blokada skrzyni dsg

Awatar użytkownika
felipee84
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 02.02.2018, 20:26

blokada skrzyni dsg

Post autor: felipee84 » 03.02.2018, 18:54

Czy ktoś montował u dealera w serwisie blokadę skrzyni dsg ?? Czekam na odbiór samochodu ale serwis dealera mówi że nie montowali jeszcze blokady skrzyni dsg w arteonie i mogą dopier określić się jak auto będzie już u nich. W Superbie mam dsg 6 biegów i nie było problemu z montażem bear locka u dealera , w arteonie dsg jest 7 biegowe i nie wiedzą jaka dokładnie jest to skrzynia jeśli chodzo o możliwość montażu blokady. W Superbie blokada była w konfiguratorze , w arteonie w konfiguratorze blokada nie występuje.

d7d
Member
Posty: 162
Rejestracja: 23.04.2017, 18:45

Re: blokada skrzyni dsg

Post autor: d7d » 03.02.2018, 19:11

Jeżeli dźwigania DSG jest sterowana elektronicznie (by wire) to może być problem.
Ale chyba jest tak samo jak w Passatach.
"Mechaniczna blokada układu kierownicy stosowana jest w samochodach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Po zamontowaniu staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Jej skuteczność bazuje na całkowitym unieruchomieniu kierownicy za pomocą mechanicznego układu blokującego. Ważną zaletą montażu blokady kierownicy jest atrakcyjna cena."

Zapytaj u źródła czyli np. http://www.niedzwiedz-lock.pl/zabezpieczenie-samochodu/

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: blokada skrzyni dsg

Post autor: Rkarcz » 04.02.2018, 01:05

Zamontuj sobie dodatkowe bezprzewodowe immo. Szkoda prądu na jakieś zapinanie blokady. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
felipee84
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 02.02.2018, 20:26

Re: blokada skrzyni dsg

Post autor: felipee84 » 04.02.2018, 08:46

Pewnie zamontuje bezprzewodowy immo lub ręczne odcięcie zapłonu ale blokadę i tak chciał bym mieć, przed zamówieniem auta kiedy wybierałem u kogo zamówię i jednego dealera twierdzili że się da a u drugiego że nie wiedzą . W Superbie w DSG 6 biegów nie było problemu z montażem. Na pewno chciał bym wykonać montaż u dealera tak by nie stracić gwarancji

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: blokada skrzyni dsg

Post autor: Rkarcz » 04.02.2018, 09:05

Mam obecnie chyba najbardziej chodliwy samochód w PL - Mazdę 6 GJ. I z doświadczeń tych którym ukradziono wiem że taka blokada nic ci nie da. A dodatkowe immo powoduje że żadne kodowanie dodatkowego kluczyka przez OBD czy walizka nie zadziałają. A dla ciebie jako użytkownika tego immo nie ma. Nic nie robisz tylko jeździsz. Jeśli naprawdę chcesz mieć blokadę która coś da to poszukaj Zedera. Mam, polecam, ale jest mega upierdliwy bo jego blokowanie i odblokowanie jak ma się nadwagę jest dość irytujące. Ale za to skuteczność chyba 100%. Ja planuję tylko immo. Lepiej wziąć GAP w leasingu niż aż tak się katować zabezpieczeniami. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
felipee84
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 02.02.2018, 20:26

Re: blokada skrzyni dsg

Post autor: felipee84 » 04.02.2018, 18:57

GAP oczywiście będzie :) blokada skrzyni - bo cenię sobie mimo wszystko mechaniczne zabezpieczenia a blokad wydłuża czas kradzieży więc złodziej się zastanowi dwa razy jak zobaczy blokadę i prawdopodobieństwo kradzieży mniejsze. Elektronicznego zabezpieczenia nie widać a złodziej szkód może narobić jak będzie się chciał dobrać do auta . Chcę zabezpieczyć samochód ale na samym kompletnie samochodzie mi nie zależy bo jest GAP i w razie czego kupię kolejny, auto chcę zabezpieczyć ze względu na sprzęt który wożę w związku z moją pracą - i na tym bardziej mi zależy niż na aucie - nie chcę żeby ktoś ukradł auto ze sprzętem czy narobił nie potrzebnych szkód próbując ukraść.

Najchętniej był założył blokadę i zabezpieczenie elektroniczne - Panowie , piszecie o elektronicznym immo - czy na myśli macie odcięcie zapłonu w przypadku braku sygnału zewnętrznego przy pastylce, module który nosi się np. przy kluczyku ? ? ? czy tego sygnału nie da się przejąć zdalnie ... ?

ODPOWIEDZ