Discovery Media Pro 2020

Awatar użytkownika
Silent_bob
Member
Posty: 73
Rejestracja: 14.03.2021, 17:20

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Silent_bob » 15.11.2022, 14:22

Yan pisze:
15.11.2022, 13:24
Cześć.

Czy możecie wyjaśnić mi co decyduje o tym, kiedy w serwisie wykonywana jest aktualizacja softu? Na ten moment mam 0156 cały czas.
Gdy 2 miesiące temu byłem na przeglądzie, nie było wgranej aktualizacji mimo, że dla rocznika MY2020 wielu z Was ma już wersję 0278. W serwisie mówili, że wsyztsko jest w najnowszej wersji.

Ktoś w któym wątku podał zakresy VIN'ów i faktycznie wtedy moj win nie byłw tym zakresie.
Jesli mój VIN pojawi się w zakresie do aktualizacji, ale moje auto będzie już po gwarancji to podczas kolejnego przeglądu jest robiony upgrade oprogramowania, czy jest to już czynność dodatkowo płatna?
Aktualizacja nie są wykonywane z automatu. Musisz zgłosić problem z radiem tzn np, że się co jakiś czas samo restartuje, że czasem włączasz i nie ma głosu i musisz wyłączyć i włączyć ponownie żeby głos był albo, że przerywa piosenki an Apple car play ( to typowe usterki softu 0156). Wtedy Ci wgrają nowy soft - a nie tak, że pójdziesz i powiesz, że chcesz. Jak masz auto MY2020 to na 100% możesz mieć już wgrany soft 0278, więc nie daj się zbyć. Jak minie gwarancja to soft nowy Ci wgrają, ale będziesz musiał za to zapłacić. Ktoś kiedyś pisał ile - chyba pisali u niemców na forum i pamiętam, że nie były to małe pieniądze (coś rzędu 1k -1,5k zł)
Volkswagen Passat R Line Edition 2.0 TSI 272 PS 2019 MY2020

Awatar użytkownika
pitol321
Member
Posty: 131
Rejestracja: 18.06.2022, 06:37
Lokalizacja: Essen
Kontakt:

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: pitol321 » 26.11.2022, 13:46

Ja walczyłem z aktualizacją map kilka miesięcy.
Jeździłem z pendrive USB-C i kolejnymi wersjami map na nim.
Nic się nie zmieniło.
Przez pomoc We connect i ASO. Nadal nic się nie zmieniało...

Nagle w trakcie wakacji w Polsce mapy wskoczyły dwie wersje wyżej.
Zauważyłem to tylko przez bardzo długi start nawigacji i wyświetloną mapę całej Europy.
Po jesiennym wyjeździe do Polski, mapy nagle załapały najnowszą wersję.
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Bogna
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 18.12.2022, 07:15

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Bogna » 18.12.2022, 07:43

Jestem tu nowa więc na początek witam wszystkich.
Mój problem może się dla Was wydać prosty ale ja nie potrafię się z tym uporać. A. jest z września br. Wszystko skonfigurowałam (wydaje mi się ) prawidłowo bo wszystko hulało - do czasu. Kilka dni temu przestało grać radio internetowe (tylko tego słucham). Odstawiłam samochód wieczorem do garażu radio grało, rano radio przestało grać. Co do globusa to nie wiem czy jest szary, jasny czy inny. Korzystam z routera (ten sam miałam w poprzednim VW) i do tej pory było ok. We connect tak w tlf jak i w komputerze działa. Pokazuje aktualne stany licznika, przejechane trasy itd. Pokazuje gdzie A. jest zaparkowany, a nawet działa "klakson i mignięcie światłami". Co ciekawe na maila dostałam wiadomość, że usługi (radio, pozycja parkowania, klakson...) zostały dezaktywowane I TO JA JE DEZAKTYWOWAŁAM. Pytam jak, kiedy, dlaczego? Nic nie było dotykane. Próbowałam ponownie "zainstalować" router (po uprzednim wyrzuceniu) - nic. Radio nadal nie gra. Mało tego, coś nie gra z ustawieniem prywatności. Wszystko było ok ale nagle zaczął informować, że mogę być użytkownikiem głównym ale drugi kluczyk itd. To wszytko było zrobione. Oczywiście nie ma to związku (chyba) z radiem internetowym bo pomimo tych komunikatów radio grało.
Podpowiecie co może być przyczyną? Wszystkie opcje i funkcje są włączone, internet chyba jest skoro "widzę" samochód w komputerze i tlf.
I jeszcze jedno pytanie - jak sprawdzić czy internet idzie z routera czy esim samochodu? Pytanie może naiwne ale pyta kobieta.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Zbigniewa » 18.12.2022, 09:45

Bogna pisze:
18.12.2022, 07:43
Radio nadal nie gra. Mało tego, coś nie gra z ustawieniem prywatności. Wszystko było ok ale nagle zaczął informować, że mogę być użytkownikiem głównym ale drugi kluczyk itd. To wszytko było zrobione. Oczywiście nie ma to związku (chyba) z radiem internetowym bo pomimo tych komunikatów radio grało.
Podpowiecie co może być przyczyną? Wszystkie opcje i funkcje są włączone, internet chyba jest skoro "widzę" samochód w komputerze i tlf.
I jeszcze jedno pytanie - jak sprawdzić czy internet idzie z routera czy esim samochodu? Pytanie może naiwne ale pyta kobieta.
Szanowna Pani Kobieto.
Oczywiście nie uważam się za wyrocznię, ale sugeruję powtórnie przeprowadzić procedurę parowania telefonu z systemem samochodu. Proszę zwrócić szczególną uwagę na ustawienia prywatności oraz czy telefon posiada włączone WiFi i Bluetooth. Co do radia - nie działa wcale/nie włącza się, czy nie działa tylko radio internetowe? Jeśli nie włącza się, proszę 2x kliknąć w klawisz włącznika. U mnie ostatnio tylko tak można uruchomić radio (po aktualizacji systemu). Należy też sprawdzić czy jest Pani użytkownikiem głównym.
Co do komunikatów We Connect - wygląda na to, że próbowała Pani różnych funkcji prywatności i system został przełączony w inny tryb niż "użytkownik widoczny". A jeśli tak nie było, to na Pani miejscu nie martwiłbym się tym, gdyż We Connet potrafi pokazywać otwarte okna, drzwi czy klapy, a w samochodzie jest wszystko o.k.
Spokojnie, wszystko będzie dobrze, ale w razie nieprawidłowości, proponuję skontaktować się z Support Assist Arteon (czy jakoś tak) tel. 61 271 49 87 czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Bardzo miła, profesjonalna i chętna do pomocy obsługa.
Powodzenia
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Bogna
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 18.12.2022, 07:15

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Bogna » 18.12.2022, 20:16

Zbigniewa pisze:
18.12.2022, 09:45
Bogna pisze:
18.12.2022, 07:43
Radio nadal nie gra. Mało tego, coś nie gra z ustawieniem prywatności. Wszystko było ok ale nagle zaczął informować, że mogę być użytkownikiem głównym ale drugi kluczyk itd. To wszytko było zrobione. Oczywiście nie ma to związku (chyba) z radiem internetowym bo pomimo tych komunikatów radio grało.
Podpowiecie co może być przyczyną? Wszystkie opcje i funkcje są włączone, internet chyba jest skoro "widzę" samochód w komputerze i tlf.
I jeszcze jedno pytanie - jak sprawdzić czy internet idzie z routera czy esim samochodu? Pytanie może naiwne ale pyta kobieta.
Szanowna Pani Kobieto.
Oczywiście nie uważam się za wyrocznię, ale sugeruję powtórnie przeprowadzić procedurę parowania telefonu z systemem samochodu. Proszę zwrócić szczególną uwagę na ustawienia prywatności oraz czy telefon posiada włączone WiFi i Bluetooth. Co do radia - nie działa wcale/nie włącza się, czy nie działa tylko radio internetowe? Jeśli nie włącza się, proszę 2x kliknąć w klawisz włącznika. U mnie ostatnio tylko tak można uruchomić radio (po aktualizacji systemu). Należy też sprawdzić czy jest Pani użytkownikiem głównym.
Co do komunikatów We Connect - wygląda na to, że próbowała Pani różnych funkcji prywatności i system został przełączony w inny tryb niż "użytkownik widoczny". A jeśli tak nie było, to na Pani miejscu nie martwiłbym się tym, gdyż We Connet potrafi pokazywać otwarte okna, drzwi czy klapy, a w samochodzie jest wszystko o.k.
Spokojnie, wszystko będzie dobrze, ale w razie nieprawidłowości, proponuję skontaktować się z Support Assist Arteon (czy jakoś tak) tel. 61 271 49 87 czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Bardzo miła, profesjonalna i chętna do pomocy obsługa.
Powodzenia
Szanowny Panie (jak ja lubię te zwroty grzecznościowe), gdyby przeczytał Pan ze zrozumieniem co napisałam może pomógłby mi Pan w rozwiązaniu problemu. Otóż jak napisałam korzystam z ROUTERA (hu...jakiś tam) do połączenia z internetem - więc telefon pozostawmy w spokoju. Pomimo mojego koloru włosów ogarniam temat prywatności, głównego użytkownika, itd. Może nie dodałam, że pozostałe stacje radiowe łącznie z DAB grały bez zarzutu. Nie "chodziły" tylko te internetowe (usługa niedostępna - przekreślony globus). I to o tyle dziwne, że samochód miał połączenie z internetem.
Do rzeczy. Jako nerwowa blondynka, usunęłam pojazd z we connect, wróciłam do ustawień fabrycznych w samochodzie i skonfigurowałam wszystko od nowa. Zaznaczyłam wszystkie zgody, ustawiłam głównego użytkownika itd, itp.
Radio internetowe hula. Ale jest pewne ale. Otóż po pierwszym uruchomieniu - jak odebrałam jeździdło i skonfigurowałam go pod siebie, otrzymałam info, że bezpłatne usługi mobilne "mam" do września 2025. Natomiast dzisiaj po ponownym skonfigurowaniu otrzymałam e-mail, że mam je do grudnia 2025. Ot i zagwozdka, który termin jest aktualny.
W każdym razie dzięki za pomoc. Muszę zacząć sprawdzać działanie pozostałych bajerów - czytając ten wątek - jestem załamana. Zastanawiam się co mnie jeszcze może czekać. W moim ostatnim samochodziku (B-8) takich problemów nie miałam.
Pozdrawiam.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Zbigniewa » 18.12.2022, 21:22

Bogna pisze:
18.12.2022, 20:16
Zbigniewa pisze:
18.12.2022, 09:45
Bogna pisze:
18.12.2022, 07:43
Szanowny Panie (jak ja lubię te zwroty grzecznościowe),
No i masz babo placek! Staraj się być uprzejmym i szarmanckim a otrzymasz taką ripostę. ;)
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Art e on
Posting Freak
Posty: 842
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Art e on » 18.12.2022, 21:46

Zbigniewa pisze:
18.12.2022, 21:22
Bogna pisze:
18.12.2022, 20:16
Zbigniewa pisze:
18.12.2022, 09:45
Bogna pisze:
18.12.2022, 07:43
Szanowny Panie (jak ja lubię te zwroty grzecznościowe),
No i masz babo placek! Staraj się być uprzejmym i szarmanckim a otrzymasz taką ripostę. ;)
Bogna z czasem zluzuje gumę w matach i będzie git 🤣😂😉
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Awatar użytkownika
pitol321
Member
Posty: 131
Rejestracja: 18.06.2022, 06:37
Lokalizacja: Essen
Kontakt:

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: pitol321 » 19.12.2022, 20:25

Pani kierowniczka ładnie ogarnia, mimo koloru włosów ;)
Co do daty, to stawiam na tą pierwszą, tożsamą z pierwszą aktywacją funkcji.
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Jalu
Member
Posty: 153
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Jalu » 20.12.2022, 07:54

Dzień dobry. U mnie 2 dni temu, przy wszystkich ikonkach zapisanych radiowych stacji internetowych pojawił się globusik z małym X i te stacje przestały grać. Myślałem, że zawiesił się modem, albo jeszcze coś innego się popsuło ale stacje nie zagrały nawet poprzez hotspota z telefonu. Pomyślałem, że poszukam jakiejś innej stacji i co ciekawe, wszelkie inne internetowe grają, a tych, które mam zapisane nawet nie mogę wyszukać po ich nazwie, by je na nowo zapisać. Czy wiecie coś może o jakimś określonym czasie, po którym dane stacje przestają chcieć grać u danego odbiorcy, przy danym IP? Auto kupione nowe zaledwie 6 miesięcy temu. Może trochę wymyślam, ale trudno mi znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie dla takiej historii. W ASO oczywiście pospadali z krzeseł słysząc moje pytanie, pewnie byłem zbyt naiwny zadając im takowe ;) Z góry dziękuję za Wasze sugestie i pozdrawiam.

Yan
Member
Posty: 113
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Discovery Media Pro 2020

Post autor: Yan » 03.01.2023, 14:58

Cześć.
Dziś miałem robioną aktualizację. System nie wieszął mi się często, ale uznałem że im to zgłoszę, i tak płaci za to leasing bo auto po gwarancji.
Szperam co się ciekawego zmieniło po przejściu z 0156 do 0278.

- android auto bezprzewodowo
- wskazówki AA na AID
- brak okna powitalnego (albo samo znika po ruszeniu)
- inaczej wygląda menu aktualizacji systemu (jest tylko jeden przycisk) - czyżby kolejne aktualizacje softu mogłby sie jużo dbywac bez udziału ASO?
- inna grafika w menu asystentów na głownym ekranie (z napisem IQ.Drive)
- inny tekst po wyłaczeniu zapłonu
- w ustawieniach pojadu -> zestaw wskaźników jest przycisk przekierowujący do ustawieć Digital Cockpit
- inne ikony powiaodmień (np. powiaodmienie o braku internetu i mozliwosci streamowania ma ikonkę czerwoną teraz)
- wydaje mi się, że na fabrycznej nawigacji sa drobne zmiany ikonek (dom/flaga celu animowana) - chociaz nie pamietam jak wygladało wcześniej

Czy jakies inne zmiany powinienem jeszcze zauważyć?

Nie zmienił mi się asysten pasa ruchu w nawigacji o którym pisał ktos wyżej.

ODPOWIEDZ