Wycieraczki

Awatar użytkownika
mageek87
Junior Member
Posty: 12
Rejestracja: 27.12.2020, 16:39
Lokalizacja: 3City

Re: Wycieraczki

Post autor: mageek87 » 27.12.2020, 18:25

Wszystko zależy w jakich warunkach jeździsz, jak często myjesz szybę etc...
u mnie wymiana po 38tyś - Valeo - takie są chyba nawet OEM. 130 PLM i jest dobrze
MaGeek

VW Arteon R-Line 2.0 BiTDI 240 4MOTION

Awatar użytkownika
tygrysex
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 26.04.2021, 15:28

Re: Wycieraczki

Post autor: tygrysex » 10.05.2021, 11:50

Tryb serwisowy: Start Start i "wajcha" raz w dol?
Pytam bo wlasnie siedze w pracy i dostalem info, ze przyjda dzisiaj nowe wycieraczki...

Odpowiem sam sobie: tak

Ale mam mini problem, zamowilem Bosch 3 397 014 116... klipsy wygladaja identycznie rozmiarowo, ale brakuje jakies 5mm przy probie wpiecia i nie chca sie dalej ruszyc... nie widac, zeby cokolwiek mialo je blokowac, ale za cholere ich nie wepne :( zly model, czy ja mam dwie lewe raczki?

Trafilem w komentarzach na Amazon (te same pasuja do Tesli), ze im nie podchodza bo to nie "anglik" jak moj... ale w kazdej wyszuiwarce w sklepie podajac nr rejestracji, wyskakuje mi ta wycieraczka... absolutnie zglupialem tutaj teraz.

Ok wiec faktycznie wlasciciele Tesli maja racje: moje wycieraczki (patrzac na przod auta) podnosza sie w lewa strone a opadaja w prawa... u was jest odwrotnie, wiec nawet jakby udalo mi sie wpiac klips - napis Bosch byl by do gory nogami = wycieraczaka byla by do gory nogami... odpiecie i obrocenie klipsa na samej wycieraczce by sprawe zalatwilo... ale ten wciaz nie pasuje, chociaz wycieraczka jest do Arteona, Passata B8 czy jak go tam zwia itp...

Chyba bede musial zwrocic i zaplacic dwa razy tyle w VW :(

Ok, moge dzisiaj napisac doktorat w temacie wycieraczek samochodowych... klipsy nie pasuja, bo skosy na samych koncach sa w dwie rozne strony, przypilowanie skosu na tyle aby doszly i "guzik" na klipsie nadalk sie trzymal reszty klipsa i nie odpadl - powinno byc wykonalne, ale sam klips ma jeszcze wciecie na ta jakby gorna owiewke ktora idzie wzdloz calej wycieraczki. Mozliwe, ze zamiana klipsa z tego co jest w Arteonie by dala rade, ale plastik jest tam bardzo twardy i nie chce aby peklo, takze zwrot i zakup oryginalow.

Dla kogos z UK na przyszlosc: nie kupowac europejskich wycieraczek, bo po Brexit juz nie pasuja :P

Valeo 577819 patrzac na strone producenta, sa dla Artkow z kierownica po prawej

ODPOWIEDZ