Kilka wątków (internet, odtwarzanie filmów itd.)

gajes20
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 10.01.2020, 09:09

Kilka wątków (internet, odtwarzanie filmów itd.)

Post autor: gajes20 » 03.05.2020, 12:30

Cześć,

Na początek bardzo proszę o wyrozumiałość. Zaznaczam, że dosyć wnikliwie przeczytałem forum a mimo to pewne sprawy wciąż nie są dla mnie jasne. Nie jestem jakiś biegły w sprawach informatycznych (o ile można takowe nazwać). Od 7 stycznia jestem posiadaczem Arteona 2.0 150km po mini lifcie (nowe zegary, brak wejścia na karte sd, wejścia usb typu c).

1. Jak to jest z tym internetem? Do czego on tak naprawdę Wam służy? Nie jestem w zasadzie przekonany czy go mam czy nie. Po przeczytaniu forum uznałem, że chyba korzystam z 3 letniego pakietu od volkswagena. Mam na nawigacji informacji o korkach itd. Do czego tak naprawdę wykorzystujecie ten internet? Jeśli chce puścić jakąś piosenkę to łącze się z samochodem poprzez bluetooth. Tidala puszczam przez bluetooth z telefonu, nie wiem do czego służy ten z poziomu samochodu (nie udało mi się go włączyć)

2. Mam telefon samsung galaxy s9+. Podłączyłem telefon poprzez mirrorlink oraz android auto. Mam pytanie, do czego poza mapami google one wam się w ogóle przydają? tak jak wspomniałem jeśli chce puścić piosenkę można to zrobić przez bluetooth. To samo podcasty itd.

3. Czy istnieje w ogóle możliwość odtworzenia jakiegokolwiek filmu na wyświetlaczu? Wiem, że w czasie jazdy bez kodowania jest to niemożliwe. Problem w tym, że w trakcie postoju też mi się to nigdy nie udało. Gdy podłączam telefon i aplikację VLC mogę odtwarzać z telefonu sam głos. Gdy podłączam pendrive a jakimś filmem to nie samochód go nie widzi (wcześniej próbuje podłączyć pendriva przez mirrorlink.) Czy istnieje w ogóle taka możliwość? Jak to zrobić? Czy da radę puścić jakiś teledysk z youtube na wyświetlaczu?

4. Gdy puszczam muzykę z radia (rfm, radio zet itd jest zdecydowanie ciszej niż gdy puszcze muzykę z youtube music). Jaki może być powód? Gdzie można podgłosić maksymalnie samo radio?

Sorry za tak błahe pytania. Wybaczcie dziadkowi i pomóżcie przedłużyć 'młodzieńczy wiek' ;)

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Kilka wątków (internet, odtwarzanie filmów itd.)

Post autor: Noetra » 04.05.2020, 08:45

1. Internet zasila CarNet. Niestety z uwagi skromne możliwości Carnetu praktycznie z niego nie korzystam (czasami sprawdzę pogodę i to wszystko) Natomiast jest mi potrzebny do zrootowanego telefonu który na stałe mam wpięty w podłokietniku, dzięki czemu mogę korzystać z wszystkich jego zasobów tak jak na zdjęciu poniżej. Po wejściu do auta mój główny telefon którego nie wyciągam z kieszeni staje się hotspotem i udostępnia internet do auta (Carnet) i do tego telefonu w podłokietniku.
20190910_2.jpg
2. Telefon podłączony czy to poprzez mirrorlink czy android auto oferuje skromne możliwości. Google maps, spotify i jakiś program podcastowy

3. Tak ale musisz mieć odblokowany VIM i zrootowany telefon z odpowiednim oprogramowaniem

4. przycisz telefon to wyrównasz poziomy :)

Lazi
Senior Member
Posty: 445
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Kilka wątków (internet, odtwarzanie filmów itd.)

Post autor: Lazi » 04.05.2020, 13:04

Ad. 3
W moim Discovery Pro z roku 2018 odtwarza z pendrive pliki wideo bez problemu na postoju (po ściągnięciu blokady również w trakcie jazdy). Co do YT to nie działa to już tak gładko, choć możliwe jak się pokombinuje z rootowaniem telefonu lub instalowaniem dodatkowego oprogramowania. Kiedyś mi się to udało działając wg instrukcji z tego forum, ale wystarczył jeden update i wszystko padło. Wg mnie gra nie warta świeczki. Spróbuj może kilka różnych plików, bo to może być akurat kwestia nieobsługiwanych kodeków wideo.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Kilka wątków (internet, odtwarzanie filmów itd.)

Post autor: olek1305 » 04.05.2020, 14:42

Coś mi się kojarzy że chyba w HD nie otwiera plików albo FULL HD, już nie pamiętam dokładnie ale jest o tym wątek.
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

gajes20
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 10.01.2020, 09:09

Re: Kilka wątków (internet, odtwarzanie filmów itd.)

Post autor: gajes20 » 05.05.2020, 12:05

Dzięki za pomoc. Mimo wszystko inaczej sobie to wyobrażałem. Myślałem, że da rade odpalić bez problemu i netflixa i youtube :)

ODPOWIEDZ