniej ma ładny zadek przez wyprofilowanie nadkola i tych tylnych drzwi - coś za coś, najpierw rysowali a później włożyli szybę
8. Slabe audio - seriai dynaudio mala roznoca
Bardzo dobre jak na klasę auta, dla mnie nawet lepsze niż mam w domu
9. Brak chromow na przyciskach szyb
Po co mi to?
10. Schowek na napoje tył podlokietnik to dwie dziiry zamoast estetycznego pojemnika i schowka na apteczke ( jak w passat ,cc czy audi)
W poprzednim aucie były raczej identyczne. Pewnie w tej klasie to standard jakościowy.
11. Chromy z zewnatrz slabej jakosci ale wymieniaja na reklamacji
Cztery mycia na myjni bezdotykowej - cisza.
12. Przebijajace przy glosnikach led- ktos dodal zdkecia zle spasowan6ch elementow
Brak
13. Odskakujace listwy chrom orzy drzwiach kierowcy
Brak
14. Swisty ponadnormatywne - osobny wątek na forum
3 razy powyżej 200 coś świsnęło przy słupku B, pociągnąłem tapicerkę do siebie i nastała cisza. Pewnie jakaś pierdoła. Lusterka nie słyszę.
15.niska jakosc skory na obiciach oraz slabe wykonczenie schowkow na tylnej czesci gotelinkierowca i pasazer
Bo to nie skóra a jakaś skaja - dla wersji z Alcantarą.
16. Ostre krawedzie przy wyciaganiu zaglowkow
Muszę sprawdzić
17. Kiepski wynik podczas testu łosia w porownaniu z innymi pojazdami klasy
Wynika to zapewne z kilku rzeczy - opon oraz pewnie z małego rozstawu kół do masy pojazdu.
Dystanse 10-20 mm na pewno by to poprawiły, a zapas w błotnikach jest spory, więc jak ktoś się boi to 500 PLN i po problemie.
18. Słabo wyciszony tył arteona
Moja żona jest tak zadowolona z komfortu i ciszy że przez 2 tygodnie będąc 2 razy na Mazurach za każdym razem spała.
A wolno nie jeżdżę, więc może coś poprawili - produkcja 2018.05.09
19. Brak pamieci trybow jazdy
Poza wybraniem S wajchą i trybu SPORT dla DCC pamięta tryby jakie były przed wyłączeniem silnika.
O to chodziło?
20. Trzeszczące prawe drzwi ( u mnie przy 1500obr/min )
Brak
21. Trzeszczący lewy nawiew przy glosnikach wysokotonowych ( nierownosci )
Brak

Zobaczymy co będzie po 20 kkm. :) Pewnie coś potwierdzę.

A tu moje "wady" czy niedogodności:
25. Po wybraniu trasy nie można wybrać znowu jednej z 3 propozycji.
26. Nie ma głupich fotoradarów. Od razu widać, że to mapa Here na interfejsie Googla z korkami TomToma.. :)
27. Lewy zegar tylko spalanie od uruchomienia - czemu tego nie można zmienić?
28. Fotele kubełkowe Rline - powyżej 24-25'C z pleców mi się leje - rozważam wycięcia na bokach u tapicera.. :)
29. DSG - delikatnie szarpie i ma sporego laga - ale znając budowę wiem, że no sorry to nie automat a ręczna skrzynia.
30. Uboga konfiguracja ogrzewania postojowego z poziomu CarNet - nie mogę zmienić czasu pracy, trybu pracy.

Pozdrawiam też moich fanów z Mazda6forum.pl.
Cytujcie do woli. Tym bardziej jeżeli jakakolwiek wada Arteona jeszcze bardziej utwierdza was w przekonaniu że Mazda to super wóz klasy Premium. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

lukasz
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 21.08.2018, 19:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: lukasz » 21.08.2018, 20:05

Witam
Arteona posiadam od Października 2017 z silnikiem 2.0 w benzynie, przejechałem nim właśnie 25 tysięcy to mogę coś powiedzieć na jego temat. Od 17 tysięcy trzeszczy mi plastik (obudowa kamery przedniej szyby ) jak po stoi na słońcu to jeszcze gorzej :). Serwis przy zgłoszeniu za 4 razem stwierdził że tak musi być:). Drzwi kierowcy w chwili obecnej skrzypią , lusterko kierowcy gdy się składa do góry , słychać silniczek który hałasuje .OD 2 tysięcy km zaczyna powoli trzeszczeć gdzieś po środku Panorama gdy jest zamknięta . Posiadam alcantarę i alla skórę na niej na której już widać załamania, czekam aż popęka . Ten kto wymyślił funkcje START/STOP w tym aucie to nie wyspał się z rana. Osobiście mam wrażenie że START/STOP źle działa, zbliżając się do samochodu i hamując auto potrafi już się wyłączyć (przy małej prędkości), podobna sytuacja jest przy śpiącym policjancie , zwalniam żeby powoli przejechać a Arteon sobie gaśnie . Auto nie jest warte 200 tysi , raczej z 140 tysi.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: kriss555 » 22.08.2018, 09:21

U mnie jest dokladnie ten sam problem ze skrzypieniem obudowy lusterka wstecznego jsk sie nagrzeje na sloncu. Rozebralem sam i tez nie mam pomyslu co zrobic.
A start stop wylacz kodowaniem i bedziesz mial spokoj, ja tak od razu po zakupie zeobilem
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: barszcz2 » 24.08.2018, 20:50

Mam dosyć nietypowe pytanie. Czy ktoś z was ma problem z drętwieniem nogi podczas jazdy? W żadnym poprzednim aucie nie miałem takich problemów. Majstrowałem przy ustawieniu fotela na wszelkie sposoby - problem nie znika. Po 20 minutach trzymania nogi na gazie przestaję ja czuć. Jeśli to znany problem z tymi fotelami to oszczedze sobie poczekalni u lekarza.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: kriss555 » 24.08.2018, 21:05

Sprawdz czy nie masz za bardzo podniesionego fotela z przodu siedziska(podparcie pod uda). Ja jak wzialem za wysoko to tez cos takiedo zaczalem czuc
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
Artpe
Member
Posty: 203
Rejestracja: 26.02.2018, 16:38

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Artpe » 24.08.2018, 21:38

barszcz2 pisze:
24.08.2018, 20:50
Mam dosyć nietypowe pytanie. Czy ktoś z was ma problem z drętwieniem nogi podczas jazdy?
Poprobuj z ustaleniami fotela, głównie regulacji ledzwiowej i ustawieniu siedziska. Masz wysunięta podporke pod kolana i udo oparte na calej dlugosci? Może to kwestia ucisku zewnętrznej części kolana o elementy tunelu... przejsciowe zaburzenia ułatwienia kończyny...albo problem z kręgosłupem. Przyczyn może być dużo.
2.0 TSI 190 KM

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Blazio1946 » 24.08.2018, 21:58

Musisz obniżyć przednią część fotela albo podnieś wyżej tylną.

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: barszcz2 » 24.08.2018, 22:26

kriss555 pisze:
24.08.2018, 21:05
Sprawdz czy nie masz za bardzo podniesionego fotela z przodu siedziska(podparcie pod uda). Ja jak wzialem za wysoko to tez cos takiedo zaczalem czuc
Nogi cale w powietrzu obecnie, tylko dupa na fotelu i nie ma poprawy.

Awatar użytkownika
Artpe
Member
Posty: 203
Rejestracja: 26.02.2018, 16:38

Re: Arteon: Wady i Usterki Jakosciowe

Post autor: Artpe » 24.08.2018, 22:52

Powinny być podparte na całej długości uda
2.0 TSI 190 KM

ODPOWIEDZ