Volkswagen Arteon - Wasze opinie

pereira
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 31.07.2017, 15:29

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: pereira » 01.08.2017, 14:19

Paweł pisze: Ja również uważam że dach w arteonie to podstawa szczególnie dla jasnych lakierów w CC to była porażka bo był tylko uchylany a tutaj mamy dziure wielkości szyberdachu, dużo większy mam problem jak kolega czy zwykła biel czy perła (oryx) ??? R line oczywiście.
Chyba jednak pojde w PURE white, za to disco PRO + DACH. Bylem dzisiaj ogladac z bliska ten kolor - wyglada bardzo dobrze, szczegolnie jesli jest podkreslony przez ciemny dach. i w r-line jest mega ciemne wnetrze- dodatkowe okno troche to jednak poprawia  / moim zdaniem jest wieksza przyjemnosc z podrozowania takim autem.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 01.08.2017, 14:27

I właśnie dlatego niemieckie auta mają przewagę nad choćby japońskimi, bo mnie się szyber nie widzi i mogłem sobie skonfigurować prawie top wyposażenie, ale bez niego, a jak kiedyś chciało się kupić Accorda ze skórą, to bez szyberdachu się nie dało. Każdemu wg potrzeb i to cieszy.

pereira
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 31.07.2017, 15:29

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: pereira » 01.08.2017, 14:31

latar pisze: Dla wyglądu to moim zdaniem lepiej i taniej dach okleić czarną folią z połyskiem.

Ja się zastanawiam jeszcze na jednym. Czy warto płacić 7660 za Dynaudio czy lepiej wstawić porządne głośniki w car audio?
Bo Dynaudio to wychodzi:
- 3920 za Dynaudio
- 2110 za listwy dekoracyjne Silver Rise
- 1630 za oświetlenie ambiete
Oświetlenie i tak miałbym wyłączone bo w nocy wygląda jakby ktoś tego Arteona siekierą robił a listwy mi zgrzewają.
to jest opcja pod warunkiem ze nie masz zamknietego budzetu w leasingu. jakbym prywatnie bral pewnie rozwazylby taka opcje. listwy te podstawowe w r-linie - z moich wlasnych wrazen sa bardziej "plastikowe"  i nie pasuja do tego wnetrza. ja ide w silver rise- szczegolnie ze tak jak juz wspominaliscie innej opcji biorac dynaudio nie ma.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: drzewko » 01.08.2017, 18:21

Ja miałem okazję posłuchać w arteonie nagłośnienia podstawowego i dynaudio.  Jako że z dźwiękiem (sprzętem muzycznym) mam bardzo dużo do czynienia na co dzień, więc i wymagania duże. Zarówno jedno i drugie nie jest typu Hi-end. Ale podstawowe nagłośnienie gra bardzo dobrze, natomiast wersja dynaudio poza tym że oferuje subwoofer to nie jest warta swojej ceny. Średnie i wysokie tony są porównywalne w obu nagłośnieniach. Dynaudio jest ciut głośniejsze jednak lepszą barwę ma moim zdaniem wersja podstawowa.  Dlatego moim zdaniem nie ma sensu dopłacać ponad 7 tyś zł. 

Na marginesie gdzieś wyczytałem że dynaudio oparte jest o dodatkowy wzmacniacz cyfrowy ( klasa-D ) co według mnie jest totalną porażką. Napiszę to aby każdy miał świadomość. Wzmacniacza klasy D mają bardzo dużą sprawność, mało się grzeją dlatego idealnie nadają się do nagłośnienia estradowego lub przenośnych głośników ze względu na oszczędność energii, natomiast kompletnie nie nadają się do sprzętu Hifi ze względu na wprowadzanie bardzo dużych zniekształceń dźwięku.

PS. Na marginesie co myślicie o nowej Kia Stinger 4x4 375km ?

Paweł
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 26.04.2017, 20:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Paweł » 01.08.2017, 20:19

a ja miałem możliwość jeździć paskiem ze zwykłymi głośnikami i passatem/superb dynadio/canton ( skoda ) i uważam ze jest bardzoooo duża różnica na plus dyna/canton szczególnie jak się dokupi dąb+ wiadomo pare stacji ale gra pięknie porównywalne z bose jedynie do poprawy rezonans boczków ale to może oddać do car audio i jest bardzo dobrze, co do kia chyba szkoda porównywać widziałem w Poznaniu inna klasa.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: drzewko » 02.08.2017, 10:04

Paweł pisze: co do kia chyba szkoda porównywać widziałem w Poznaniu inna klasa.
No właśnie ja nie miałem okazji a ciekawi mnie jakość wykonania wnętrza.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 02.08.2017, 14:59

Udało się znaleźć fotki - Atlantic Blue w R Line, niestety na 18" (choć 18 wrzucę na zimę).
Załączniki
unnamed4.jpg
unnamed3.jpg
unnamed2.jpg
unnamed1.jpg

Awatar użytkownika
jedrus
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.03.2017, 18:34

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: jedrus » 02.08.2017, 22:30

W tym kolorze wybitnie przypomina Renault Talisman :)

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 03.08.2017, 08:20

Osobiście wolałbym, żeby ten kolor był trochę ciemniejszy, coś jak Mazda 6 albo S63amg, które stoi u mnie pod biurem ;) Narzekać nie będę i nawet jak się pomyli z Talismanem, to dla mnie lepiej - znaczy, że się będzie zlewał w tłumie :)

pereira
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 31.07.2017, 15:29

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: pereira » 03.08.2017, 10:50

arteon zamówiony. r-line, 2.0 tsi / 190km, dach + disco PRO (jednak) :) oglądałem na żywo w standardowym białym i wygląda godnie. oczywiście na 20tkach rosario ciemnych, i z przyciemnianymi szybami. biala perla w trzech salonach została mi przedstawiona jako drogi dodatek- a do tego bardzo niepopularny. w zasadzie w całej okolicy nie znalazłem ani jednej sztuki arteona w tym kolorze (do obejrzenia na żywo) - co ciekawe - passata również. wiec sadze ze ten kolor będzie naprawdę rzadko spotykany na ulicach (tak samo jest z pasatami b8 - widziałem może ze 2-3 sztuki w białej perle na ulicach). na disco pro zdecydowalem się po poczytaniu opinii i informacji na innych forach (polecam - http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=2655.0), chociaż przyznam szczerze nadal mam wątpliwości co do funkcjonalności 100% dotykowej konsoli (vs dwa pokretla w disco media). teraz pozostaje czekać.. :)

ODPOWIEDZ