Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 15.01.2019, 18:50

Za duzo oszczednosci na materialach: jakosc skory pelnej(passat b7 i vw cc mial zdwcydowanie lepszą), dziura w podłokietniku zamiast schowka, doplata do sterowania ogrzewaniem tyl- bez doplaty wyglada to tandetnie bez sterowania, w vw cc szyby nigdy nie zamarzaly, skrzylienie zawieszenia jak zimno- nie bylo tak w cc ani passat b8, oszczednosc na chromach na przyciskach szyb, wykonczenie schowkow na tylnoch oparciach, schowek na telefon za maly ma typowe telwfony- nowe rozwiazanie jeszcze gorsze z gniazdem przy lewarku, tdi190- niska kultura pracy na biegu jalowym, brak podwietlenia drzwi tyl itd zgodnie z lista usterek na forum. Troche tego duzo. Dodac nalezy jako minius ze kazdy element jest kodowany- hak zalozyc problem, wymienic fotel problem.

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: mike_pl » 15.01.2019, 21:04

W BMW 5 F10/F11 też nie było panelu sterowania ogrzewaniem z tylu w standardzie, ambientowego oświetlenia też nie, fotel z pełnej skóry się porwał i wielki problem żeby naprawić na gwarancji, tworzywo deski rozdzielczej skrzypiało jak się mocniej wciskało więc nie przesadzaj z tą jakością i wszechobecną tandetą. Arteon to nie premium ale uważam, że najlepszy stosunek ceny do jakości. BMW/Audi/Merc z takim wyposażeniem to cenowa przepaść.

akawoj
Member
Posty: 92
Rejestracja: 28.11.2018, 14:19

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: akawoj » 16.01.2019, 08:27

mike_pl pisze:
15.01.2019, 21:04
W BMW 5 F10/F11 też nie było panelu sterowania ogrzewaniem z tylu w standardzie, ambientowego oświetlenia też nie, fotel z pełnej skóry się porwał i wielki problem żeby naprawić na gwarancji, tworzywo deski rozdzielczej skrzypiało jak się mocniej wciskało więc nie przesadzaj z tą jakością i wszechobecną tandetą. Arteon to nie premium ale uważam, że najlepszy stosunek ceny do jakości. BMW/Audi/Merc z takim wyposażeniem to cenowa przepaść.
Bardzo mądre słowa. Przesiadam się z F10 i o ile na temat Arteona się nie wypowiem jeszcze (bo czekam) to w BMW do kilku rzeczy spokojnie można się przypieprzyć, poczynając od skrzypiącego piano black na kokpicie.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 16.01.2019, 10:50

Jest wiecej wad w bmw? Jakosc materialow itd? Wydaje mi sie ze lista bedzie krotsza. Bmw 2017 jezdzilem ttlko kilka dni. Cena zakupu 187brutto. Mial pompowane fotele, sterowanie ręką, grzana szyba, naped xdrive, 2.0diesel, ledy na drzwiach- nie byla to zla cena jak za bmw w wersji ppdstawowa plus. Kultura pracy silnika na jalowym lepsza niz tdi arteon. Na wyzszych obrotach arteon lepiej pracuje. Zawieszenie znacznie bardziej komfort na progach.

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: mike_pl » 16.01.2019, 23:24

Na pewno za 187 k nie było wyposażenia jak w arteonie a już na pewno nie w BMW 5 bo to nierealne, a 3 jest mniejsza i to sporo ale wiadomo, za znaczek trzeba położyć trochę więcej papieru. Tak czy inaczej BMW ma tez sporo wad i mankamentów które irytują tak samo jak te w arteonie, wystarczy poczytać forum o G30

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: trake » 17.01.2019, 09:02

Panowie - może rozwiejecie moje wątpliwości, jakiś czas temu miałem dostęp do wyświetlania ilości bar/temp oleju/przeciążenie w G na discover media - po aktualizacji i aktywacji app i android auto - możliwości zniknęły z opcji CAR na wyświetlaczu, w dodatku, jakikolwiek pendrive w porcie USB nie jest wykrywalny już (a był). Może to drobiazg ale te zmiany in minus zaliczyć na poczet wad czy prędzej aktualizacji, która coś odblokowała a opcje wcześniej dostępne - odcięła?

akawoj
Member
Posty: 92
Rejestracja: 28.11.2018, 14:19

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: akawoj » 17.01.2019, 10:10

Jacekpolok pisze:
16.01.2019, 10:50
Jest wiecej wad w bmw? Jakosc materialow itd? Wydaje mi sie ze lista bedzie krotsza. Bmw 2017 jezdzilem ttlko kilka dni. Cena zakupu 187brutto. Mial pompowane fotele, sterowanie ręką, grzana szyba, naped xdrive, 2.0diesel, ledy na drzwiach- nie byla to zla cena jak za bmw w wersji ppdstawowa plus. Kultura pracy silnika na jalowym lepsza niz tdi arteon. Na wyzszych obrotach arteon lepiej pracuje. Zawieszenie znacznie bardziej komfort na progach.
Co do zasady F10 uwielbiam i z żalem się żegnam. Na pewno wrócę jeszcze do tej marki ale narazie postanowiliśmy spróbować w firmie VAGa. Nie ukrywam, że głównie ze względu na stosunek ceny do wyposażenia oraz fakt, że nie muszę brać kombiaka, żeby mieć porządny bagażnik :)

Do wad F10 mogę zaliczyć pontonowate zawieszenie, jeżeli auto jest bez opcji z aktywnym (a takie akurat mam). Odpadły mi aluminiowe listwy w progach z tyłu, webasto przestaje działać przy kilku próbach uruchomienia na rezerwie paliwa i w żaden inny sposób nie da się tego ruszyć ponownie niż poprzez podłączenia kompa (z poziomu zwykłego użytkownika o niczym się nie dowiemy), holder na kubki jest dokładnie pod czujnikiem temperatury w kabinie, więc gorąca kawa doprowadza do znacznego spadku temperatury w całym aucie ;-). To wszystko są pierdoły. Sama jakość auta, komfort, cisza w środku, kultura (i dźwięk w środku!) pracy 3.0 diesla - bez zarzutu. Tak sobie czytam co napisałem i w sumie to nie mam się do czego przypieprzyć w F10 :)

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Blazio1946 » 17.01.2019, 10:51

Nic tu nowego w kwestii wad i usterek się nie pojawia. Ciągle te same rzeczy, o których można było przeczytać na pierwszych 5-8 stronach wątku.
W każdym aucie niezależnie od ceny/marki/segmentu znajdzie się coś do narzekania.
Oglądałem ostatnio nową A6 też nie powala jakością.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 17.01.2019, 11:18

Wady bmw a arteon to przepasc. Jest ich mniej i drobnostki. Ktos ma 30 minut to mozna sie zapoznac. Jak ktos nie widzi roznicy np w jakosci wykonczenia foteli bmw a arteon tzn ze ma dużą wade wzroku.
Tutaj forum: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic ... 3&t=350983

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 17.01.2019, 11:22

Blazio - ja nie widzę na poerwszych 8 stronach usyerek np : ocieranie o nadkola, nierowna maska i brudny silnik, pionkwe linie na d pro itd. Wad przybywa...

ODPOWIEDZ