Szyby / głośność

karambazielona
Member
Posty: 81
Rejestracja: 14.04.2018, 11:49

Re: Szyby / głośność

Post autor: karambazielona » 02.10.2019, 20:20

Subiektywnie jest głośniej niż np passacie za sprawa bezbramkowych szyb. Przeszkadzają mi świsty które występują podczas jazdy. Porównując do np. BMW GT5 jest przepaść. Ciszej pod tym względu było tez Seat Leon.

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Szyby / głośność

Post autor: Noetra » 03.10.2019, 08:19

edgeofsanity pisze:
02.10.2019, 13:34
Panowie i użytkownicy Arteona, przymierzam się do zakupu auta teraz. Mam już oferty na stole: Superba taniej vs Arteona drożej.
Szyby w Arteonie czasami lekko poświstują (zależy jaką prędkością jedziesz i jaki jest kierunek wiatru)
W Superbie nic nie będzie świszczeć.

Jeżeli na serio rozważasz taki wybór to bierz Skodę. Wszystko w niej będziesz miał takie same lub lepsze na dodatek za niższą cenę. Arteon to przede wszystkim smak, styl i design. Płacisz za rzeczy niewymierne. Jeśli tego nie widzisz (a skoro porównujesz to chyba nie widzisz) to nie ma żadnego argumentu byś brał Arteona.

Gdy ja zobaczyłem pierwszy raz Arteona w salonie (a poszedłem oglądać T-Roc'a! ;) ) od razu go zapragnąłem. Superba za darmo bym nie chciał. Liczył się tylko ON. Piękny, lśniący, kurkumowy na 20 calowych felgach. W dupie miałem jakieś niedoróbki czy świszczące szyby.

Chodzi mi o to, że Arteona kupuje się emocjonalnie. Jeśli próbujesz sobie kalkulować i podejść pragmatycznie zawsze wyjdzie, że Skoda Superb to lepszy wybór.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Szyby / głośność

Post autor: Blazio1946 » 03.10.2019, 19:26

karambazielona pisze:
02.10.2019, 20:20
Subiektywnie jest głośniej niż np passacie za sprawa bezbramkowych szyb.
Ja subiektywnie nie odczułem różnicy żeby w Arteonie było głośniej niż w Passacie. Rozmawiając z żoną podczas jazdy, ona sama powiedziała, że słyszy w słuchawce wiekszy szum niż było w pasku.
Arteon R-line 190 TSI

karambazielona
Member
Posty: 81
Rejestracja: 14.04.2018, 11:49

Re: Szyby / głośność

Post autor: karambazielona » 03.10.2019, 20:14

Blazio1946 pisze:
03.10.2019, 19:26
karambazielona pisze:
02.10.2019, 20:20
Subiektywnie jest głośniej niż np passacie za sprawa bezbramkowych szyb.
Ja subiektywnie nie odczułem różnicy żeby w Arteonie było głośniej niż w Passacie. Rozmawiając z żoną podczas jazdy, ona sama powiedziała, że słyszy w słuchawce wiekszy szum niż było w pasku.
W passacie nic nie świszcze ;)

Mariop18
Member
Posty: 51
Rejestracja: 13.06.2019, 22:37

Re: Szyby / głośność

Post autor: Mariop18 » 03.10.2019, 21:31

Posiadam omawiany pakiet wyciszenia i klejonych szyb i potwierdzam, że to działa. Jest to szczególnie widoczne przy dużych prędkościach, gdzie nawet przy ponad 200 km/h jest przyjemnie cicho (też byłem ciekaw, czy szyba bez ramki przy tej prędkości w ogóle ma prawo być cicha, ale jest, b. dobrze). Przy przyspieszaniu przy niskich prędkościach odczucia mogą być podobne, jak w wersji bez wyciszenia (silnik, nie szum powietrza), ale przy prędkościach przelotowych jest lepiej, niż wystarczająco. Jest wrażenie izolacji od otoczenia i brak świadomości, z jaką prędkością się jedzie. Moim zdaniem warto brać ten pakiet. Poza tym oryginalnie przyciemniana szyba tylna jest pozbawiona delikatnej ramki, która pojawia się przy przyciemnianiu folią od wewnątrz już po zakupie, w okolicach uszczelki.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Szyby / głośność

Post autor: Blazio1946 » 03.10.2019, 21:50

karambazielona pisze:
03.10.2019, 20:14
Blazio1946 pisze:
03.10.2019, 19:26
karambazielona pisze:
02.10.2019, 20:20
Subiektywnie jest głośniej niż np passacie za sprawa bezbramkowych szyb.
Ja subiektywnie nie odczułem różnicy żeby w Arteonie było głośniej niż w Passacie. Rozmawiając z żoną podczas jazdy, ona sama powiedziała, że słyszy w słuchawce wiekszy szum niż było w pasku.
W passacie nic nie świszcze ;)
Mój na szczęście jest z tych nieświszczących.
Kiedyś była ankieta w temacie szyb i było prawie 50 na 50 świszczących i tych cichych.
Arteon R-line 190 TSI

Emilowicz
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.11.2018, 07:38

Re: Szyby / głośność

Post autor: Emilowicz » 03.10.2019, 23:50

Mariop18 pisze:
03.10.2019, 21:31
Posiadam omawiany pakiet wyciszenia i klejonych szyb i potwierdzam, że to działa. Jest to szczególnie widoczne przy dużych prędkościach, gdzie nawet przy ponad 200 km/h jest przyjemnie cicho (też byłem ciekaw, czy szyba bez ramki przy tej prędkości w ogóle ma prawo być cicha, ale jest, b. dobrze). Przy przyspieszaniu przy niskich prędkościach odczucia mogą być podobne, jak w wersji bez wyciszenia (silnik, nie szum powietrza), ale przy prędkościach przelotowych jest lepiej, niż wystarczająco. Jest wrażenie izolacji od otoczenia i brak świadomości, z jaką prędkością się jedzie. Moim zdaniem warto brać ten pakiet. Poza tym oryginalnie przyciemniana szyba tylna jest pozbawiona delikatnej ramki, która pojawia się przy przyciemnianiu folią od wewnątrz już po zakupie, w okolicach uszczelki.
Potwierdzam... jest ok.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Szyby / głośność

Post autor: kriss555 » 04.10.2019, 06:36

Mialem passata b8 z szybami akustycznymi teraz aerteona z pakietem akustycznym. Poziom halasu porownywalny , ale w arteonie lepiej sa wytlumione odglosy otoczenia, w passacie mialem nieraz wrazenie ze jakas szybka jest uchylona przy przejezdzajacych z boku pojazdach jak samochod stal na swiatlach. Tutaj jest cicho. Nic nie swiszczy, w porownianiu do bmw 4 jest duzo ciszej
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Szyby / głośność

Post autor: k1coR » 04.10.2019, 15:17

Panowie Passat to puszka z bardzo cienkiej blachy i jest o wiele bardziej głośny w środku niż Arteon. Z pakietem czy bez jak dla mnie komfort jest znacznie wyższy w Arteonie. Na tym pakiecie nie warto oszczędzać i bawić się w przyciemnianie we własnym zakresie...

edgeofsanity
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 02.10.2019, 13:31

Re: Szyby / głośność

Post autor: edgeofsanity » 15.10.2019, 15:46

Noetra pisze:
03.10.2019, 08:19
edgeofsanity pisze:
02.10.2019, 13:34
Panowie i użytkownicy Arteona, przymierzam się do zakupu auta teraz. Mam już oferty na stole: Superba taniej vs Arteona drożej.
Szyby w Arteonie czasami lekko poświstują (zależy jaką prędkością jedziesz i jaki jest kierunek wiatru)
W Superbie nic nie będzie świszczeć.

Jeżeli na serio rozważasz taki wybór to bierz Skodę. Wszystko w niej będziesz miał takie same lub lepsze na dodatek za niższą cenę. Arteon to przede wszystkim smak, styl i design. Płacisz za rzeczy niewymierne. Jeśli tego nie widzisz (a skoro porównujesz to chyba nie widzisz) to nie ma żadnego argumentu byś brał Arteona.

Gdy ja zobaczyłem pierwszy raz Arteona w salonie (a poszedłem oglądać T-Roc'a! ;) ) od razu go zapragnąłem. Superba za darmo bym nie chciał. Liczył się tylko ON. Piękny, lśniący, kurkumowy na 20 calowych felgach. W dupie miałem jakieś niedoróbki czy świszczące szyby.

Chodzi mi o to, że Arteona kupuje się emocjonalnie. Jeśli próbujesz sobie kalkulować i podejść pragmatycznie zawsze wyjdzie, że Skoda Superb to lepszy wybór.
Dzięki za opinię, choć uwagi w stylu 'Superba za darmo bym nie chciał' pominę. Jakbyś na loterii wygrał Fiata Doblo to byś wziął i sprzedał, tak sądzę. Ale możesz brnąć w zaparte. :)
Co do Arteona, właśnie dlatego go rozpatruję bo wygląda z zewnątrz pięknie. Ale to, że wygląda pięknie nie sprawia, że jako ojciec 6-letnich bliźniaczek mający rodzinę i wymagania co do komfortu, będę akceptował świsty jadąc 70km/h co dzień do pracy w cenie 160k za auto. I żaden wygląd tego nie zmieni. Więc chciałem wiedzieć czy większość narzeka czy zdarzają się pojedyncze egzemplarze.

ODPOWIEDZ