Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Awatar użytkownika
Tomars
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 26.06.2017, 18:06
Lokalizacja: Warszawa

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Tomars » 28.06.2017, 17:05

Ja również zamówiłem w dniu wczorajszym, o ile całe życie wyśmiewałem paseratti to Arteon w tym przedziale cenowym oferuje chyba najwięcej. Jak dla mnie to doskonały stosunek ceny do tego co możesz otrzymać +/- za 200 tyś. A oferta leasingu w porównaniu do Skody zdecydowanie na plus 104% vs 117%

Pozdawiam
Tomasz

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 28.06.2017, 21:36

Ja biorę Atlantic Blue na czarnych Rosario w R Line. Niestety nigdzie nie znalazłem tego koloru na zdjęciu "na żywo", ale oglądałem Golfy na placu dilera i wygląda ok. W grę wchodził jeszcze biały, ale nie mogłem się przekonać.

zzz
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 29.06.2017, 22:39

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: zzz » 29.06.2017, 22:42

Hej,

ja też się zastanawiam nad Arteonem. Jeśli będzie większa kwota do wydania to oczywiście benzyna 280 KM.

Jeśli będzie mniejsza to będę się musiała zastanawiać nad dieslem lub benzyną 190 KM. Napiszcie proszę co byście wybrali bo z jednej strony sobie myślę, że przy takiej stosunkowo niedużej mocy diesel może być lepszy, z drugiej jest na pewno cięższy.
Plusem na korzyść benzyny jest jednak o 17 tys niższa cena (spalaniem się specjalnie przejmować nie muszę). Jak te silniki się boxuje/chipuje (na początek raczej box)

Czy orientujecie się czy nie ma opcji (w konfiguratorze nie widziałam) montażu elektrycznej rolety na tylnej szybie? W przypadku wożenia dziecka w foteliku okazuje się to przydatną sprawą.

Jeszcze mam takie pytanie: czym poza np kierownicą i lusterkami różni się wiersja R-line od Elegance?
Ostatnio zmieniony 29.06.2017, 22:48 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 30.06.2017, 00:31

MarcinJ pisze: Ja biorę Atlantic Blue na czarnych Rosario w R Line. Niestety nigdzie nie znalazłem tego koloru na zdjęciu "na żywo", ale oglądałem Golfy na placu dilera i wygląda ok. W grę wchodził jeszcze biały, ale nie mogłem się przekonać.
Słabe światło, ale pogląd będziesz miał (z forum motor-talk.de). Według mnie b. ładny kolor dla Arteona:

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30.06.2017, 00:34 przez tadziak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomars
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 26.06.2017, 18:06
Lokalizacja: Warszawa

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Tomars » 30.06.2017, 07:37

zzz pisze: Hej,

ja też się zastanawiam nad Arteonem. Jeśli będzie większa kwota do wydania to oczywiście benzyna 280 KM.

Jeśli będzie mniejsza to będę się musiała zastanawiać nad dieslem lub benzyną 190 KM. Napiszcie proszę co byście wybrali bo z jednej strony sobie myślę, że przy takiej stosunkowo niedużej mocy diesel może być lepszy, z drugiej jest na pewno cięższy.
Plusem na korzyść benzyny jest jednak o 17 tys niższa cena (spalaniem się specjalnie przejmować nie muszę). Jak te silniki się boxuje/chipuje (na początek raczej box)

Czy orientujecie się czy nie ma opcji (w konfiguratorze nie widziałam) montażu elektrycznej rolety na tylnej szybie? W przypadku wożenia dziecka w foteliku okazuje się to przydatną sprawą.

Jeszcze mam takie pytanie: czym poza np kierownicą i lusterkami różni się wiersja R-line od Elegance?
Ja wybrałem benzynę 190 km, nie ukrywam że wersja 280km jest już znacząco droższa a i tak 95% czasu jeżdżę po mieście więc nadwyżka mocy i tak nie będzie wykorzystana. Wcześniej miałem x5 4.8 benzyna i oczywiście dźwięk silnika, elastyczność itd była super ale spalanie w mieście (22 l) było irytujące a tą nadwyżkę mocy wykorzystywałem naprawdę sporadycznie. Rocznie robię max 15 000 km dlatego nie rozważałem diesla w jakiejkolwiek postaci.

Z tego co widziałem to niema podnoszonej automatycznie rolety (może to wynika z podnoszonej klapy wraz z szybą) ale polecam ciemne szyby które dają naprawdę dobre zaciemnienie z tyłu.

Kierownica w R-line i Elegance różnie się od siebie w R-line jest więcej chromu, inny środek.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 30.06.2017, 08:03

Bardzo dziękuję za fotki! Czyli h7h7 jest dobrym wyborem, przynajmniej dla mnie :)

Ja również wybrałem 190KM w benzynie, nie potrzebuję już 280KM, bo wiem, że przy moim stylu jazdy wykorzystywałem taką moc bardzo rzadko i te 190KM w zupełności mi wystarczy. A wiem co piszę, bo nawet launch control i realne 3.7s do 100 w RS potrafiło znudzić. Diesel to dla mnie strata kasy przy zakupie, tej różnicy 17k zapewne przez całe 5 lat nie zutylizuję przez wyższe spalanie benzyny.

Niech ktoś techniczny się wypowie, ale czy ten silnik to nie będzie to samo co wkładane jest do Superba (220KM), GTI (245KM), Cupry, Rki? Być może ktoś po oznaczeniu dojdzie czy to ta sama konstrukcja. Jeśli tak, to spokojnie można będzie to podkręcić.

Paweł
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 26.04.2017, 20:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Paweł » 30.06.2017, 08:32

Ja oglądałem w realu dwa kolory biała perła r line + czarny dach i powiem szczerze bomba moj faworyt, czarnego w elegance też widziałem i ciemny kolor sie zlewa nie widać przetłoczeń jeszcze chce obejżec srebrnego r line, narazie biały oryx wygrywa a zamówić chce pażdziernik/grudzień aby był juz 2018 z silnikiem 2.0 bitdi, w Warszawie testówki są 280 koni a szukam diesla do jazd.

zzz
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 29.06.2017, 22:39

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: zzz » 30.06.2017, 08:49

Paweł pisze: Ja oglądałem w realu dwa kolory biała perła r line + czarny dach i powiem szczerze bomba moj faworyt, czarnego w elegance też widziałem i ciemny kolor sie zlewa nie widać przetłoczeń jeszcze chce obejżec srebrnego r line, narazie biały oryx wygrywa a zamówić chce pażdziernik/grudzień aby był juz 2018 z silnikiem 2.0 bitdi, w Warszawie testówki są 280 koni a szukam diesla do jazd.
Tego diesla masz w vw na sasiedzkiej wWawie

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 30.06.2017, 09:28

Biały w rline + czarne rosario to mój faworyt, ale szukam koloru jakby mniej rzucającego się w oczy. Biały nie jest już kolorem Caddy w SDI i po namyśle podjęliśmy decyzję, że weźmiemy granat, bo będzie mniej "krzykliwy". Na instagramie można znaleźć dużo zdjęć pod #arteon

zzz
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 29.06.2017, 22:39

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: zzz » 30.06.2017, 09:44

MarcinJ pisze: Biały w rline + czarne rosario to mój faworyt, ale szukam koloru jakby mniej rzucającego się w oczy. Biały nie jest już kolorem Caddy w SDI i po namyśle podjęliśmy decyzję, że weźmiemy granat, bo będzie mniej "krzykliwy". Na instagramie można znaleźć dużo zdjęć pod #arteon
Dla mnie za to tylko ciemny. Bialy nie podoba mi sie. - za duzo tu chromow ktore z bialym mi sie nie komponuja. Srebrny calkiem nieciekawy. Czarny piekny.
Moze ktos bedzie wstanie cos napisac w odpowiedzi na moje pytania?
Ostatnio zmieniony 30.06.2017, 09:45 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ