Discovery Media Pro

ŁukaszBP
Junior Member
Posty: 42
Rejestracja: 11.09.2019, 15:25
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Discovery Media Pro

Post autor: ŁukaszBP » 06.11.2019, 11:15

Wyświetla się ekran z informacją o aktualizacji i dwie opcje: anuluj i aktualizuj. Ręcznie nic nie aktualizowałem. Ale w przycisk Aktualizuj można kliknąć tylko na postoju, podczas jazdy pokazuje się ekran, że opcja jest niedostępna. Natomiast "kliknięta" aktualizacja na postoju pobiera się i instaluje nawet w tle podczas jazdy. I faktycznie poprawia się logika działania systemu.

akawoj
Member
Posty: 92
Rejestracja: 28.11.2018, 14:19

Re: Discovery Media Pro

Post autor: akawoj » 07.11.2019, 13:14

ŁukaszBP pisze:
06.11.2019, 11:15
Wyświetla się ekran z informacją o aktualizacji i dwie opcje: anuluj i aktualizuj. Ręcznie nic nie aktualizowałem. Ale w przycisk Aktualizuj można kliknąć tylko na postoju, podczas jazdy pokazuje się ekran, że opcja jest niedostępna. Natomiast "kliknięta" aktualizacja na postoju pobiera się i instaluje nawet w tle podczas jazdy. I faktycznie poprawia się logika działania systemu.
No to do wersji przed MY2020 nic nie przychodzi :( (a idealnie nie jest).

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: Discovery Media Pro

Post autor: arteonR » 14.11.2019, 22:44

MY2020 nie ma tragedii - zabrali SD i dvd i dysk ssd w nawigacji do przechowywania plikow avi/mp3 :-(
ale jest
- e-sim (3lata) natywny tidal,apple music (6miesiecy free) radia internetowe i dab+ - szkoda że brak spotify natywnego
- apple carplay bezprzewodowe działa całkiem dobrze (lekkie przycinki muzyki) ale pod warunkiem że połączymy go tylko jako carplay a nie jako głośnomówiący/a2dp
- aktualizacja map i systemu działa przez e-sim wbudowane nie jest konieczne połączenie auta z netem w telefonie czy wifi routera

natomiast od 2tyg po odbiorze i niby wszystkich updateach nadal zaraz po odpaleniu muli się ten system i przycina przy zmianie ekranów :-( oby jeszcze to poprawili niedługo
TSI190 MY2020

Zbigniew
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 31.10.2019, 00:05

Re: Discovery Media Pro

Post autor: Zbigniew » 14.11.2019, 23:57

Natywny Tidal fajnie działa ale radio Internetowe? Jakoś nie zauważyłem w którym miejscu można się na nie przełączyć..

Tigerpit
Member
Posty: 64
Rejestracja: 10.10.2019, 00:17

Re: Discovery Media Pro

Post autor: Tigerpit » 15.11.2019, 00:11

Radio internetowe jest w funkcjach radia. Ja mam właśnie z nim problem. Mam ciągle komunikat „pobieram”. Ktoś może miał coś podobnego i znalazł rozwiązanie?

ŁukaszBP
Junior Member
Posty: 42
Rejestracja: 11.09.2019, 15:25
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Discovery Media Pro

Post autor: ŁukaszBP » 15.11.2019, 02:09

Na radio internetowe możesz się przełączyć, jak klikniesz w Media i po lewej na dole w Źródło. Ale nie błądź tam, szkoda palca ;) bo radio internetowe jak nie działało 2 tygodnie temu, tak do dziś (i 7 aktualizacjach) nadal jest martwe. "Pobiera" tylko, jak u @Tigerpit i pobrać nie może. Sprawdzałem działanie radia internetowego u kolegi w nowym Volvo XC90 i taka funkcja działa zaje**ście, wyszukuje w mig, pokazuje logosy stacji itp.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Discovery Media Pro

Post autor: kriss555 » 15.11.2019, 15:40

U mnie standardowo kreska ba wyswietlaczu...wyswietlacz do wymiany....podobno plaga w passatach i arteonach
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Discovery Media Pro

Post autor: kp43h8 » 23.06.2020, 18:55

Ja używam CarPlay pół roku i bardzo chwalę. Na początku miał problemy z łączeniem kilka razy dziennie po odpaleniu samochodu. Teraz raz na tydzień może dwa. Jedyny minus to słaba jakość muzyki. Jak słuchamy przez CarPlay powyżej 60% są zniekształcenia. Zmieniamy na Bluetooth i przy 60% to już głowa boli i jakość bez porównania lepsza.

Brakuje mi do szczęścia tylko Google Maps na zegarach, ale to na dzień dzisiejszy pewnie nierealne.

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: Discovery Media Pro

Post autor: arteonR » 23.06.2020, 19:08

kp43h8 pisze:
23.06.2020, 18:55
Ja używam CarPlay pół roku i bardzo chwalę. Na początku miał problemy z łączeniem kilka razy dziennie po odpaleniu samochodu. Teraz raz na tydzień może dwa. Jedyny minus to słaba jakość muzyki. Jak słuchamy przez CarPlay powyżej 60% są zniekształcenia. Zmieniamy na Bluetooth i przy 60% to już głowa boli i jakość bez porównania lepsza.

Brakuje mi do szczęścia tylko Google Maps na zegarach, ale to na dzień dzisiejszy pewnie nierealne.
Też uważam, że DP dostaje nowe życie dzięki carplay zwłaszcza, że bezprzewodowo łączy telefon po odpaleniu. Natomiast jest nadal lekkie przycinanie muzyki lub ogólnie chyba internetu - po kabelku to nie występuje. Testuje Youtube music, ale jednak Spotify brzmi lepiej. Mapy działają dobrze czy to google czy tomtom (+fotoradary) lub applemaps. Jeszcze jak ruszy siri polskie to byłby komplet. Nawet ostatnio zauważyłem, że pojawia się ikona od aplikacji HomeKit (chyba niedawny update IOS) np. do otwierania garażu jak się jest blisko domu :-)
TSI190 MY2020

kp43h8
Member
Posty: 54
Rejestracja: 05.12.2019, 16:36

Re: Discovery Media Pro

Post autor: kp43h8 » 24.06.2020, 23:41

arteonR pisze:
23.06.2020, 19:08
Też uważam, że DP dostaje nowe życie dzięki carplay zwłaszcza, że bezprzewodowo łączy telefon po odpaleniu. Natomiast jest nadal lekkie przycinanie muzyki lub ogólnie chyba internetu - po kabelku to nie występuje. Testuje Youtube music, ale jednak Spotify brzmi lepiej. Mapy działają dobrze czy to google czy tomtom (+fotoradary) lub applemaps. Jeszcze jak ruszy siri polskie to byłby komplet. Nawet ostatnio zauważyłem, że pojawia się ikona od aplikacji HomeKit (chyba niedawny update IOS) np. do otwierania garażu jak się jest blisko domu :-)
Jeden z powodów dlaczego nie wrócę już do Androida to właśnie CarPlay.

Ostatnio resetowałem ustawienia kilka razy jak się męczyłem z aktualizacjami i czasem właśnie po ponownym połączeniu miałem to przerywanie muzyki. Za którymś resetem znikło, resetowałem I ustawienia samochodu i dawałem zapomnij CarPlay na moim iPhone. Po Bluetooth problemu nie było. Spróbuj reset zrobić, może pomoże. Mi dosłownie co kilkadziesiąt sekund zawieszało muzykę na ułamek sekundy. Bez muzyki to nawet do auta nie wsiadam więc szczególnie mnie to bolało ;-). Na angielskich forach jest sporo na temat jakości muzyki przez CarPlay i wiele osób narzeka. Wchodzą tam w jakieś techniczne niuanse, kabel nic w tej materii nie pomaga niestety. Ja pół roku nawet radia nie odpalałem i myślałem, że głośniki w Arteonie to taka tandeta, aż niechcący przestawiłem dźwięk po Bluetooth i się bardzo zdziwiłem :).

O tu choćby jeden z tematów:
https://discussions.apple.com/thread/250726386

Może ktoś wpadnie na rozwiązanie problemu. CarPlay działa poprzez wifi, prawda? Skąd więc te problemy z dźwiękiem?

ODPOWIEDZ