Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Co wybrałeś ?

 
Liczba głosów: 0

asziko
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 28.04.2017, 20:54

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: asziko » 23.08.2017, 12:54

Michał Paterek pisze:
asziko pisze: Dzwoniłem do dealera. Moje auto już jest w Poznaniu u importera i czeka na transport do salonu.
Czas oczekiwania wyniósł w takim razie blisko 4 m-ce (zamiast obiecanych 2). Ważne, że już jest.

Również czekam na relację z jazdy :)
Co do czasu oczekiwania nie mam pretensji do dealera. Cennik arteona zmieniał się kilkukrotnie od kwietnia. W pierwszym, który był opublikowany i na podstawie którego robiłem  zamówienie nie było informacji o tym, że wersja 190tsi będzie montowana dopiero w 34 tygodniu. To importer dał ciała.

Łukasz
Member
Posty: 76
Rejestracja: 22.08.2017, 20:22

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: Łukasz » 23.08.2017, 19:25

Zamówiłem w piątek auto, a w poniedziałek chciałem domówić felgi 19', niestety już nie mogłem, bo auto zatwierdzone do produkcji w fabryce.. Zobaczymy, mi się nie spieszy, bo od października niby VW wprowadza wyprzedaz rocznika, myślicie, że Arteon dostanie jakieś rabaty? Jakbym miał poślizg z odbiorem i wyjechał autem w grudniu to jeżdżąc miesiąc mam roczne auto

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: kriss555 » 23.08.2017, 21:35

Trzeba odroznic termin na zamowieniu od dealera od zatwierdzonego terminu produkcji. Termin od dilera to orientacyjny termin z systemu, moze sie skracac i wydluzac, do niczego nie obliguje i mozna wprowadzac zmiany w zamowieniu jakie sie chce. Termin zatwierdzony to termin ostateczny w ktorym fabryka potwierdza rozpoczecie produkcji. Jak ten termin sie pojawia to jest pewny i nie da sie juz nic zmienic w konfiguracji. Trzeba jeszcze wziac pod uwage ze to jest termin rozpoczecia produkcji, a moze np braknac jakiejs czesci jak bylo w passacie (spalila sie fabryka robiaca schowki) i samochody trafialy do produkcji i staly potem miesiac czekajac na jedna czesc. Jak samochod juz sie wyprodukuje to teoretycznie powinien byc w Polsce w ciagu 2-3 tyg, ale ja na passata po wyprodukowaniu czekalem 1,5 miesiaca bo stal na jakims miejscu na placu z ktorego blad w systemie spowodowal ze samochody nie wyjezdzaly w transport. Jak sie dowiedzialem to bylo ok 30 samochodow w PL , ogolnie jakies 200-300 szt. Samochod wyjechal dopiero po interwencji w Wolsburgu przez imprtera w Wiedniu na Europe srodkowo-wschodnia bo takto niewiadomo ile by jeszcze stal. VW w ramach przeprosin dal dodatkowa gwarancje za darmo ale gdyby nie osoby przez jakie to bylo zalatwione to nie wiem czy bym cos dostal bo od polskiego importera dostawalem tylko zbywajace maile ze jest i niedlugo przyjedzie...totalna zlewka...na zasadzie co nas to obchodzi, kupiles to czekaj...
Jest jeszcze jedna opcja mozliwego opoznienia, wyrywkowe modele trafisja na dzczegolowa kontrole jakosci i wyedy stoja min 2 miesiace dluzej bo sprawdzaja je na wsxystkie mozliwosci

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: MarcinJ » 24.08.2017, 07:58

Dziwne. Ja miałem już potwierdzony jak to diler powiedział BW38 (wcześniej orientacyjny 34, który się przesunął) i tydzień temu domawiałem pakiet zimowy i diler potwierdził, że widzi zatwierdzone w systemie.

Michał Paterek
Junior Member
Posty: 23
Rejestracja: 20.08.2017, 18:22

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: Michał Paterek » 24.08.2017, 08:07

Też mi się to wydaje dziwne, gdyż ja zamówiłem auto końcem czerwca a 26 lipca dokonałem zamiany felg z 18' na 19' i nikt nie robił, żadnego problemu (może dlatego, że jeszcze nie ruszyła produkcja wybranej przeze mnie wersji silnikowej).
Łukasz pisze: Zamówiłem w piątek auto, a w poniedziałek chciałem domówić felgi 19', niestety już nie mogłem, bo auto zatwierdzone do produkcji w fabryce.. Zobaczymy, mi się nie spieszy, bo od października niby VW wprowadza wyprzedaz rocznika, myślicie, że Arteon dostanie jakieś rabaty? Jakbym miał poślizg z odbiorem i wyjechał autem w grudniu to jeżdżąc miesiąc mam roczne auto
Co do wyprzedaży rocznika to nie liczyłbym na to, że promocja dotyczyć będzie Arteona. Podobna sytuacja była z Tiguanem (wszystkie auta były objęte promocją wyprzedażową oprócz właśnie nowego Tiguana).
Na wszelki wypadek, gdyż auto odbieram końcem listopada ustaliłem z dilerem, że w razie wyprzedaży aut negocjujemy cenę, którą ustaliliśmy przy zamówieniu (co ciekawe zaproponował mi to sam sprzedawca).
Ostatnio zmieniony 24.08.2017, 08:13 przez Michał Paterek, łącznie zmieniany 1 raz.

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: kubelt » 24.08.2017, 10:21

Michał Paterek pisze: Na wszelki wypadek, gdyż auto odbieram końcem listopada ustaliłem z dilerem, że w razie wyprzedaży aut negocjujemy cenę, którą ustaliliśmy przy zamówieniu (co ciekawe zaproponował mi to sam sprzedawca).
Masz to na piśmie?

Michał Paterek
Junior Member
Posty: 23
Rejestracja: 20.08.2017, 18:22

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: Michał Paterek » 24.08.2017, 10:40

kubelt pisze:
Michał Paterek pisze: Na wszelki wypadek, gdyż auto odbieram końcem listopada ustaliłem z dilerem, że w razie wyprzedaży aut negocjujemy cenę, którą ustaliliśmy przy zamówieniu (co ciekawe zaproponował mi to sam sprzedawca).
Masz to na piśmie?
Oczywiście. W korespondencji e-mail ze sprzedawcą salonu(ale myślę, że to i tak nic nie da bo Arteon nie będzie objęty ofertą wyprzedaży rocznika).

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: kriss555 » 24.08.2017, 15:42

Tylko wtedy jest tak ze rabaty sie ze soba raczej nie lacza. Pytalem o to. I np dostales 12 proc rabatu a w listopadzie jest wyprzedarz -10tys. Wtedy dosyajesz do wyboru albo te 12proc wczesniejsze, albo 10tys i np 3% tylko. Importer bardzo ograniczyl ostatnio laczenie rabatow a diler z wlasnej kieszeni nie dolozy przeciez do interesu

Michał Paterek
Junior Member
Posty: 23
Rejestracja: 20.08.2017, 18:22

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: Michał Paterek » 24.08.2017, 15:59

Wiem, że rabaty się nie łączą. Mam brata, który pracował jeszcze niedawno w salonie VW i wiem doskonale jak to wygląda od środka. Dlatego też przy wszelkich ustaleniach ze sprzedawcą wiedziałem czego mam prawo oczekiwać i na co mogę liczyć. Poczekam do ewentualnej wyprzedaży i do odbioru auta i wtedy na 100 % "pochwalę" się co udało się osiągnąć na tym polu.

Łukasz
Member
Posty: 76
Rejestracja: 22.08.2017, 20:22

RE: Na jaką wersję silnikowo - napędową się zdecydowałeś ?

Post autor: Łukasz » 24.08.2017, 19:43

Również mam na piśmie możliwość zmiany ceny, jeżeli do Arteona doliczą rabaty za wyprzedaż rocznika...Każdy mówi, że się termin wydłuża, więc jakbym miał odebrać auto listopad-grudzień,to podziękuję za to auto i zamówię nowe na 2018, niestety w Polsce liczy się data produkcji nie pierwsza rejestracja..

ODPOWIEDZ