Pytania przedzakupowe

kuba11
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 24.04.2024, 17:24

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: kuba11 » 24.04.2024, 17:30

rmn121 pisze:
23.04.2024, 12:35
@pawels odpowiem swoją konfiguracją.

Wziąłem R-Line, który miałby wszystkie systemy bezpieczeństwa oprócz tych których nie chciałem, tj. czujników ciśnienia (wystarcza mi powiadomienie o spadku zamiast konkretnych wartości) i kamery 360 (i tak jeżdżę na lusterkach, czasem na kamere cofania spojrzę).

W standardzie R-Line masz:
- Lane Assist (trzymanie w pasie),
- tempomat aktywny (ACC),
- Traffic Jam Assist (to jest ten travel assist, czyli trzymanie w pasie sprzężone z tempomatem aktywnym co daje taką "półautonomiczna" jazdę),
- Emergency Assist (wzywanie pomocy)
- Front Assist (awaryjne hamowanie przed przeszkodą z przodu)
- inne czujniki, wykrywanie pieszych itp.

Do tego dobrałem dodatkowe poduszki z tyłu za 2000zl i pakiet assistance za 3800zl który daje:
- Side Assist (mruganie w lusterkach jak masz kogoś w martwym polu, aktywna ochrona pasażera)
- Rear Assist (kamera cofania)
- Rear Traffic Alert (ostrzeganie przy cofaniu jak coś nadjeżdża z boku)

System multimedialny zostawiłem najbiedniejszy, bo chciałem mieć pokrętła w radio (w wyższych wszystko dotykowe). Kod konfiguracji VMJQLJP2.

W tej konfiguracji travel assist działa jak ta lala.
@rmn121, Z jakiegoś powodu nie wczytuje się ta konfiguracja na stronie VW.
Czy w tej konfiguracji brałeś opcję nawigacji czy masz sam system multimedialny bez nawigacji VW? Wszędzie są pytania ale głównie bez odpowiedzi czy nawigacja jest potrzebna w kontekście travel assist i nie wiem czy jest ona czymś niezbędnym w konfiguracji.
Drugie pytanie jeśli nie masz nawigacji, to jak wygląda virutal cocpit, w wersji testowej była nawigacja między zegarami, jestem ciekawy czy gdyby nie było pakietu nawigacji to po prostu jest niedostępny taki ekran czy wyświetla jakiś komunikat o braku nawigacji?

pawels
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 28.03.2024, 02:54

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: pawels » 24.04.2024, 22:03

kuba11 pisze:
24.04.2024, 17:30
@rmn121, Z jakiegoś powodu nie wczytuje się ta konfiguracja na stronie VW.
Każda konfiguracja ma ważność 90 dni. Musiała być wcześniej wykonana. Też mi sięnie udało jej wczytać.

rmn121
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 09.11.2023, 00:32

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: rmn121 » 25.04.2024, 00:13

Może nie działać. Konfigurowałem w listopadzie 2023.

@kuba11 mam system bez nawigacji VW. Travel Assist działa. Między zegarami siłą rzeczy nie ma mapy, a jak jadę na google maps z android auto to wyświetla się za ile metrów skręcić. Nawet jak masz nawigację VW to google mapsa nie można wyświetlić między zegarami. Jedyny sens brania nawigacji VW jest chyba taki, że system czytania znaków drogowych działa na podstawie obrazu z kamery i danych z nawigacji. Ja czytania znaków nie mam.

Jak jadę bez nawigacji to jest w tej sekcji po prostu czarne pole z napisem "kompas obecnie niedostępny".
R-Line, 2.0 TSI, 190KM, 2024 r.

awprawo
Member
Posty: 127
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Pytania przedzakupowe

Post autor: awprawo » 28.04.2024, 08:16

Piszesz o maksymalnym wspomaganiu jazdy. Na99% jestem przekonany że jeśli weźmiesz faktyczną nawigację i pojedziesz na aktywnym tempomacie to samochód sam zwolni no dojeżdżając do ronda itd. Bez fabrycznej navi musiałbyś hamować.
R-Line 2.0 TSI 190

ODPOWIEDZ