Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Elvis_P
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 18.06.2018, 22:45

Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Elvis_P » 20.08.2020, 22:06

Cześć
Czy ktoś z was miał już przyjemność oddawać auto po zakończeniu leasingu? Nie długo mnie to czeka i zastanawiam się czy wykupić i sprzedać samemu czy oddać i mieć święty spokój. Czegoś konkretnego się czepiają?
Pozdrawiam

Yan
Member
Posty: 113
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Yan » 26.08.2020, 10:09

Ja co prawda nie miałem leasingu w VW Leasing, ale oddawałem już poprzedni samochód (Insignia B) po leasingu bez wykupu. Wydaje mi się, że wszędzie jest tak samo, z resztą w VW mają tę samą broszurkę informacyjną co miałem w Getin Leasing.
Generalnie - nie ma tragedii. Ja miałem do dopłaty 400 zł za rysę na tylnej klapie.
Nie była głęboka, ale swoimi wymiarami przekraczała dopuszczalne normy.
Nie czepiali się małych rysek przy nadkolach, odprysków po kamykach na zderzaku, ani zadrapań na felgach. Nie czepiali się również opon na wykończeniu (2mm). Zauważyłem, że bardzo duża uwagę poświęcają kompletności wyposażenia (lewarki, oczka do holowania, trójkąt, dywaniki, instrukcja, książka serwisowa).
Na pewno trzeba dbać o szyby (tu odpryski nie przejdą) i wnętrze (przerwania i trwałe plamy tapicerki są nieakceptowlane w ogóle, ale wytarcia czy wygniecenia od używania to żaden problem) - na to zwracają uwagę.
Pozytywnie zaskoczony byłem też wartością odkupu - auto zostało przez bank wystawione po cenie ledwo 3tys netto większej niż ta, która była wartością wykupu, wiec wyceny końcowej nie miałem zaniżonej (ale porównując swoją poprzednią ofertę do EasyDrive to wartość końcowa procentowo w EasyDrive jest niższa, a nie wydaje mi się, aby arteon szybciej tracił na wartości wiec wg mnie VW tu sobie dodatkowego zarobku szuka).

xero
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 17.03.2020, 17:09

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: xero » 02.09.2020, 13:49

Zwrot w VW Leasing jest bardzo prosty.

Wchodzisz na stronę https://www.vwleasing.pl/strefa-uzytkow ... owych.html, wypełniasz formularz - i jesteś umówiony.

Robiłem zwrot Golfa kilka miesięcy temu (już w trakcie korony).

Na miejscu (w salonie vw) o umówionej godzinie czekał facet z DEKRY. Sprawdził po kolei kondycje lakieru, wnętrza, opon, dokumentów, kluczyków itp. Na bieżąco robił fotki i wklepywał wszystko w tablet. Cała akcja trwała może z 15 minut. Po kilku minutach dostałem protokół odbioru na emaila. Bardzo sprawnie. Niestety bardzo szczegółowo sprawdzają wszelakie zarysowania (koleś mierzył je linijką). Ostatecznie dostałem fakturę na 600zł, co koniec końcem mnie ucieszyło - bałem się że będzie z 3000 :D

Pozdrawiam,
Michał

Elvis_P
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 18.06.2018, 22:45

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Elvis_P » 03.09.2020, 23:33

Super, to nie jest tak źle. Dzięki za informacje

SulanVW
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 24.09.2021, 11:50

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: SulanVW » 24.09.2021, 12:04

Witajcie. Czemu rezygnujecie z wykupu auta po zakończeniu leasingu? Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy, to że bierzecie najniższą możliwą ratę z maksymalnie dużym wykupem i przy założeniu, że po zakończeniu leasingu bierzecie nowy, a tego samochodu już nie będziecie chcieli?

Jak to teraz będzie po "nowym ładzie", bo podobno nie będzie już możliwości wykupu samochodu po zakończeniu leasingu na osobę prywatną? Nie ogarniam tych przepisów, bo to już wszystko jest ciągle komplikowane z roku na rok. Same rządowe utrudnienia. Z tego co mi się wydaje to trzeba będzie wykupić na firmę i poczekać pół roku (chyba), albo zapłacić podatek? Czy jak to jest?

Przymierzam się do pierwszego leasingu także się nie znam.


Moja recenzja / opinia o leasingu Santander. Opinie o tym leasingu poniżej są też od innych klientów Santader Leasing i Santander Consumer Mulitrent, którzy wzięli leasing na samochód w bankach Santander.
Ostatnio zmieniony 14.12.2021, 15:50 przez SulanVW, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Osfald » 24.09.2021, 14:45

SulanVW pisze:
24.09.2021, 12:04
Czemu rezygnujecie z wykupu auta po zakończeniu leasingu? Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy, to że bierzecie najniższą możliwą ratę z maksymalnie dużym wykupem i przy założeniu, że po zakończeniu leasingu bierzecie nowy, a tego samochodu już nie będziecie chcieli?
To nie jest wytłumaczenie, to jest ZAŁOŻENIE. Plan jest taki aby raz na 3-4 lat przesiadać się do kolejnego nowego samochodu. Samochód jako usługa, a nie jako własność i warto się powoli do tego myślenia przyzwyczajać (leasing czy najem długoterminowy)... przynajmniej w rzeczywistości firmowej gdzie potrzeba kosztów :)

W nowym nieładzie zniknie możliwość (sprawa tyczy się DG) łatwego wyjścia z leasingu firmowego na własność prywatną i szybką sprzedaż (6 miesięcy czekania) jako osoba prywatna bez płacenia podatków... Sprzedaż będzie możliwa bez opodatkowania dopiero po 5 latach (było proponowane nawet 6). Z tego co czytam tyczyć się to będzie samochodów, których spłata leasingu nastąpi w 2022r. Ci którzy mają harmonogram kończący się w 2021 nie zostaną tym objęci.... co nie ukrywam cieszy mnie (o ile to prawda).
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: alcalu » 24.09.2021, 16:08

Osfald pisze:
24.09.2021, 14:45
W nowym nieładzie zniknie możliwość (sprawa tyczy się DG) łatwego wyjścia z leasingu firmowego na własność prywatną i szybką sprzedaż (6 miesięcy czekania) jako osoba prywatna bez płacenia podatków... Sprzedaż będzie możliwa bez opodatkowania dopiero po 5 latach (było proponowane nawet 6). Z tego co czytam tyczyć się to będzie samochodów, których spłata leasingu nastąpi w 2022r. Ci którzy mają harmonogram kończący się w 2021 nie zostaną tym objęci.... co nie ukrywam cieszy mnie (o ile to prawda).
To jest właśnie esencja całego bałaganu tego państwa - w 2018 grzebali przy leasingach, raptem 3 lata temu. Zmieniło się sporo.
Teraz, zmieniają reguły w trakcie gry jeśli zmiana ma dotyczyć zawartych i obowiązujących umów.

Kierunek na zniechęcenie do leasingu, na brak kosztów (ryczałty). Podatek as a Service.

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: gregmisz » 24.09.2021, 22:19

Ja sprzedałem auto o 35 tys wiecej niż kwota wykupu, poszło w 2 godz
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: k1coR » 27.09.2021, 14:02

W obecnej sytuacji rynkowej , Arteon przed FL zyskał na wartości jakieś 30%. Pewnie FL trochę mniej ale i tak nie opłaca się go zostawiać w salonie, tylko lepiej samemu sprzedać. Natomiast wersji przed FL nie ma sensu się pozbywać, bo jest znacznie lepsza niż po FL.

Janol
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 26.08.2021, 19:41

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Janol » 27.09.2021, 21:12

k1coR pisze:
27.09.2021, 14:02
W obecnej sytuacji rynkowej , Arteon przed FL zyskał na wartości jakieś 30%. Pewnie FL trochę mniej ale i tak nie opłaca się go zostawiać w salonie, tylko lepiej samemu sprzedać. Natomiast wersji przed FL nie ma sensu się pozbywać, bo jest znacznie lepsza niż po FL.
Tak z czystej ciekawości dlaczego niby FL jest gorszy ??

ODPOWIEDZ