kolorystyka wnętrza w Elegance

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: kubelt » 26.08.2017, 22:13

drzewko pisze: Jeździłem obiema wersjami i te fotele w r-line są bardziej twarde no i mają bynajmniej dla mnie gorsze ( w sensie komfortu) zagłówki bo można je regulować tylko na wysokość. Dlatego zrezygnowałem z ładniejszego zderzaka i czarnej podsufitki jaka jest w r-line dla większego komfortu w elegance.

Wszystko zależy co Tobie sprawi większy komfort bo może wolisz twardsze oparcie i siedzisko. Różnica w pierwszym kontakcie może nie jest aż tak duża ale po 3h jazdy jednym i drugim dało się odczuć że te w r-line doprowadziły do sytuacji w której człowiek przypomina sobie że ma d...ę .Obrazek Oba auta którymi jeździłem miały skórzaną tapicerkę.
Kurde, i tak źle, i tak niedobrze... Ja chcę wnętrze R-Line z fotelami z Elegance w takim razie :) Jeździłem R-Line testowo, ale zbyt krótko, by zauważyć jakieś niedogodności w konstrukcji fotela. Wręcz było mi wygodnie, ale jak napisałeś, to można zazwyczaj stwierdzić dopiero podczas dłużej jazdy. Ja nie miałem okazji. Zagłówki mi nie przeszkadzają, ale głupio by było, gdybym niechcący wybrał mniej wygodne fotele.
Masz porównanie do passata może? fotele passata są odpowiednikiem foteli z Arteona elegance, czy gdzieś pośrodku między Arteonem R-line?

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: drzewko » 27.08.2017, 09:26

Napiszę tak jeździłem Passatem z siedzeniami w alkantarze i były mega wygodne dlatego początkowo przymierzałem się do r-line z alkantarą. Jednak to w r-line okazały się za twarde dla mnie, mam raczej szczupłą sylwetkę 88kg/194cm więc to też odgrywa rolę że wolę miękkie fotele. Jest także jedna rzecz która od początku mi się w fotelach w r-line nie podobała. Boczne podparcia przy udach wykonane ze sztucznej skóry. Mam wielkie obawy co do trwałości takiego rozwiązania w fotelu kierowcy - wsiadanie/wysiadanie.

Ale fotele z paska są najbardziej zbliżone do tych w elegance myślę że powinny być tak samo komfortowe.
Ostatnio zmieniony 27.08.2017, 09:38 przez drzewko, łącznie zmieniany 1 raz.

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: kubelt » 28.08.2017, 11:54

Ja aktualnie jeżdżę passatem B8, fotele również bardzo mi odpowiadają. Są wręcz jedne z lepszych, z jakimi miałem do czynienia na dłuższą metę. Chyba muszę jeszcze raz pojechać do salonu, bo na jeździe testowej tak się skupiłem na właściwościach jezdnych samochodu, że całkowicie nie zauważyłem różnicy w fotelach. Chciałbym jednak wersje R-line, bo przemawia do mnie coraz bardziej czarne wykończenie wnętrza.

Podparcie boczne przy udach jest wykonane ze sztucznej skóry niezależnie od wersji, czy Elegance, czy R-Line, nieprawdaż? W passatach B8 zresztą również jest takie wykończenie przy standardowej tapicerce. U mnie brak jakichkolwiek oznak zużycia po 2,5 roku eksploatacji.

Michał Paterek
Junior Member
Posty: 23
Rejestracja: 20.08.2017, 18:22

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: Michał Paterek » 28.08.2017, 12:41

Mi tam fotele R-line bardziej odpowiadają niż Elegance (pojeździłem obiema wersjami i aż tak wielkiej różnicy nie odczuwałem).

W CC mam również tapicerkę Alcantara i po kilku latach użytkowania nie widać wielkich uszkodzeń (minimalne są ale nie przeszkadzają i nie psują mojego poglądu na temat tego rodzaju tapicerki).
Ostatnio zmieniony 28.08.2017, 12:44 przez Michał Paterek, łącznie zmieniany 1 raz.

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: kubelt » 28.08.2017, 12:44

a jakie różnice odczuwałeś, nawet jeśli były znikome?

Michał Paterek
Junior Member
Posty: 23
Rejestracja: 20.08.2017, 18:22

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: Michał Paterek » 28.08.2017, 12:47

kubelt pisze: a jakie różnice odczuwałeś, nawet jeśli były znikome?
Elegance miał miększą tapicerkę ale nie robiło mi różnicy (przynajmniej takiej, że miałbym zrezygnować z r-line na elegance). To są moje odczucia. Każdy z Nas może mieć inne (ja np. wolę twardsze siedzenie).
Ostatnio zmieniony 28.08.2017, 15:54 przez Michał Paterek, łącznie zmieniany 1 raz.

drzewko
Member
Posty: 171
Rejestracja: 05.06.2017, 23:16
Lokalizacja: Poznań

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: drzewko » 28.08.2017, 23:16

kubelt pisze: Chciałbym jednak wersje R-line, bo przemawia do mnie coraz bardziej czarne wykończenie wnętrza.
W sumie to jakie są zalety czarnej podsufitki?

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: kubelt » 29.08.2017, 09:45

Aspekty czysto subiektywne :) Samochód testowy, którym jeździłem, to był R-line. Niżej poprowadzony dach, dłuższa i pod większym kątem szyba przednia tworzy wrażenie bardziej zabudowanej kabiny, niż w passacie. Czarne słupki i podsufitka tylko potęguje to odczucie. Spodobało mi się. Druga kwestia to taka, że skoro nie mogę mieć tapicerki St.Tropez, jak w passacie, a nie wybiorę skóry, to pozostaje mi czarna tapicerka. Skoro już czerń, to chciałbym już jednolitą kolorystykę.

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: tadziak » 29.08.2017, 22:41

A czy ktoś z szanownych forumowiczów wyjaśni mi, czemu nie można wybrać w konfiguratorze tapicerki brązowej Valencia z lakierem Crimson lub Kurkuma? Że niby to nie pasuje? :)

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: kolorystyka wnętrza w Elegance

Post autor: kubelt » 31.08.2017, 09:43

tadziak pisze: A czy ktoś z szanownych forumowiczów wyjaśni mi, czemu nie można wybrać w konfiguratorze tapicerki brązowej Valencia z lakierem Crimson lub Kurkuma? Że niby to nie pasuje? :)
nie mam pojęcia, pytałem się o to w salonie, oni też nie mają pojęcia :)

W temacie.. wchodzę dziś do konfiguratora i co widzę?  Całe jasne wnętrze w ofercie... w 2 tygodnie temu pytałem się w salonie o tę kwestię i nikt nic nie wiedział. Jak widzę, w VW się nic nie zmienia.

Mogę więc wybrać to, co chciałem i co również mam w passacie, jednakże widzę różnicę. 

W passacie nazywa się to St.Tropez , gdzie deska rozdzielcza i wykładzina jest czarna. Nie ma o tym wszak wzmianki w konfiguratorze na polskiej stronie, ale sprawdziłem na niemieckiej stronie. Co więcej - patrzę na to od ponad 2 lat w passacie. 
W Arteonie natomiast nazwano to "popielaty", na niemieckiej stronie "Mistralgrau". Tutaj deska i wykładzina jest "szara", tapicerka foteli również się różni od tej z passata.

Sęk w tym, że poglądowe obrazki w konfiguratorze w zasadzie się niczym nie różnią. Owszem, deska jest jaśniejsza, ale fotele w zasadzie takie same.

ODPOWIEDZ