Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

rbul
Member
Posty: 75
Rejestracja: 10.02.2021, 09:03

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: rbul » 28.09.2021, 07:20

Bo nie ma zegarka ;D

A tak poważnie to nie rozumiem specjalnie zachwytów nad pierwszym arteonem, że niby taki dużo lepszy od FL.
Chyba taka polska domena "kiedyś to było, kiedyś to robili samochody, teraz to nie robią samochodów", a za 2 lata będzie poszukiwanie FL'i :P

nemi84
Member
Posty: 71
Rejestracja: 09.02.2021, 07:08

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: nemi84 » 28.09.2021, 10:26

Starszy jest lepszy od nowego o tyle, że kiedyś będzie się udawało znaleźć lepiej wyposażone starsze egzemplarze. Pakiety były sensowniejsze - dobra kasa za fajne wyposażenie, teraz (a przynajmniej na początku roku) niestety zrobienie tej samej konfiguracji było drastycznie droższe (nawet +kilkadziesiąt tysięcy).
Jak konfigurowałem swojego, to jeszcze był konfigurator "Arteon" oraz "Nowy Arteon" na stronie VW. No i smutno mi było, że nie można zamówić konfiguracji "Arteon" - nawet kolorów było więcej :D
2.0 TSI 190 KM, 2021

SulanVW
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 24.09.2021, 11:50

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: SulanVW » 28.09.2021, 10:47

k1coR pisze:
27.09.2021, 14:02
W obecnej sytuacji rynkowej , Arteon przed FL zyskał na wartości jakieś 30%.
W sensie pandemicznej sytuacji rynkowej??





Moja recenzja / opinia o mleasing - leasingu samochodów i najmu mAuto. Opinie poniżej są też od innych klientów mleasing, którzy wzięli leasing na samochód w mbanku.
Ostatnio zmieniony 14.12.2021, 15:49 przez SulanVW, łącznie zmieniany 3 razy.

Janol
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 26.08.2021, 19:41

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Janol » 28.09.2021, 10:55

nemi84 pisze:
28.09.2021, 10:26
Starszy jest lepszy od nowego o tyle, że kiedyś będzie się udawało znaleźć lepiej wyposażone starsze egzemplarze. Pakiety były sensowniejsze - dobra kasa za fajne wyposażenie, teraz (a przynajmniej na początku roku) niestety zrobienie tej samej konfiguracji było drastycznie droższe (nawet +kilkadziesiąt tysięcy).
Jak konfigurowałem swojego, to jeszcze był konfigurator "Arteon" oraz "Nowy Arteon" na stronie VW. No i smutno mi było, że nie można zamówić konfiguracji "Arteon" - nawet kolorów było więcej :D
Może coś w tym jest. Tylko na cenę wpływa nie tylko wyposażenie. Głównym wyznacznikiem ceny jest rok i przebieg na 3 miejscu dopiero wyposażenie. W standardzie i tak jest sporo bajerów.
Wyposażenie konfiguruje się pod siebie przy zamawianiu i mi np. kompletnie nie zależało na ambiente, masażu foteli, szyberdachu. I jeśli bym miał kupować używanego to przede wszystkim patrzył bym na stan techniczny, rok/przebieg, wersję silnika i dopiero na samym końcu na wyposażenie.

Pytanie brzmiało w czym wersja FL jest gorsza ?! Żeby na rynku wtórnym kupujący szukali wersji przed FL

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: k1coR » 28.09.2021, 13:52

Janol pisze:
27.09.2021, 21:12
k1coR pisze:
27.09.2021, 14:02
W obecnej sytuacji rynkowej , Arteon przed FL zyskał na wartości jakieś 30%. Pewnie FL trochę mniej ale i tak nie opłaca się go zostawiać w salonie, tylko lepiej samemu sprzedać. Natomiast wersji przed FL nie ma sensu się pozbywać, bo jest znacznie lepsza niż po FL.
Tak z czystej ciekawości dlaczego niby FL jest gorszy ??
Pomijając redukcje kosztów widoczną gołym okiem, jak gorszy AID, brak CD, brak możliwości zrobienia hotspota z tel., brak wersji 280km i dpf w tsi oraz gorszy wygląd lamp z tyłu i zderzaka z przodu w przypadku RLine (choć to rzecz gustu), to najgorszą bolączką obecnie jest sypiąca się elektronika z masą błędów. Co przy znaczącej podwyżce cen nie idzie w parze, różnica ok 23% w cenie...

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: k1coR » 28.09.2021, 13:57

Pierwszy Arteon był znacznie bardziej dopracowany technicznie i bardziej przemyślany jeśli chodzi o pakiety wyposażenia. VW musiało wyjść z twarzą po aferze paliwowej i chcieli aby to auto zabrało część klientów premium i tak też się stało po części...Obecnie wszędzie widać redukcję kosztów, dodatkowo przechodzą w stronę hybryd i elektryków, więc moim skromnym zdaniem benzyna będzie nieźle trzymała wartość ale tutaj nie ma większego znaczenia czy FL czy nie - tylko roczniki. Choć czas pokaże

Yan
Member
Posty: 113
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: Yan » 28.09.2021, 15:33

Nowy ład w kwestii leasingów nie zmieni nic dla osób oddających samochód, co tylko zwiększy atrakcyjność najmów. Ja już trzecie auto wiem, że oddam i jestem świadom, ze pewnie cena jaką zyskałbym sam może byłaby lepsze, chociaż takie bardzo pewien nie jestem - nie jestem w temacie szacowania wartości i tego ile teraz arteony są warte na rynku wtórnym. Wg mnie mam dobre finansowanie i za samochód kupiony za 190k (cena ofertowa) mam wykup 135k brutto za 3-latka i przebieg 60k km.

defender
Member
Posty: 137
Rejestracja: 06.09.2019, 22:28

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: defender » 28.09.2021, 21:12

Myślę, że "obiektywnie" pierwszy Artek jest po prostu ładniejszy od FL, przynajmniej R-line.
Subiektywnie natomiast Artek SB jest szpetny.

Awatar użytkownika
olek1305
Senior Member
Posty: 342
Rejestracja: 26.10.2018, 12:59

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: olek1305 » 02.10.2021, 11:00

Czy ktoś przerabiał aktualnie skrócenie leasingu branego w VW. Przez Nowy Ład trzeba wykupić auto prywatnie w tym roku żeby załapać się na aktualne przepisy. Dobrze czytam tabele opłat że przytulą 2% wartości auta? Te 2% jest liczone od całej wartości czy pomniejszonej o opłatę wstępną? Co z ubezpieczeniem i RTI (mam w racie) przy skrócenie leasingu?
Arteon R-line 2.0 TDI 190 KM

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Zwrot auta po zakończeniu umowy leasingu - VW Leasing

Post autor: alcalu » 02.10.2021, 12:15

olek1305 pisze:
02.10.2021, 11:00
Czy ktoś przerabiał aktualnie skrócenie leasingu branego w VW. Przez Nowy Ład trzeba wykupić auto prywatnie w tym roku żeby załapać się na aktualne przepisy. Dobrze czytam tabele opłat że przytulą 2% wartości auta? Te 2% jest liczone od całej wartości czy pomniejszonej o opłatę wstępną? Co z ubezpieczeniem i RTI (mam w racie) przy skrócenie leasingu?
Wg tabeli 2% od wartości samochodu początkowej netto - całkowitej.

ODPOWIEDZ