Traffic Jam Assist

[email protected]
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 14.02.2021, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: [email protected] » 28.05.2021, 21:53

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam pytanie odnośnie ACC i jazdy w korku. Czy pojawiła się może możliwość kodowania tego tak żeby w korku sam ruszal? Chodzi nawet o to że po zatrzymaniu acc pozostaje w trybie gotowości ok. 2 sek, ale już po wciśnięciu przycisku res jak samochód stoi tryb gotowości acc trwa ok. 15sek. Może kolega Eldar lub inny potrafiłby wydłużyć te 15 sek do powiedzmy 60sek? To już by jakoś usprawniło tą jazdę w korku. Ten brak samodzielnego ruszania to porażka jest 😡, wersje z 2021 ruszają już same, tryb gotowości im się nie wyłącza. Może to da się zaimplementować jakoś??
VW Arteon '18 2.0 TDI 240PS R-Line 4MOTION

vagart
Member
Posty: 190
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Traffic Jam Assist

Post autor: vagart » 29.05.2021, 13:46

Trochę mojego gdybania.

W MY2021 działa to tak a nie inaczej, pewnie ze względu na wprowadzenie czujników haptycznych do kierownicy, przez co pojazd jest w stanie wykryć, czy trzymasz ręce na kierownicy, więc jest to bezpieczne. W starszych modelach tej haptyki jeszcze nie było, więc takie rozwiązanie mogłoby doprowadzić do groźnych sytuacji, kiedy pojazd rusza, a ty nie trzymasz rąk na kierownicy, więc potencjalne ryzyko kolizji wzrasta, stąd pewnie decyzja o takim, a nie innym rozwiązaniu.

ODPOWIEDZ