Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

tastow
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 26.06.2018, 17:18

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: tastow » 12.02.2019, 10:22

mychu pisze:
05.02.2019, 23:42
Hej, dziś dostałem wycenę z wrocławskiego Hornhagen Car Audio, tam gdzie robił AleksanderWroc.
Trochę drogo bo aż 6900 PLN ale pewnie warto. Trzeba zacząć zbierać :)

Oto wiadomość:
------------------------------------
Szczerze mówiąc najlepszy do tego samochodu byłby wzmacniacz z procesorem DSP np. Audio System X80.4DSP z wbudowanym 8-kanałowym hi-endowym procesorem. Taki wzmacniacz pozwala uzyskać nieskończenie lepszą jakość i wprowadzić opóźnienia czasowe dla każdego z głośników i dla subwoofera, tak by subwoofer „nadążył” za głośnikami i by bas był zwarty, w punkt, a nie rozjechany, opóźniony i przez to słabszy.

Taki wzmacniacz ma wbudowany pełny korektor parametryczny (do 32 pasm) i pozwala skorygować złą charakterystykę fabrycznego radia.
W efekcie dźwięk jest super-przestrzenny, „krąży” wokół głowy kierowcy, scena jest spozycjonowana przed przednią szybą a bas jest soczysty i zwarty.


Propozycja optymalna:
Na przód HX165SQ EVO2 cena 1299zł
Na tył: Audio System X165EM EVO – cena 799zł
Wzmacniacz Przód+subwoofer- X80.4DSP cena 2150zł
Subwoofer 850zł w obudowie.
Wygłuszenia drzwi + wnęki bagażnika – ok. 450zł
Okablowanie ok. 350 zł (czysta miedź beztlenowa OFC) a nie kable z aluminium i pcv.
Koszt montażu (czas 4 ) 999zł
W cenie strojenie procesora za pomocą mikrofonu pomiarowego i generatora szumu, samo strojenie poza montażem to koszt 400zł.
Ja bym się zastanowił czy nie zostawić głośników fabrycznych, jeśli zamontujesz dobry wzmacniacz z DSP to "dobry słuch fachowca czyt. strojenie" potrafi wyciągnąć z tych głośników naprawdę sporo, owszem wygłuszenie drzwi jak najbardziej - więc odpadłoby spokojnie 2.000zł

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Blazio1946 » 07.06.2019, 15:28

Blazio1946 pisze:
04.05.2018, 23:28
Upgrade audio już zrobiony. Mam wygłuszone drzwi, wymienione głośniki z przodu na morel maximo razem z tweetami, wzmacniacz audison sr4, skrzynka w kole na pół powierzchni i subwoofer JL Audio 250mm śr.
Poprawa dźwięku znacząca jednak przy odbiorze nie byłem do końca zadowolomy, brakowało mi basu, przód gra zbyt dobrze. Gościu mi mówił, że subwoofer musi się trochę "rozegrać " i będzie lepiej. Po 3 dniach pojechałem na podkręcanie basu i umówiłem się z nim,że po majowce zmieniamy głośnik na 30cm i większą skrzynkę, też do koła.
Teraz jestem nad morzem, kilka dni to już pograło i nie wiem czy zrobię większy bo teraz jest o niebo lepiej niż na początku . Gra przyjemnie, słychać wysokie tony bardzo ładnie i bass gila po brzuchu.
To to wyglada:
Dopiero po roku nadszedł czas by coś jeszcze lepiej ulepszyć.

Wymieniłem suba (głośnik) do tej samej skrzynki na Helix K 10W 250mm 2x2 Ohm
8 kanałowy wzmacniacz z procesorem dźwięku Helix V Eight DSP i dodatkowo założono wzmacniacz na samego suba Helix D One.
Wszystko zestrojone gra zajebiście. Za jakiś czas przednie morel maximo wrzucę do tyłu a na przód coś mocniejszego.

Tak to wygląda, czekam jeszcze na maskownice zasłaniającą wzmacniacze i kable.
Załączniki
20190607-152650.jpg
20190607-152704.jpg
20190607-152721.jpg
20190607-152639.jpg

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Noetra » 08.06.2019, 08:30

Blazio1946 pisze:
07.06.2019, 15:28
Za jakiś czas przednie morel maximo wrzucę do tyłu a na przód coś mocniejszego.
W Arteonie fabrycznie nie ma głośników średniotonowych choć w przednich drzwiach są kratki/maskownice pod którymi nic nie ma. Jednak widziałem instalacje w Artku w których są montowane głośniki średniotonowe. Wtedy takie przednie drzwi są już niemal jak kolumny podłogowe :)

plebansk8
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 10.06.2019, 18:59

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: plebansk8 » 25.06.2019, 09:20

Witam,
Ja z koli mam inne pytanie : jak poprawić jakość dźwięku systemu dynaudio ?
Wczoraj odebrałem auto z salonu. przejechałęm trasę Kraków-Gdańsk i próbowałe różnych ustawień dźwięku. Muzyki słuchałem przez BT - Spotify.
Moje odczucia:
Wcześniej jeździłęm Audi S4 B8.5 i miałem tam nagłośnienie B&O. Mimo ustawienia wszystkich parametrów Basu na max (niskie + sub), żadnego wyraźnego dudnienia basu nie uświadczałem.
Tutaj w Arteonie jest o wiele gorzej.
Wysokie tony mam ustawione na maxa, średnie w okolicach 0. Natomiast Sub +3 , niskie +3... wtedy basu nie jest za dużo i gra to przyzwoicie, bez dudnienia.

Jeśli już podkrecam suba i niskie mocniej, to robi sie dramat, odczucia jak w puszce. Wszystko rezonuje i odbiera to totalnie przyjemność słuchania muzyki.

Pytanie: Co zrobić, żeby jakoś usprawnić działanie dynaudio ? Czy wygłuszenie drzwi rozwiąże problem ?
PS. Nie posiadam dodatkowego wytłumienia wnętrza.

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: ochab » 25.06.2019, 10:58

plebansk8 pisze:
25.06.2019, 09:20
Witam,
Ja z koli mam inne pytanie : jak poprawić jakość dźwięku systemu dynaudio ?
Wczoraj odebrałem auto z salonu. przejechałęm trasę Kraków-Gdańsk i próbowałe różnych ustawień dźwięku. Muzyki słuchałem przez BT - Spotify.
Moje odczucia:
Wcześniej jeździłęm Audi S4 B8.5 i miałem tam nagłośnienie B&O. Mimo ustawienia wszystkich parametrów Basu na max (niskie + sub), żadnego wyraźnego dudnienia basu nie uświadczałem.
Tutaj w Arteonie jest o wiele gorzej.
Wysokie tony mam ustawione na maxa, średnie w okolicach 0. Natomiast Sub +3 , niskie +3... wtedy basu nie jest za dużo i gra to przyzwoicie, bez dudnienia.

Jeśli już podkrecam suba i niskie mocniej, to robi sie dramat, odczucia jak w puszce. Wszystko rezonuje i odbiera to totalnie przyjemność słuchania muzyki.

Pytanie: Co zrobić, żeby jakoś usprawnić działanie dynaudio ? Czy wygłuszenie drzwi rozwiąże problem ?
PS. Nie posiadam dodatkowego wytłumienia wnętrza.
Jakiś miesiąc temu byłem w ASO ponieważ trzeszczał głośnik w tylnych drzwiach.
Mistrz serwisu powiedział, że to nie wina samego głośnika tylko jego montażu, i jest w szoku jak to wszystko wygląda po zdjęciu tapicerki.
Nie dziwiłby się gdyby to było standardowe nagłośnienie, a tutaj jednak dynaudio za które sporo dopłaciłem.
Widać, że było mu mnie szkoda, że za taką kupę zapłaciłem tyle pieniędzy :P i jak stwierdził że ze swojej dobrej woli poprawią montowanie głośników we wszystkich drzwiach, coś tam podkleją matą do wygłuszania. Nie jest to całkowite wygłuszenie tak jak przez firmy specjalizujące się w car audio, no ale jest.
No i ku mojemu zdziwieniu gra to znacznie lepiej. Mocniejszy bass, większa głębia.
Skoro po takiej doraźnej pomocy jest znaczna poprawa zastanawiam się nad profesjonalnym wygłuszeniem drzwi.

P.S
Jak rozglądałem, się za samochodem końcem 18r. rozważałem kupno A5. W demo kótrym siedziałem był właśnie system B&O i moim zdaniem nie ma co porównywać z Dynaudio. Spora przepaść, oczywiście na korzyść audi :(

plebansk8
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 10.06.2019, 18:59

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: plebansk8 » 25.06.2019, 11:36

Dzięki za odp. W takim razie chyba rozejrze się za jakąś firmą która się tym zajmuje. Wiadomo co z gwarancją w takim przypadku ?

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: ochab » 25.06.2019, 18:09

plebansk8 pisze:
25.06.2019, 11:36
Dzięki za odp. W takim razie chyba rozejrze się za jakąś firmą która się tym zajmuje. Wiadomo co z gwarancją w takim przypadku ?
Jeśli coś stanie się z elementem w drzwiach np. przyciski sterowania szyb, lusterek, centralny zamek, klamka itd. to na pewno gwarancja nie będzie obejmowała tych rzeczy.
No chyba, że dogadasz się z ASO i oni wykonają wygłuszenie, wtedy nie powinno być problemu
Tylko pytanie jak dobrze i skrupulatnie by to zrobili w ASO porównując do jakiejś firmy car audio

plebansk8
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 10.06.2019, 18:59

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: plebansk8 » 25.06.2019, 18:23

jestem po kontakcie z jedną firmą , krzykneli 2000 netto za wygłuszenie drzwi przód tył, wydaje mi się to troche dużo ale mówią że to materiały i usługa "premium"... co sądzicie ?

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: ochab » 25.06.2019, 21:35

https://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=&kid=3
Nie rozmawiałem z nimi ale
tam na dole masz cennik w pdf
patrzyłem na ich ofertę akurat mam nie daleko

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Rkarcz » 26.06.2019, 08:17

W Warszawie jest zakład na Chłodnej. 4 drzwi kosztują 1000.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

ODPOWIEDZ