Czas oczekiwania na samochód

Awatar użytkownika
Artwaw
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 07.12.2018, 02:24

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Artwaw » 23.12.2018, 15:47

maczeq pisze:
23.12.2018, 13:54
Artwaw pisze:
23.12.2018, 13:48
Powiedzcie mi, jeżeli samochód ma status: w transporcie, to kiedy można się spodziewać odbioru?
Da się gdzieś sprawdzać status produkcji?
Tylko handlowiec ma wgląd do statusu produkcji.
Arteon R-line 2.0

ppablosss
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 20.09.2018, 18:00

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: ppablosss » 29.12.2018, 18:18

Czekałem miesiąc na odbiór mojego egzemplarza. Wysłałem zapytanie na głównej stronie VW z mniej więcej oczekiwaną konfiguracją. Otrzymałem odpowiedzi i odwiedziłem kilku dealerów z mojego regionu. Wybrałem najbardziej odpowiadająca mi konfigurację w jednym z salonów. Kilka sztuk mieli skonfigurowanych w fabryce i gotowych do produkcji, w tym również mój. Coś tam wziąłem więcej niż chciałem, coś tam mniej ale generalnie konfiguracja mi odpowiadała. Zaliczka 1000 zł i poszedł do produkcji. Wtety czeka się max miesiąc. Jeśli konfigurujesz wszystko pod siebie - wtedy czeka się dłużej, 3,4 miesiące. Zapytajcie u samych dealerów jak to jest z tą rezerwacją konkretnej konfiguracji na produkcji. Podejrzewam, że byłem bliżej w kolejsce zamawiając to, co już zarezerwowali.
Jedna uwaga - w takiej konfiguracji niczego już nie można zmienić, nawet rozmiaru kół.

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Noetra » 30.12.2018, 00:00

ppablosss pisze:
29.12.2018, 18:18
Jeśli konfigurujesz wszystko pod siebie - wtedy czeka się dłużej, 3,4 miesiące.
Duże niedopowiedzenie. Mówisz tylko o sytuacji kiedy dealer rezerwuje samochód dopiero po tym jak złożysz zamówienie.
Ale jeśli konfigurujesz wszystko pod siebie oprócz silnika i skrzyni biegów to możesz konfigurować nawet jeden dzień przed zatwierdzeniem daty produkcji (pewne nietypowe zestawienia opcji dodatkowych mogę jedynie przesunąć datę produkcji ale granicach max do 4 tygodni). Inaczej mówiąc jeśli dealer ma zarezerwowane auto z silnikiem i skrzynią która ci odpowiada ale nie jest jeszcze zatwierdzona jego data produkcji możesz sobie konfigurować co tylko chcesz oprócz właśnie silnika i skrzyni. Jeśli data została zatwierdzona to zdechł pies musisz brać to co zamówił dealer. ERGO: należy szukać dealera z zamówionym autem z silnikiem i skrzynią jaką chcemy ale z niezatwierdzoną jeszcze datą produkcji. Jeśli się dobrze wstrzelisz skonfigurujesz sobie auto dokładnie pod swoje wymagania i odbierzesz je przy odrobienie farta za 1,5 miesiąca.

ppablosss
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 20.09.2018, 18:00

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: ppablosss » 01.01.2019, 20:10

Noetra pisze:
30.12.2018, 00:00
ppablosss pisze:
29.12.2018, 18:18
Jeśli konfigurujesz wszystko pod siebie - wtedy czeka się dłużej, 3,4 miesiące.
Duże niedopowiedzenie. Mówisz tylko o sytuacji kiedy dealer rezerwuje samochód dopiero po tym jak złożysz zamówienie.
Ale jeśli konfigurujesz wszystko pod siebie oprócz silnika i skrzyni biegów to możesz konfigurować nawet jeden dzień przed zatwierdzeniem daty produkcji (pewne nietypowe zestawienia opcji dodatkowych mogę jedynie przesunąć datę produkcji ale granicach max do 4 tygodni). Inaczej mówiąc jeśli dealer ma zarezerwowane auto z silnikiem i skrzynią która ci odpowiada ale nie jest jeszcze zatwierdzona jego data produkcji możesz sobie konfigurować co tylko chcesz oprócz właśnie silnika i skrzyni. Jeśli data została zatwierdzona to zdechł pies musisz brać to co zamówił dealer. ERGO: należy szukać dealera z zamówionym autem z silnikiem i skrzynią jaką chcemy ale z niezatwierdzoną jeszcze datą produkcji. Jeśli się dobrze wstrzelisz skonfigurujesz sobie auto dokładnie pod swoje wymagania i odbierzesz je przy odrobienie farta za 1,5 miesiąca.
Nie wnikam, może i masz rację, ale ja nawet kół nie mogłem zmienić.

rakytov
Member
Posty: 53
Rejestracja: 15.11.2018, 22:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: rakytov » 09.01.2019, 08:00

Po niepokojących info od dealerów, że produkcja 2.0 TSI 190 może być wznowiona nie w lutym lecz nawet w połowie roku, zadzwoniłem do centrali VW. Miła Pani poprosiła o chwilę cierpliwości i po kilku minutach oczekiwania dowiedziałem się, że oni mają informację od importera, że 7 tydzień roku jest aktualny, ale czekają na homologację (a homologują ponoć tylko 2 instytucje w Europie) i gwarancji dać nie może.
Paranoja, dali ciała z najbardziej optymalnym silnikiem benzynowym moim zdaniem.
Tak z ciekawości popatrzyłem na cennik Superbinio na 2019, i tam też tylko dwa benzyniaki: 1.5 TSI i 2.0 TSI 272

Z tego wszystkiego zacząłem brać pod uwagę 1.5 TSI, bo się chyba nie doczekam na ten silnik :/
Choć jeden sprzedawca powiedział mi, że w tym momencie 1.5 i 2.0 272 też nie są produkowane i ruszy dopiero w 20 tygodniu, ale zadzwoniłem do innego dealera to powiedzieli, że produkują

Co z tym VW jest grane???

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: AdamBeg » 09.01.2019, 09:36

rakytov pisze:
09.01.2019, 08:00
Po niepokojących info od dealerów, że produkcja 2.0 TSI 190 może być wznowiona nie w lutym lecz nawet w połowie roku, zadzwoniłem do centrali VW. Miła Pani poprosiła o chwilę cierpliwości i po kilku minutach oczekiwania dowiedziałem się, że oni mają informację od importera, że 7 tydzień roku jest aktualny, ale czekają na homologację (a homologują ponoć tylko 2 instytucje w Europie) i gwarancji dać nie może.
Paranoja, dali ciała z najbardziej optymalnym silnikiem benzynowym moim zdaniem.
Tak z ciekawości popatrzyłem na cennik Superbinio na 2019, i tam też tylko dwa benzyniaki: 1.5 TSI i 2.0 TSI 272

Z tego wszystkiego zacząłem brać pod uwagę 1.5 TSI, bo się chyba nie doczekam na ten silnik :/
Choć jeden sprzedawca powiedział mi, że w tym momencie 1.5 i 2.0 272 też nie są produkowane i ruszy dopiero w 20 tygodniu, ale zadzwoniłem do innego dealera to powiedzieli, że produkują

Co z tym VW jest grane???
Przepływ informacji to bolączka każdej dużej firmy, ale cieszę się, że to co usłyszałem kilka dni temu się potwierdza. Silnik jest gotowy, jednak czekają na odpowiednie dokumenty, aby go normalnie sprzedawać.
Też myślałem o 1.5 TSI, ale pierwsza moja myśli może być za mało do takiego samochodu.

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 347
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: olek1305 » 09.01.2019, 10:52

Dziś zerknąłem na konfigurator i znowu dziwne rzeczy się tam dzieją. Dla Rline nie ma 1.5 TSI, 2.0 TSI nie ma dla żadnej wersji, zniknął 2.0 BiTDI 240 KM, przy TDI 190 KM z i bez 4 motion nie ma dopisku SCR (dla 150 KM jest SCR).
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

rakytov
Member
Posty: 53
Rejestracja: 15.11.2018, 22:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: rakytov » 09.01.2019, 11:59

Nie mówiąc o tym, że w konfiguratorze są wciąż ceny dla roku produkcji 2018. Więc nie można skonfigurować sobie dla produkcji 2019 i wysłać konfigurację z prośbą o wycenę.

maczeq
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 09.12.2018, 17:07

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: maczeq » 09.01.2019, 12:01

rakytov pisze:
09.01.2019, 11:59
Nie mówiąc o tym, że w konfiguratorze są wciąż ceny dla roku produkcji 2018. Więc nie można skonfigurować sobie dla produkcji 2019 i wysłać konfigurację z prośbą o wycenę.
Już są nowe ceny. Przed chwilą sprawdzałem.

Przemek-wro
Junior Member
Posty: 44
Rejestracja: 22.12.2018, 21:58

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Przemek-wro » 09.01.2019, 14:24

Ja otrzymalem dzis wiadomość z salonu:

"Otrzymałem informację iż zamówiony przez Pana samochód pomimo iż „wskoczył” na produkcję 07.12.2018r i otrzymał numer nadwozia WVWZZZxxxxxxxxxxxx w związku z przerwą produkcyjną w fabryce w Emden nie został wyprodukowany w 2018 i będzie produkowany z rokiem produkcji 2019 nie wcześniej jak w piątym tygodniu 2019(koniec stycznia)

W związku z problemem produkcyjnym który objął wiele modeli które miały się produkować w 2018 a będą produkowane w 2019, a co za tym idzie nie obejmie ich rabat wyprzedażowy czekamy na informację od importera co z ceną w przypadku gdy klient już podpisał leasing w 2018 roku a samochód będzie z rocznika 2019.

Jako iż problem z produkcją nie jest sytuacją jednostkową  liczymy na szybką informację i wyjaśnienie sprawy przez importera i z mojej strony mogę Pana zapewnić iż gdy tylko uzyskam taką informację to niezwłocznie skontaktuję się z Panem."

Co Wy na to ??
Wiem ze produkcja auta trwa 24H.

 
R-Line 2.0 TDi 4x4

ODPOWIEDZ