Spalanie

yerzu
Member
Posty: 137
Rejestracja: 17.10.2018, 17:26

Re: Spalanie

Post autor: yerzu » 04.11.2018, 17:55

Coś nam wątek spalania arteonów przeszedł na ogólne spalanie samochodów, zaraz nam dojdzie polityka i wszyscy się na siebie poobrażają hahaha ;)
2.0tdi 190 fwd

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Spalanie

Post autor: Rkarcz » 04.11.2018, 18:33

Spokojnie, doczytałem do "głupoty" i dalej sobie odpuściłem wywód bo stwierdzenie że nerwica jest niszczenie własnego zdrowia za głupotę innych jest aż nadto prawdziwe. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Spalanie

Post autor: Marcin24a » 04.11.2018, 21:22

Rkarcz pisze:
04.11.2018, 18:33
Spokojnie, doczytałem do "głupoty" i dalej sobie odpuściłem wywód bo stwierdzenie że nerwica jest niszczenie własnego zdrowia za głupotę innych jest aż nadto prawdziwe. :)
"A ja uznałem że im mniej śmierdzieli z lejącymi wtryskami i chmurą dymu za tylnym zderzakiem tym lepiej. I nie będę przykładał do tego ręki wprowadzając kolejny egzemplarz na rynek wtórny. Diesle powinny mieć obligatoryjną wymianę wtrysków po 200 kkm. Nakazaną urzędowo. Nie ważne w jakim są stanie żeby nie było niedomówień. Wtedy można uznać że będą bezpieczne dla społeczeństwa i skończy się ich pseudo oszczędność z użytkowania. "
Bo to jest opowiadanie głupot i tyle.
Nakazy urzędnicze itp chyba nie żyłeś w komunizmie ale UE już zadba żebyś poczuł smak komunizmu.
Ciekawe co byś zrobił z benzynami które maja niesprawny układ zapłonowy albo łykają olej zostawiając za sobą niebieski śmierdzący dym?

I jeszcze jedno zanim coś napiszesz czy kupisz to sprawdź dokładnie w katalogu emisje Co2 i żebyś nie zdziwił bo emituje więcej do atmosfery TSI czy TDI, bo wychodzi na to że jeździsz śmierdzącą benzyna!

"Silniki.

Pod maską Arteona znajdziesz całą gamę silników i wariantów przeniesienia napędu, które gwarantują maksymalną dynamikę. Na przykład Arteon Elegance oraz R-Line są dostępne z silnikiem biturbo o mocy 176 KW (240 KM). (Zużycie paliwa, l/100 km: cykl miejski 7,1 / cykl pozamiejski 5,1 / cykl mieszany 5,9; emisja CO₂ cykl mieszany, g/km: 152; klasa efektywności: B*). To jeden z najmocniejszych silników diesla aktualnie dostępnych na rynku. Jeszcze większe wrażenie robi jednak fakt, że w tym wariancie standardem jest również napęd na cztery koła 4MOTION, elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS oraz zawieszenie z adaptacyjną regulacją DCC. Te same elementy wyposażenia występują w przypadku topowego silnika benzynowego, który osiąga imponującą moc 206 KW (280 KM) i również jest dostępny wyłącznie w wersjach Elegance oraz R-Line. (Zużycie paliwa, l/100 km: cykl miejski 9,2 / cykl pozamiejski 6,1 / cykl mieszany 7,3; emisja CO₂ cykl mieszany, g/km: 164; klasa efektywności: C*). W kolejnych miesiącach w ofercie pojawią się kolejne wersje i nowe warianty silników. W sumie paleta silników benzynowych i diesla będzie obejmować trzy klasy efektywności. "

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Spalanie

Post autor: Rkarcz » 04.11.2018, 22:41

Ty znowu swoje pierdoły. Ja o dymie i sadzy (CO) a ty o CO2, a wcześniej o elektrykach. Ja mogę się tylko domyślać że czytanie ze zrozumieniem boli, ale żeby był zalążek jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji jest to niezbędne.. Bez odbioru.

A CO2 to taki wytrych ekologów terrorystów - mnie umoralniasz a sam łykasz ich propagandę. Litości... :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Spalanie

Post autor: Jacekpolok » 05.11.2018, 08:47

Rlarcz- kolega Marcin24 chyba przede wszystkim mial na myśli spalanie oleju silnikowego w benzynie. To występuje faktycznie częściej jak w dieslach. Ps. Bez sensu kierunek dyskusji a ja sie przyczyniłem do tego

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Spalanie

Post autor: Marcin24a » 05.11.2018, 08:55

Rkarcz pisze:
04.11.2018, 22:41
Ty znowu swoje pierdoły. Ja o dymie i sadzy (CO) a ty o CO2, a wcześniej o elektrykach. Ja mogę się tylko domyślać że czytanie ze zrozumieniem boli, ale żeby był zalążek jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji jest to niezbędne.. Bez odbioru.

A CO2 to taki wytrych ekologów terrorystów - mnie umoralniasz a sam łykasz ich propagandę. Litości... :)
"a mogę się tylko domyślać że czytanie ze zrozumieniem boli, ale żeby był zalążek jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji jest to niezbędne.. Bez odbioru."
A w którym miejscu pisałeś ? Rozumiem że to było porównanie starego Jelcza do dzisiejszego diesla.

A ty jesteś przykładem człowieka, których chyba chciałby mieć urząd na urzędzie i urzędników jak psów wszędzie.
Ciekawe czy tak chętnie byś ich utrzymywał ze swoich pieniędzy? Chyba nie wiesz jakie głupoty opowiadasz o przymusowych wymianach i nie masz pojęcia jakby na to rynek zareagował i o ile podrożało by wtryski, i ich wymiana.
Rozumiem że huty też byś pozamykał? Tylko skąd karoseria na auto?
Sadza, sadza? Sadza w aucie z Dpf i adblue? W jakich ilościach? Wiesz chociaż znajdź dane a potem dyskutuj.
Jak tak kochasz ekologie to zmień to śmierdząca benzynę na diesla.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Spalanie

Post autor: Jacekpolok » 05.11.2018, 10:06

Nie ma ekologia znaczenia przy wyborze samochodu. Gdybybtak bylo to proponuje wybrac vw polo z silnikiem 1.0 benzin a nie auta co maja ponad 150KM i ponad 1.5tony.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Spalanie

Post autor: Rkarcz » 05.11.2018, 10:27

Jacekpolok - mi jak zapierdalam spala tego oleju pół miarki na 15 kkm. Pół miarki to ile tego jest? Pół litra oleju? A w dieslu tego nie zauważysz i nie wiesz ile ci tego oleju spali bo przy wypalaniu DPFa rozrzedza ci olej i poziom raczej się podnosi a nie obniża, więc to żaden argument przeciw benzynie. A wypalając tego DPFa wywala się tą sadzę gdzie indziej, ale się wywala. Przecież nie znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tylko się dopala i dalej fruwa a jadący za takim wypalającym się dieslem to wdycha.
Ma wielkie znaczenie, bo te wszystkie stare diesle które obecnie trują przez wycięte DPFy i lejące wtryski będą zastąpione przez kolejne. A, że Niemcy mają złomować swoje stare śmierdziele i nie sprzedawać ich do krajów 3 świata takich jak Polska - to im mniej ich jest nowych tym mniej będzie starych za 5-10 lat.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Spalanie

Post autor: Jacekpolok » 05.11.2018, 10:37

Rkarcz nie ma sensu o tym dyskutowac. Wybrales auto 280km prawie 2 tony- nie jest ekologiczne. 50 naszych arteonow to jak jeden DAF z przebuegiem 1mln km. Zamiast kupowac auto za 200k lepiej docieplic dom i zainstalkwqc pompe ciepla. Dlatego bez sensu watek i ekologia nie ma znaczenia przy wyborze silnikow w naszych autach.

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Spalanie

Post autor: Marcin24a » 05.11.2018, 11:13

Nie ma sensu bo kolega oczywiscie poszedl tokiem ze najlepiej poleciec po kieszeni Kowalskiego ( ktory i tak juz placi w cholere podatkow drogowych, akcyz w paliwie itp) a emituje 0,0000000000000000001% niz wielka firme ktore emituje milon razy wiecej zanieczyszczen.
Oczywiscie nie patrzy tez na to ze moze np ten Kowalski jest np niepelnosprawy jezdzi starym dieselm zarabia 2 tys ale dla niego to sens zycia ta praca.
A kolega wezmie i jedna ustawa mu wszystko zabierze i wysle na socjal.
Ciekaw jestem co bys zrobil jakby Ci sie cos w zyciu sie nie ulozylo i nie bylo Cie stac na nowego arteona. Czy tez ekologia bys sie tak bardzo przejmowal.

ODPOWIEDZ