Wibracje/drgania podczas jazdy

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: vagart » 22.11.2020, 20:17

Łożysko w kole się rozsypało. U mnie w starszym samochodzie było równo przy 60km/h I 120km/h. Z racji że samochód był z epoki jak jeszcze wnętrze nie było tak dobrze wytłumione, więc w miarę szybko udało mi się namierzyć które koło. Nie wiem jak to teraz wygląda w Arteonie, bo jeszcze takiego przypadku nie miałem.

Edit: pozostałe opcje też warto sprawdzić. :)

konrado
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 16.10.2020, 21:34

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: konrado » 23.11.2020, 22:17

Stachu33 pisze:
22.11.2020, 11:33
siwyZS pisze:
10.05.2020, 09:49
Ja mam podobnie, ale w okolicach prędkości 120km/h, opony to nie są, występuje to i na letnich i zimowych, półoś też raczej nie, bo efekt jest cały czas, nie tylko przy przyspieszaniu.
Witam
Mam tak samo między 120 a 130 powstaje mocne buczenie - kupiłem samochód tydzień temu jako demo z salonu i w gratisie dali mi zimowki - odebrałem go od razu z założonymi zimowkami więc nie wiem czy buczenie było również na letnich - byłem wczoraj na ponownym wyważeniu ale buczenie nie ustąpiło.
Daj znać czy uporałeś się ze swoim problemem i co to było
Witajcie,

W nawiązaniu do powyższego postu, u mnie również buczenie, ale w przedziale 130-140 km/h, co najlepsze auto odebrane 3 tyg temu, zimówki montowane na miejscu w salonie, zakupione na oponeo. Na fabrycznych nie miałem możliwości sprawdzenia.
Generalnie żadnych drgań na kierownicy, auto bardzo dobrze się prowadzi, sprawdzanie w trybie D jak i S na wyższych obrotach, efekt ten sam. Bardzo irytujące z uwagi ze to nowy samochód, na nowych gumach. Opony Nokian WR snowproof
Arteon FL R-line 2,0 TSI 190 KM

WojtekZ
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 23.11.2020, 22:22

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: WojtekZ » 23.11.2020, 22:31

Witam serdecznie,

Mam to samo i te same opony zimowe Nokian WR Snowproof P.
Miałem okazję jechać raz autostradą przed ich założeniem i takiego buczenia nie pamiętam. Teraz jest wyraźnie słyszalne ok 130 km/h +/- 5. Przy wyższej prędkości ustaje. Żadnych drgań kierownicy. Wygląda na to, że te opony tak mają. Muszę przyznać, że jest to denerwujący dźwięk.

Porter990
Junior Member
Posty: 20
Rejestracja: 28.11.2019, 15:32

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: Porter990 » 25.11.2020, 15:53

Koledzy,
warto na wstępie przy opisywaniu objawów rozdzielić pojęcie wibracji od buczenia, mimo że mogą występować razem.
Ciężko zdiagnozować problem bez auta na kanale dlatego opisujmy problemy najdokładniej jak się da.

W kwestii buczenia na początku podejrzewałbym opony, tarcze hamulcowe lub łożyska.

Ktoś słusznie zasugerował żeby w kwestii wibracji sprawdzić po kolei elementy ruchome.
Ja miałem podobne problemy z wibracjami - początkowo myślałem że podczas mycia auta wydmuchałem ciężarki na felgach i koła wymagają wyważenia. Kiedy jednak założyłem koło na maszynkę (mam ojca mechanika) okazało się że musiałem gdzieś pokrzywić felgę. Po wyprostowaniu problemy zniknęły niemal całkowicie.

Soltys83
Member
Posty: 145
Rejestracja: 13.02.2020, 16:29

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: Soltys83 » 07.12.2020, 21:31

Ile macie max gramów zalozoen na felgach? Pytam bo w zaprzyjaźnionej wulkanizacji wyważali mi nowe felgi i opony na zimę. Niestety na jednym kole nie dało się zejść poniżej 70gram pomimo obracania oponą. W efekcie mam bicie przy ok 60, 120 i się zastanawiam czy to źle wyważenie czy za dużo ciężarków.

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: mIQUEL » 10.12.2020, 12:07

konrado pisze:
23.11.2020, 22:17
Stachu33 pisze:
22.11.2020, 11:33
siwyZS pisze:
10.05.2020, 09:49
Ja mam podobnie, ale w okolicach prędkości 120km/h, opony to nie są, występuje to i na letnich i zimowych, półoś też raczej nie, bo efekt jest cały czas, nie tylko przy przyspieszaniu.
Witam
Mam tak samo między 120 a 130 powstaje mocne buczenie - kupiłem samochód tydzień temu jako demo z salonu i w gratisie dali mi zimowki - odebrałem go od razu z założonymi zimowkami więc nie wiem czy buczenie było również na letnich - byłem wczoraj na ponownym wyważeniu ale buczenie nie ustąpiło.
Daj znać czy uporałeś się ze swoim problemem i co to było
Witajcie,

W nawiązaniu do powyższego postu, u mnie również buczenie, ale w przedziale 130-140 km/h, co najlepsze auto odebrane 3 tyg temu, zimówki montowane na miejscu w salonie, zakupione na oponeo. Na fabrycznych nie miałem możliwości sprawdzenia.
Generalnie żadnych drgań na kierownicy, auto bardzo dobrze się prowadzi, sprawdzanie w trybie D jak i S na wyższych obrotach, efekt ten sam. Bardzo irytujące z uwagi ze to nowy samochód, na nowych gumach. Opony Nokian WR snowproof
Mam to samo na zimówkach Nokia WR... najgorsze opony zimowe ever...

Soltys83
Member
Posty: 145
Rejestracja: 13.02.2020, 16:29

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: Soltys83 » 11.12.2020, 16:05

Dziś udało mi się pozbyć wibracji całej budy spowodowanej kołami zimowymi. Winę miały pierścienie centrujące. Coś tknęło wulkanizator a by wyważyć koło z pierścieniem co dostałem z felgą i wyszło nawet 30gram nie dowagi i latające koło. Wulkanizator dał swoje pierścienie i jest git do 200km/h nic, jak ręką odjoł. Dodam że na początku nie wierzyłem by to miało znaczenie bo niby to pomaga tylko przy zakładaniu koła a jednak ma duże znaczenie.

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: Macevp » 11.12.2020, 21:36

mIQUEL pisze:
10.12.2020, 12:07
konrado pisze:
23.11.2020, 22:17
Stachu33 pisze:
22.11.2020, 11:33
siwyZS pisze:
10.05.2020, 09:49
Ja mam podobnie, ale w okolicach prędkości 120km/h, opony to nie są, występuje to i na letnich i zimowych, półoś też raczej nie, bo efekt jest cały czas, nie tylko przy przyspieszaniu.
Witam
Mam tak samo między 120 a 130 powstaje mocne buczenie - kupiłem samochód tydzień temu jako demo z salonu i w gratisie dali mi zimowki - odebrałem go od razu z założonymi zimowkami więc nie wiem czy buczenie było również na letnich - byłem wczoraj na ponownym wyważeniu ale buczenie nie ustąpiło.
Daj znać czy uporałeś się ze swoim problemem i co to było
Witajcie,

W nawiązaniu do powyższego postu, u mnie również buczenie, ale w przedziale 130-140 km/h, co najlepsze auto odebrane 3 tyg temu, zimówki montowane na miejscu w salonie, zakupione na oponeo. Na fabrycznych nie miałem możliwości sprawdzenia.
Generalnie żadnych drgań na kierownicy, auto bardzo dobrze się prowadzi, sprawdzanie w trybie D jak i S na wyższych obrotach, efekt ten sam. Bardzo irytujące z uwagi ze to nowy samochód, na nowych gumach. Opony Nokian WR snowproof
Mam to samo na zimówkach Nokia WR... najgorsze opony zimowe ever...
Jakiś czas temu „chwaliłem” Nokiany WR, które mam. Założyłem na ten sezon i..... pojawiło się buczenie o którym mówicie i dodatkowo delikatnie drgania na kierownicy. Nawet sprawdzałem felgi czy nie skrzywione. Wszystko super poza oponami które są do d...py.

Stachu33
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 19.11.2020, 21:49

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: Stachu33 » 11.12.2020, 23:18

Macevp pisze:
11.12.2020, 21:36
mIQUEL pisze:
10.12.2020, 12:07
konrado pisze:
23.11.2020, 22:17
Stachu33 pisze:
22.11.2020, 11:33
siwyZS pisze:
10.05.2020, 09:49
Ja mam podobnie, ale w okolicach prędkości 120km/h, opony to nie są, występuje to i na letnich i zimowych, półoś też raczej nie, bo efekt jest cały czas, nie tylko przy przyspieszaniu.
Witam
Mam tak samo między 120 a 130 powstaje mocne buczenie - kupiłem samochód tydzień temu jako demo z salonu i w gratisie dali mi zimowki - odebrałem go od razu z założonymi zimowkami więc nie wiem czy buczenie było również na letnich - byłem wczoraj na ponownym wyważeniu ale buczenie nie ustąpiło.
Daj znać czy uporałeś się ze swoim problemem i co to było
Witajcie,

W nawiązaniu do powyższego postu, u mnie również buczenie, ale w przedziale 130-140 km/h, co najlepsze auto odebrane 3 tyg temu, zimówki montowane na miejscu w salonie, zakupione na oponeo. Na fabrycznych nie miałem możliwości sprawdzenia.
Generalnie żadnych drgań na kierownicy, auto bardzo dobrze się prowadzi, sprawdzanie w trybie D jak i S na wyższych obrotach, efekt ten sam. Bardzo irytujące z uwagi ze to nowy samochód, na nowych gumach. Opony Nokian WR snowproof
Mam to samo na zimówkach Nokia WR... najgorsze opony zimowe ever...
Jakiś czas temu „chwaliłem” Nokiany WR, które mam. Założyłem na ten sezon i..... pojawiło się buczenie o którym mówicie i dodatkowo delikatnie drgania na kierownicy. Nawet sprawdzałem felgi czy nie skrzywione. Wszystko super poza oponami które są do d...py.

Moje są właśnie w reklamacji - w salonie założyli mi jakieś tymczasowe - przy okazji powiedzieli że założyli takie same do Arteona demo w salonie i też jest ten sam problem z tymi oponami - również je reklamują

konrado
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 16.10.2020, 21:34

Re: Wibracje/drgania podczas jazdy

Post autor: konrado » 13.12.2020, 15:11

Stachu33 pisze:
11.12.2020, 23:18

Moje są właśnie w reklamacji - w salonie założyli mi jakieś tymczasowe - przy okazji powiedzieli że założyli takie same do Arteona demo w salonie i też jest ten sam problem z tymi oponami - również je reklamują
[/quote]

Stachu33, powiedz mi jak wyglada proces reklamacji?
Czy potrzebna jest ekspertyza/opinia na piśmie z salonu itp? Reklamowałeś je do sklepu w którym kupowałeś (gdzie wysłałeś opony)? Jak załatwiłeś te tymczasowki z salonu?

Pozdrawiam
Arteon FL R-line 2,0 TSI 190 KM

ODPOWIEDZ