Wymiana oleju - DSG

M.B.
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 14.06.2019, 22:07

Wymiana oleju - DSG

Post autor: M.B. » 13.07.2020, 18:11

Witam wszystkich :)

Jak wiemy w ASO mówią nam, że oleju w skrzyniach DSG się nie wymienia (przynajmniej ja takie informacje dostałem). Zresztą ASO zaleca wymiany oleju w silniku co 30 tyś (kolejny śmieszny żart z ich strony). Oczywiście postanowiłem się sprzeciwić ich wytycznym i wymienić olej w skrzyni biegów, aby ta służyła mi i odwdzięczała się bezawaryjną pracą (a raczej przyszłemu właścicielowi jak za jakieś 2 lata będę sprzedawać swoją piękność). Mam pytanie do osób, które już są po wymianie oleju w skrzyni DSG.

Ile mniej więcej trwa taka wymiana? Na jaki orientacyjnie koszt powinienem się nastawić? Która metoda jest lepsza ("statyczna" czy "dynamiczna")? Czy może macie polecić z własnego doświadczenia firmę w Krakowie (lub w okolicach Krakowa), która to zrobi solidnie?

PS: napisałem oczywiście do trzech autoryzowanych serwisów z tymi samymi pytaniami, ale żaden jeszcze nie raczył odpowiedzieć :)

mariusz123a
Member
Posty: 226
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: mariusz123a » 13.07.2020, 20:03

Mój serwis mówił, że co 120 tyś. powinno się wymieniać olej.
Według mnie co 60 tyś powinno to się robić tak jak w poprzednich generacjach DSG. Poprzednio w ASO Skoda płaciłem ok. 2 tyś za wymianę oleju silnik+skrzynia+filtry, tyle to kosztuje. Osobiście też wymienialem parę razy olej w skrzyni, wymiana statyczna, filtr jak w silniku, wykrecasz i wymieniasz tylko do zalania nowego oleju trzeba ciśnieniową bańkę, żeby korkiem spustowym nalać. Tak na prawdę to za pieniądze każdy autoryzowany serwis Ci wymieni, nawet jak nie mają takich zaleceń.
P.S. czas wymiany uzależniony od temperatury oleju w skrzyni, masz określony zakres w którym powinno się wpuszczać stary olej. Jak jest zagrzany to serwis czeka, aż ostygnie. Dobrze to połączyć z.wymiana oleju silnikowego.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: Blazio1946 » 13.07.2020, 20:17

Ja wymieniłem dodatko przy 60tkm
Przegląd na 60 tkm w ramach pakietu a olej w dsg za opłatą.
Zakres prac. Arteon 2.0 TSI 190KM DSG Passat 2.0 TDi 150 DSG.
W serwise twierdzą, że wymiana oleju w skrzyni jest na 120 tys km.
Oba auta mają pakiet przeglądów do 120tkm i te same skrzynie DQ381.
Aso twierdzi na podstawie kart pojazdów, że wymiana na 120tkm.

W skrzyniach 7 biegowych producent zaleca co 120tkm. W DSG 6 biegów co 60tkm.
Info z 3 serwisów po podaniu vinu.
Arteon R-line 190 TSI

Awatar użytkownika
jacabdg
Junior Member
Posty: 39
Rejestracja: 17.01.2020, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: jacabdg » 17.07.2020, 22:53

M.B. pisze:
13.07.2020, 18:11
Witam wszystkich :)

Jak wiemy w ASO mówią nam, że oleju w skrzyniach DSG się nie wymienia (przynajmniej ja takie informacje dostałem). Zresztą ASO zaleca wymiany oleju w silniku co 30 tyś (kolejny śmieszny żart z ich strony). Oczywiście postanowiłem się sprzeciwić ich wytycznym i wymienić olej w skrzyni biegów, aby ta służyła mi i odwdzięczała się bezawaryjną pracą (a raczej przyszłemu właścicielowi jak za jakieś 2 lata będę sprzedawać swoją piękność). Mam pytanie do osób, które już są po wymianie oleju w skrzyni DSG.

Ile mniej więcej trwa taka wymiana? Na jaki orientacyjnie koszt powinienem się nastawić? Która metoda jest lepsza ("statyczna" czy "dynamiczna")? Czy może macie polecić z własnego doświadczenia firmę w Krakowie (lub w okolicach Krakowa), która to zrobi solidnie?

PS: napisałem oczywiście do trzech autoryzowanych serwisów z tymi samymi pytaniami, ale żaden jeszcze nie raczył odpowiedzieć :)

A to ciekawa historia. W którym ASo nam tak mówią, że oleju w DSG się nie wymienia!? Znam to, ale z ASO Audi i skrzyni Tiptronic, ale nie dsg w VW
Jaca, 280 koników :)

M.B.
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 14.06.2019, 22:07

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: M.B. » 20.07.2020, 19:29

jacabdg pisze:
17.07.2020, 22:53
M.B. pisze:
13.07.2020, 18:11
Witam wszystkich :)

Jak wiemy w ASO mówią nam, że oleju w skrzyniach DSG się nie wymienia (przynajmniej ja takie informacje dostałem). Zresztą ASO zaleca wymiany oleju w silniku co 30 tyś (kolejny śmieszny żart z ich strony). Oczywiście postanowiłem się sprzeciwić ich wytycznym i wymienić olej w skrzyni biegów, aby ta służyła mi i odwdzięczała się bezawaryjną pracą (a raczej przyszłemu właścicielowi jak za jakieś 2 lata będę sprzedawać swoją piękność). Mam pytanie do osób, które już są po wymianie oleju w skrzyni DSG.

Ile mniej więcej trwa taka wymiana? Na jaki orientacyjnie koszt powinienem się nastawić? Która metoda jest lepsza ("statyczna" czy "dynamiczna")? Czy może macie polecić z własnego doświadczenia firmę w Krakowie (lub w okolicach Krakowa), która to zrobi solidnie?

PS: napisałem oczywiście do trzech autoryzowanych serwisów z tymi samymi pytaniami, ale żaden jeszcze nie raczył odpowiedzieć :)

A to ciekawa historia. W którym ASo nam tak mówią, że oleju w DSG się nie wymienia!? Znam to, ale z ASO Audi i skrzyni Tiptronic, ale nie dsg w VW
Wolę nie rzucać nazw :)

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: Art e on » 20.07.2020, 22:17

Wlasnie smialo powinienes napisac nazwe i miasto zeby wiedziec kogo omijac-ja wiem, ze w PL dymanie Klienta to sport narodowy ale uwazam, ze trzeba tepic takich fajansow i "januszy byznesu".
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: Blazio1946 » 21.07.2020, 07:46

Od tego m.in jest forum żeby dzielić się takimi informacjami.

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: k1coR » 04.08.2020, 10:02

ASO zaleca wymianę oleju w DSG co 120 tyś.km, żart w h...tak samo jak olej w silniku co 30 tyś. i jeszcze gówniany Castrol, stary olej powyżej 20 tyś. jest wodą i schodzi co 1 tyś. ok 1l i to są właśnie cudowne pakiety przeglądów VW - żenada w h...proponuje robić zmiany we własnym zakresie co 15tyś. i skrzynia co 60tyś.

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: MaciekFLEX » 04.08.2020, 12:52

W naszych DSG zalecają wymianę co 120 tys. km. Wiadomo, że jak ktoś dba to skraca interwały olejowe o połowę.
Akurat zbliża mi się 60 tys. km i kogo polecacie we Wrocławiu lub okolicach do wymiany dynamicznej?
Jaki koszt jest takiej usługi?
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

lenar89
Junior Member
Posty: 35
Rejestracja: 25.06.2020, 10:18

Re: Wymiana oleju - DSG

Post autor: lenar89 » 04.08.2020, 14:50

A ja tak się podłącze z pytaniem: jeśli auto jest na gwarancji i skraca się interwały wymiany płynów, to ASO może się przyczepić jeśli będzie się później zgłaszać jakąś usterkę? Że wymiany nie są zgodne z tym co zaleca producent?

ODPOWIEDZ