Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 17.01.2019, 22:05

Tomili : taka funkcja bmw na ktora narzekaja "Zdalne parkowanie to kolejny żart, żeby działało musisz stać prawie przy drzwiach samochodu, samochód sam przejedzie 5-7m i nie więcej, więc nawet nie wyjedzie z większego garażu. Myślałem, że może będzie się dało np pijąc rano kawę "wyjechać" samochodem z garażu żeby się trochę zagrzał - zapomnij. "

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 17.01.2019, 22:12

Blazio - forum bmw troszke poczytalem- tam 2 powazniejsze przypadki a reszta to zażalenia. Bmw serii 5 - musi kosztowac 250k zeby mial co potrzeba. To tylko/az 30k wiecej niz doposazony arteon. Zadziwiajace ze samochod premium od aspirujacego do premium ma tylko 30k roznicy. Ponizej 200k bmw tez wyglada ok ale brakuje kilka detali.
Odnosnie wykladziny bagaznika- odksztalca sie i zapada na samym tyle i po bokach. Srodek nie- opiera sie na dynaudio. Chyba bez dynaudio tam jest styropian.
Cieszyc sie powinien kazdy kto nie ma wad a oszczednosci i kiepskie materialy mu nie przeszkadzają.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Rkarcz » 18.01.2019, 06:38

A ile tu masz poważnych przypadków a ile zażaleń? Komu samochód wracał na lawecie? W twoim przypadku tak naprawdę nie jest tak że coś nie działa tylko nadgorliwy turecki programista z Boscha za mocno chronił silnik od czynników zewnętrznych. I przesadził. Ale lepsze to niż stopione tłoki czy rozjebane turbo i laweta czy nie?
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: barszcz2 » 18.01.2019, 07:37

Hehe, nie wchodziłem na forum ze 4 miesiące - a tu.... nic się nie zmienia, ciągle te same argumenty wałkowane na okrętkę. Podziwiam ludzi, że mogą sobie pozwolić na ciągłe toczenie piany w kółko o to samo. Gdybym się tak miał wkur... to bym sprzedał to auto i kupił swój "wzór ideału". Chyba, że nie chodzi o to by króliczka złapać...? Oczywiście żartuje, bez urazy.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Blazio1946 » 18.01.2019, 07:58

Ciągle w kółko to samo i ciągle ta sama osoba. Był jeszcze "pierwszy i ostatni vw" ale tamten luz wyluzował albo sprzedał i uwolnił się od tego "dramatu" jakim jest Arteon.
Tak jak wyżej kolega napisał to są zażalenia, wkurwiajace pierdoły, a nie poważne usterki.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 18.01.2019, 08:41

Wpisy nowych usterek nie sa moją zasługą- nowych wad ja nie mam w samochodzie. Blazio- rowniez moge wpisac " gdzie masz oczy? Wydales pieniadze i strach sie przyznac przed sasiadem ze bubel nabyłeś". Bez celu. Jezeli widzisz ze masz np za maly schowek- pisz wprost " fakt, ja trzymam telefon w kieszeni" lub "audio slabe, wymienilem ma XXX". Jest kilka wad ktorych sam nie zauważyłem- dowoedzialem sie z forum. Jest kilka zalet o ktorych nie woedzialem- i tez dowiedzialem sie z forum. Ale nie bede nigdy wsrod tych zapaleńców co to woli wady nie widzieć.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 18.01.2019, 08:47

Dla jasnosci- dysponujac kwotą do 200k i ani zl wiecej nie znalazlem lepszej opcji niz arteon. Polecam dobrac do tsi wyposazenie by dostac arteona za 160k a reszte wrzucic do skarbonki. W moim przypadku mam 1.5 roku na podjęcie decyzji jaki kolejny samochod- pewnie lexus rxh450. Jeżeli poradza sobie z bledem silnika- arteona zostawie. Mimo tych wad. Na lawecie wrocil tylko raz z uwagi na niski poziom plynu chlodniczego- nie jakas wielka awaria.

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 347
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: olek1305 » 18.01.2019, 09:06

Ten niski poziom płynu z czego wynikał? Unieruchomił auto czy wystarczyło dolać płynu? Miałem tak w Octavii III służbowej, kontrolka o niskim stanie, dolewka i po problemie.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 18.01.2019, 09:29

Serwis twierdzi ze to norma ze plynu ubywa. W poprzednich samochodach nie mialem" normy " na dolewki. Vectra 1.6 16v brala olej- to byla wada tych silników. Niski poziom plynu, czerwona kontrolka czyli zakaz jazdy. Serwis robil test szczelności, dolali plynu, 3 godziny i wyjechal z serwisu.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Rkarcz » 18.01.2019, 09:59

No widzisz. Wróciła na lawecie bo kupiłeś VW i się nie przygotowałeś. :)
Ja kupując TSI poczytałem "fora" i mam 1l G13 i 1l oleju w bagażniku. Profilaktycznie.
G13 dolałem raz i od pół roku trzyma "dolany" poziom. Oleju dolewam może 1l na 15 kkm.
Ale zapierdalam, więc jak dla mnie to ten silnik nie bierze oleju.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

ODPOWIEDZ