Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Paweł
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 26.04.2017, 20:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Paweł » 30.06.2017, 10:48

zzz pisze:
Paweł pisze: Ja oglądałem w realu dwa kolory biała perła r line + czarny dach i powiem szczerze bomba moj faworyt, czarnego w elegance też widziałem i ciemny kolor sie zlewa nie widać przetłoczeń jeszcze chce obejżec srebrnego r line, narazie biały oryx wygrywa a zamówić chce pażdziernik/grudzień aby był juz 2018 z silnikiem 2.0 bitdi, w Warszawie testówki są 280 koni a szukam diesla do jazd.
Tego diesla masz w vw na sasiedzkiej wWawi
Dzięki, dzisiaj jestem umówiomy na jazdy benzyną 280 km następnym razem umówie się do chylńskich na jazdę tym bitdi
Czarnego widziałem w elegance i się zlewa a zawsze miałem czarne samochody zwykły biały odpada oryx perła robi robote, tak samo tiguan w oryxie najlepiej czarny niknie, czekam żeby zobaczyć czarnego Arteona na 20 cali jasne plus rline zdjęcia nie oddają.
Ostatnio zmieniony 30.06.2017, 11:00 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.

d7d
Member
Posty: 162
Rejestracja: 23.04.2017, 18:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: d7d » 30.06.2017, 12:04

zzz pisze:
MarcinJ pisze: Biały w rline + czarne rosario to mój faworyt, ale szukam koloru jakby mniej rzucającego się w oczy. Biały nie jest już kolorem Caddy w SDI i po namyśle podjęliśmy decyzję, że weźmiemy granat, bo będzie mniej "krzykliwy". Na instagramie można znaleźć dużo zdjęć pod #arteon
Dla mnie za to tylko ciemny. Bialy nie podoba mi sie. - za duzo tu chromow ktore z bialym mi sie nie komponuja. Srebrny calkiem nieciekawy. Czarny piekny.
Moze ktos bedzie wstanie cos napisac w odpowiedzi na moje pytania?
Biały metalik widziałem na targach w Poznaniu. Nie spodobał mi się.
Kurkuma - dużo lepszy kolor ale musi się podobać
Czarny też widziałem - najładniejszy z tych trzech, wygląda majestatycznie (jak na VW).
Każdy ma swoje poglądy na kolory ... trzeba samemu ocenić.

Wada Arteona - nie ma jasnych (np. beżowa skóra) wnętrz.

Elektrycznej rolety na tylną szybę nie ma (przynajmniej wg cennik) i chyba w nadwoziu 5-d nie montują.
Upewnij się w salonie VW.
Kierownice - trzeba obie zobaczyć, w R-Line dodatkowo chyba ma bardzie widoczne szwy.
Ostatnio zmieniony 30.06.2017, 12:05 przez d7d, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 30.06.2017, 13:09

Ja dziś się dowiedziałem, że muszę wziąć easy open/close do elektrycznej klapy. W standardzie nie ma. No cóż... Kolor oczywiście to kwestia gustu i tutaj z nikim nie będę się przerzucał argumentami biały czy granatowy :)

zzz
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 29.06.2017, 22:39

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: zzz » 30.06.2017, 13:14

A co napiszecie o tych silnikach 2.0 190 KM -  bezynzyana i diesel. Interesuje mnie tez ile mozna z nich wyciagnac boxem bo chiptuning na gwarancji bez sensu.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 30.06.2017, 13:31

https://www.diesel-performance.co.uk/ve ... fsi-190-ps
http://www.audi-sport.net/xf/threads/tu ... ps.300241/

pierwsze dwa linki z Google. Napisz do Compsport, VTech, Pachury, Sportmile itp. ile mogą boxem podbić. O dieslu 190KM pewnie jest napisane wystarczająco dużo na forum Skody czy Passata - dla mnie różnica w cenie pomiędzy benzyną a dieslem jest zbyt duża, żeby w ogóle brać pod uwagę diesla. Benzyna lepiej brzmi, szybciej się nagrzewa, ma lepszą kulturę pracy i pali zapewne nieznacznie więcej niż ten diesel, co powoduje, że musiałbym chyba jeździć przynajmniej 50kkm rocznie, żeby różnica się zwróciła. Przy przebiegu 200k km, spalaniu diesel 6, benzyna 8 i cenie odpowiednio 4,2 i 4,4 różnica to 20k zł na przestrzeni tych 200kkm. Nie liczę kosztów potencjalnych napraw. Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie, wg mnie nie warto.

zzz
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 29.06.2017, 22:39

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: zzz » 30.06.2017, 14:04

MarcinJ pisze: https://www.diesel-performance.co.uk/ve ... fsi-190-ps
http://www.audi-sport.net/xf/threads/tu ... ps.300241/

pierwsze dwa linki z Google. Napisz do Compsport, VTech, Pachury, Sportmile itp. ile mogą boxem podbić. O dieslu 190KM pewnie jest napisane wystarczająco dużo na forum Skody czy Passata - dla mnie różnica w cenie pomiędzy benzyną a dieslem jest zbyt duża, żeby w ogóle brać pod uwagę diesla. Benzyna lepiej brzmi, szybciej się nagrzewa, ma lepszą kulturę pracy i pali zapewne nieznacznie więcej niż ten diesel, co powoduje, że musiałbym chyba jeździć przynajmniej 50kkm rocznie, żeby różnica się zwróciła. Przy przebiegu 200k km, spalaniu diesel 6, benzyna 8 i cenie odpowiednio 4,2 i 4,4 różnica to 20k zł na przestrzeni tych 200kkm. Nie liczę kosztów potencjalnych napraw. Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie, wg mnie nie warto.
Ok ale silnik TFSI to chyba jednak cos innego niz TSI?

d7d
Member
Posty: 162
Rejestracja: 23.04.2017, 18:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: d7d » 30.06.2017, 14:21

zzz pisze: A co napiszecie o tych silnikach 2.0 190 KM -  bezynzyana i diesel. Interesuje mnie tez ile mozna z nich wyciagnac boxem bo chiptuning na gwarancji bez sensu.
Tylko po co boxować ? 
190 KM za mało ? 
Np. Vmax = 230 km/h i 7,5 s do 100 km/h za mało ?
Czy box dla zasady ?
Sprawdź czy nie tracisz gwarancji wkładając box'a, czy w komputerze nie zostają ślady box'a.

Jeszcze nie produkują tych Arteonów z silnikiem 2,0 TSI 190 KM.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 30.06.2017, 14:58

Byłbym wielce zdziwiony, gdyby różnica konstrukcyjna między TFSI a TSI była jakaś znacząca (o ile w ogóle jest). Audi S3 vs R, 1.5tfsi w A3 vs 1.5 w Golfie itp. Może 190KM ultra jest czymś innym jak zwykłe 190KM. To już trzeba pytać kogoś, kto ogarnia bardziej techniczne kwestie tych silników.

zzz
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 29.06.2017, 22:39

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: zzz » 30.06.2017, 15:54

d7d pisze:
zzz pisze: A co napiszecie o tych silnikach 2.0 190 KM -  bezynzyana i diesel. Interesuje mnie tez ile mozna z nich wyciagnac boxem bo chiptuning na gwarancji bez sensu.
Tylko po co boxować ? 
190 KM za mało ? 
Np. Vmax = 230 km/h i 7,5 s do 100 km/h za mało ?
Czy box dla zasady ?
Sprawdź czy nie tracisz gwarancji wkładając box'a, czy w komputerze nie zostają ślady box'a.

Jeszcze nie produkują tych Arteonów z silnikiem 2,0 TSI 190 KM.
Chyba zawsze lepiej mieć np 6,9 niż 7,5 do setki. Nawet to nie będzie nie wiadomo jaka rakieta. Za nieco ponad 1000 zł można zauważalnie poprawić dynamikę więc nie widzę powodów aby z tego nie korzystać.

Zastanawiam się czy to jest dokładnie ten sam silnik co w Passacie (tam 220 KM) i czy finalnie po boxie będą miały tyle samo (w Paskach wyciągają je na 250 KM - często już wyjściowo mają więcej niż 220 KM) więc w sumie wydaje się to mało realne przy wyjściwych 190 koniach
Aha - jeśli chodzi o wskazane firmy to oni nie bardzo coś wiedzą na ten temat bo tych silników nie robili a w Vtech Pan nawet nie wiedział co to jest Arteon :) \

P.S - skąd masz info o osiągach 2.0 benzyna 190 KM? Ja nigdzie nie mogłam znaleźć info o osiągach poszczególnych jednostek
Ostatnio zmieniony 30.06.2017, 16:01 przez zzz, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 30.06.2017, 15:58

Powinno im wystarczyć oznaczenie silnika jakie będzie (jak np. CAXA). Ja na takie pytanie nie odpowiem, wiem natomiast, że przyrost po boxie jest dużo gorszy niż wirus, co więcej przy grupie VAG, która co do zasady daje bonusy (np. RS3 z 367 na papierze 398 realnie), przyrosty są jeszcze mniejsze. Miałem montować boxa do RS, ale przyrost (realnie!) rzędu 20KM i 40Nm za 2500 zł mijał się z celem.

ODPOWIEDZ