Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Awatar użytkownika
forte
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 01.09.2017, 21:14

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: forte » 04.01.2018, 23:03

Ciekawi mnie jaką matę dostaliście w zestawie, myślałem że dostane coś takiego, a dostałem dwustronną matę bez zagłębienia, która niekoniecznie sprawdzi się przy przewożeniu ośnieżonego sprzętu narciarskiego.

Auror
Member
Posty: 205
Rejestracja: 14.10.2017, 20:46

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Auror » 05.01.2018, 01:57

Ja mam taką ale otrzymaną jako gratis. W standardzie nie było nic.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 05.01.2018, 15:12

Ja dostałem taką ze zdjęcia, ale ona jest kijowa, bo wykonana z takiej pianki jak karimaty. Ja bym jednak chciał coś gumowego, ta już ma wgniecenia od wózka dziecięcego i bagaży.

A nie, sorry - ja mam chyba taką:

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/ ... 904_VWZ_OZ

to jak ta powyżej jest gumowa, to będę musiał zamienić.

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: gregmisz » 07.01.2018, 11:31

Zamówiony Arteon, po długich wahaniach i testach innych aut.

Ostatecznie biały 190TSI, R-line ze wszystkimi opcjami w tym DCC i XDS, ale bez dachu szklanego (mam taki teraz i rzadko korzystam), njaważniejszy super bagażnik z el.klapą - idealnie na torbę i wózek golfowy

JA kupuję auta tylko takie , które mi sie podobają i mają swój styl - osiągi muszą być ok, ale wyścigówki nie potrzebuję - i tak będzie więcej rumaków niz w poprzednim aucie

mam obecnie Peugeota w dieslu 320 Nm, 140KM i zbiera sie super - naprawde wystarczająco dla mnie - no a spalanie- bajka

Zawsze podchodziłem do VW z rezerwą i powiem tak, że 5-6 lat temu nawet nogą bym nie dotknął VW - takie to nudne auta były.

W zasadzie w trakcie objazdu po salonach ( już miała być AR Stelvio ew Giulia ) zajechałem do salonu VW i ten łady "pysk" Arteona mnie zauroczył i moją żonę też

Dodatkowo jak stwierdziłem co to może mieć na pokładzie, ile ma miejsca w środku, i za naprawdę dobrą cenę - to moja pani która tez nie cierpi nudnych aut powiedziała że jest więcej niz OK.
Ktoś powie że w środku to prawie Passat ( czy to źle??) , owszem zgodze sie , ale dla mnie to pierwszy VW i mnie się ten uporzadkowany design podoba - nowy system Discovery Pro ma super funkcje - lubie gadżety - to coś dla mnie

Wrażenia z innych aut:

Wcześniej było na tapecie Stelvio i Giulia (jestem fanem Alfy), ale włosi przespali swój moment-niestety
Wyposazenie na poziomie 5 lat wstecz, trakcja i silniki OK, ale technologia 1 generacja wstecz - a szkoda bo auta piekne. Ceny tez niezachęcające . Z żalem kolejna alfa nie tym razem ( była juz jedna była super - druga mała jest i cieszy).

Przedwczoraj przegniłem testówkę Kia Stinger 3.3 benzyna
ładnie się zbiera, ale wielkością, komfortem i wyposażeniem przy Arteonie odpada (chociaż ładna bestyjka)

JAguar XF - 2.0 w Dieslu - OK, ale technologia w stosunku do Arteona - 1 generacja wstecz

Audi nie daje nic więcej oprócz innego designu - po co dopłacać 60 tys za ten sam silnik i troche inne wnetrze ( chociaz nie jestem fanem nowego designu wnetrza Audi - nie lubie stojacego ekranu - plastiki jak w VW arteonie - wcale nie są wszedzie miękkie

NIedawno jechałem ze znajomym jego Audi A3 S-line - twarde toto, niekomfortowe, nawigacji wbudowanej nie uzywa bo słabo sie sprawdza i kiepsko obsługuje, asystentów jazdy - zero ( nowe auto kupione 1,5 roku temu), a cena wyjściowa wyższa niż pełny wypas w Arteonie na dziś

Nowa Insignia - nudna - bez polotu - chociaż boczna linia ładna - ale technologia i osiągi - niżej niz Arteon,

Jeszcze rozwazałem Peugeot 3008, wymiata designem (kosmos w środku) - rewelcyjny i-Cockpit, i dużo asystentów jazdy i bezpieczeństwa, fajny silnik 165 KM, ale to inna klasa auta niz Arteon - jako SUV rewelka inne łącznie z Lexusem odpadają

To moje oczywiście subiektywne wrażenia - ale sam jestem zdumiony że wybrałem VW Arteona - teraz czekam na dostawę
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: k1coR » 10.01.2018, 15:52

omi87 pisze:
30.12.2017, 12:58
Czy wam tez po wylaczeniu zaplonu "resetuje" sie tryb jazdy? Teoretycznie po wcisnieciu przycisku Mode jest np. na Sport , natomiast biegi zmieniaja sie jako D1, D2 itd. Sama zachowanie skrzyni jest rowniez jak w trybie Normal. Dzieje sie tak za kazdym razem po wylaczeniu zaplonu, jakby domyslnie wracalo do Normal.
Sprawdziłem to dzisiaj. Przy ustawieniu Trybu Indywidual po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu, zostają ustawienia przy jakich gasiłeś auto :)

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: guttentager » 10.01.2018, 18:37

Wszystkie ustawienia zostają poza ustawieniem skrzyni biegów. Nie sprawdzałem S, ale w przypadku E, powraca do D.
VW Arteon R-Line TDI 190 DSG Obrazek

omi87
Junior Member
Posty: 41
Rejestracja: 13.11.2017, 10:51

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: omi87 » 11.01.2018, 09:12

Wlasnie chodzi o to ze skrzynia biegow powraca do Normal, a jak dla mnie to jest najwazniejsze ustawienie jesli chodzi o sport czy eco. Pytanie tylko czy to jest blad softu czy rzeczywiscie tak ma byc. Jak chce jezdzic ECO, zeby miec mniejsze spalanie to za kazdym razem po odpaleniu silnika musze ta opcje wybrac co jest troche denerwujace:)

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: k1coR » 11.01.2018, 09:40

ECO omijam szerokim łukiem, jakoś obawiam się wyłączenia silnika i wrzucenia luzu w DSG przy prędkościach autostradowych...

omi87
Junior Member
Posty: 41
Rejestracja: 13.11.2017, 10:51

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: omi87 » 11.01.2018, 10:58

testowalem na autostradzie to przy wlaczonym tempomacie nigdy nie wrzucil luzu, musialbys najzwyczajniej przy duzej predkosci odpuscic gaz zeby wszedl w ten tryb "dryfowania". W miescie natomiast swietnie zbija spalanie. Odcinki do pracy we Wroclawiu mam ok 7-8km i w Normal mam spalanie ok 14-15l natomiast w ECO 10-11l.
Bede probowal dzwonic do serwisu czy to jest blad Softu czy tak skrzynia jest zaprogramowana.

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: k1coR » 11.01.2018, 15:06

Dzięki omi87 za info, nie sprawdzałem w mieście, muszę zobaczyć jak to wygląda u mnie.
Ostatnio zmieniony 16.01.2018, 13:47 przez k1coR, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ