Pytania przedzakupowe

alcalu
Member
Posty: 239
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: alcalu » 07.06.2021, 22:06

kra pisze:
07.06.2021, 11:09
Zastanawiam się nad Elegance na felgach 18", 60% mojej jazdy to autostrady i drogi wojewódzkie.
Warto dołożyć tę opcję?
Subiektywnie dla mnie opcja obowiązkowa :-) Mam 19 i jezdze na Comfort na krajowych i normal na autostradach. W miescie individual max miekko.

markos17
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 29.10.2018, 01:23

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: markos17 » 27.09.2021, 15:42

Właśnie jestem w trakcie konfiguracji Arteona i też zastanawiam się nad tym pakietem ALS, kosztuje ponad 6k. Różni się głównie opcją wycinania fragmentu świateł długich, żeby nie oślepiać pozostałych kierowców. Mam to obecnie w Superb i na zwykłych drogach krajowych fajnie się sprawdza. Niemniej 6k to trochę dużo. Wiem, że można tą opcję dokodować u naszych forumowych speców, tylko obawiam się, że zostanie ślad w rejestrze, co potencjalnie wpłynie na gwarancję. Chcę przedłużyć do 5 lat, szkoda byłoby ją stracić ;)

Active Lighting System - Reflektory LED z Dynamic Light Assist
6 180 zł
Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów z dynamicznym doświetlaniem zakrętów
Reflektory dzienne, mijania i drogowe w technologii LED z dynamicznym doświetlaniem zakrętów
System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe
Światła na złą pogodę

Z dodatkowych systemów, biorę na pewno asystent martwego pola i cofania z kamerą, Keyless z podgrzewanymi fotelami przód tył (pakiet Comfort), podgrzewana kierownica, fotel z masażem. Najprawdodpobniej skuszę się jeszcze na podgrzewaną szybę przednią i szyby dźwiękoszczelne.

Jest coś jeszcze, co uważacie że jest must-have i warto dopłacić?

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: k1coR » 27.09.2021, 15:59

DLA z LED High must have, chyba że jest opcja LED High bez DLA ale wątpie. Martwe pole w Arteonie przed FL dramat, wielka dioda psująca wygląd całego lusterka dla mnie nie.
360 st. kamery + podgrzewana przednia szyba - must have.
Masaż w fotelu w VW dramat jak dla mnie nie ale pamięć w fotelach już jest spoko, a to się chyba ze sobą łączy.
Wyciszenie szyb + przyciemnianie - to bym dołożył.

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: vagart » 28.09.2021, 21:59

markos17 pisze:
27.09.2021, 15:42
Właśnie jestem w trakcie konfiguracji Arteona i też zastanawiam się nad tym pakietem ALS, kosztuje ponad 6k. Różni się głównie opcją wycinania fragmentu świateł długich, żeby nie oślepiać pozostałych kierowców. Mam to obecnie w Superb i na zwykłych drogach krajowych fajnie się sprawdza. Niemniej 6k to trochę dużo. Wiem, że można tą opcję dokodować u naszych forumowych speców, tylko obawiam się, że zostanie ślad w rejestrze, co potencjalnie wpłynie na gwarancję. Chcę przedłużyć do 5 lat, szkoda byłoby ją stracić ;)

Active Lighting System - Reflektory LED z Dynamic Light Assist
6 180 zł
Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów z dynamicznym doświetlaniem zakrętów
Reflektory dzienne, mijania i drogowe w technologii LED z dynamicznym doświetlaniem zakrętów
System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe
Światła na złą pogodę

Z dodatkowych systemów, biorę na pewno asystent martwego pola i cofania z kamerą, Keyless z podgrzewanymi fotelami przód tył (pakiet Comfort), podgrzewana kierownica, fotel z masażem. Najprawdodpobniej skuszę się jeszcze na podgrzewaną szybę przednią i szyby dźwiękoszczelne.

Jest coś jeszcze, co uważacie że jest must-have i warto dopłacić?
Radzę jeszcze przewertować wątki, bo wydaje mi się, że bez DLA będziesz miał te śmieszne kierunkowskazy w przednich reflektorach zamiast podświetlanych pasków LED przy krawędzi.

olek
Member
Posty: 247
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: olek » 28.09.2021, 23:03

Radzę jeszcze przewertować wątki, bo wydaje mi się, że bez DLA będziesz miał te śmieszne kierunkowskazy w przednich reflektorach zamiast podświetlanych pasków LED przy krawędzi.
[/quote]

Nie ma co wertować forum. Będzie tak jak mówisz. Te śmieszne kierunkowskazy to zwykła żarówka.

https://youtu.be/0Y_iRJLE4Qc?t=284
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

markos17
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 29.10.2018, 01:23

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: markos17 » 29.09.2021, 08:01

Zamówiłem wczoraj, wziąłem podgrzewaną szybę i dźwiękoszczelną szybę. Narazie nie brałem DLA, ale mam jeszcze trochę czasu, żeby to ew. domówić u handlowca.

Byłem przekonany, że za te 6k mam w zasadzie tylko dodatkowo wycinanie na długich. Czytam Wasze posty i wygląda, że nie do końca.
Ktoś kojarzy czy w same ledy (mijania i długie) różnią się między podstawka, a tym pakietem?
Nic nie ma wspoknainego o LED high, o którym k1cor wspomniał.

olek
Member
Posty: 247
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: olek » 29.09.2021, 09:25

Tak będą wyglądały światła z DLA:
https://youtu.be/dqpWIOYrM_4?t=87
W tym pakiecie dostajesz dodatkowy pasek led w grillu , wycinanie na długich i ledowy migacz jak na filmie.
Jeśli tego nie zamówisz nie będziesz miał tych opcji i lampy będą wyglądały jak poniżej:
https://youtu.be/0Y_iRJLE4Qc?t=284
Migacz zwykła żarówka , brak paska ledowego w grillu i wycinania na długich.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: k1coR » 29.09.2021, 12:41

markos17 pisze:
29.09.2021, 08:01
Zamówiłem wczoraj, wziąłem podgrzewaną szybę i dźwiękoszczelną szybę. Narazie nie brałem DLA, ale mam jeszcze trochę czasu, żeby to ew. domówić u handlowca.

Byłem przekonany, że za te 6k mam w zasadzie tylko dodatkowo wycinanie na długich. Czytam Wasze posty i wygląda, że nie do końca.
Ktoś kojarzy czy w same ledy (mijania i długie) różnią się między podstawka, a tym pakietem?
Nic nie ma wspoknainego o LED high, o którym k1cor wspomniał.
LED High tak się kiedyś nazywały pełne LED z dynamicznymi kierunkami z tyłu i bez żarówek, DLA to dodatek do nich, który działa całkiem spoko w Arteonie. Natomiast pełne LEDy robią robotę, nie są to Matrixy z Audi tylko coś poniżej ale świecą bardzo dobrze. Żarówki bym odpuścił

olek
Member
Posty: 247
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: olek » 29.09.2021, 21:36

A tu porównanie sekwencji "odpalania" światel z DLA i bez.

https://youtu.be/L0GRitlNnWg
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

markos17
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 29.10.2018, 01:23

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: markos17 » 30.09.2021, 15:46

Napisałem do VW i wnioskuję, że ledy są takie same w standardzie, jak i z pakietem:
"zarówno w standardzie R-Line, jak i z pakietem Active Lighting System światła dzienne, mijania i drogowe są analogiczne LED-owe."

Niemniej, nie wiem na ile można im ufać, bo dopytałem o kierunwskazy i też rzekomo są takie same, czyli ledowe. Na filmiku z shooting brake widać co innego..

"tak, zarówno w standardzie jak i z pakietem kierunkowskazy są takie same z przodu i z tyłu - światła 3D LED z dynamicznymi kierunkowskazami."

ODPOWIEDZ