Pytania pozakupowe

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 02.05.2023, 08:14

Zbigniewa pisze:
19.04.2023, 12:48
Jalu pisze:
19.04.2023, 12:18
Bardzo mnie ciekawi, czy nowa kierownica będzie dotykowa, czy powrócą do guzików, bo podobno mieli się wycofywać z dotykowej.
Z pewnością masz na myśli przyciski haptyczne? Pytałem, czy nowa kierownica będzie różnić się od obecnej ale konsultant stwierdził, że jest identyczna, więc przyciski - chyba - zostały zachowane.
Podpytałem też, gdzie lub u kogo interweniować w przypadku opóźnień w usunięciu usterki. Niezbyt chętnie wskazał na Biuro Obsługi Klienta w Poznaniu ale jednocześnie zaznaczył, aby przed wystosowaniem ponaglenia/zapytania, skontaktować się z ASO.
Daj proszę cynk, gdy staniesz się właścicielem "zapasowej" kierownicy.
Dzień dobry. Chciałem się podzielić nowinami na temat wymiany kierownicy. Otóż ASO odezwało się do mnie z informacją, że kierownica już jest na magazynie. JUŻ brzmi fajnie, tyle że zamówiona była 16 stycznia :) Wizytę w serwisie umówiliśmy na 16 maja. Pozdrawiam.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 280
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 02.05.2023, 11:04

Jalu pisze:
02.05.2023, 08:14
Zbigniewa pisze:
19.04.2023, 12:48
Jalu pisze:
19.04.2023, 12:18
Bardzo mnie ciekawi, czy nowa kierownica będzie dotykowa, czy powrócą do guzików, bo podobno mieli się wycofywać z dotykowej.
Dzień dobry. Chciałem się podzielić nowinami na temat wymiany kierownicy. Otóż ASO odezwało się do mnie z informacją, że kierownica już jest na magazynie. JUŻ brzmi fajnie, tyle że zamówiona była 16 stycznia :) Wizytę w serwisie umówiliśmy na 16 maja. Pozdrawiam.
Wow! Congratulations!!!
Po wymianie na nową, warto zwrócić uwagę na działanie wszystkich przycisków, np ogrzewanie kierownicy, zmianę biegów za pomocą łopatek czy sterowanie radiem. Liczę na informacje jak poszło i ile trwała czynność wymiany.
U mnie bez zmian - cisza i flauta, ASO nadal oczekuje na dostarczenie kierownicy.
Przy okazji - interweniowałeś w BOK VW, czy pozostawiłeś sprawy własnemu biegowi?
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 04.05.2023, 20:34

Zbigniewa pisze:
02.05.2023, 11:04
Jalu pisze:
02.05.2023, 08:14
Zbigniewa pisze:
19.04.2023, 12:48
Jalu pisze:
19.04.2023, 12:18
Bardzo mnie ciekawi, czy nowa kierownica będzie dotykowa, czy powrócą do guzików, bo podobno mieli się wycofywać z dotykowej.
Dzień dobry. Chciałem się podzielić nowinami na temat wymiany kierownicy. Otóż ASO odezwało się do mnie z informacją, że kierownica już jest na magazynie. JUŻ brzmi fajnie, tyle że zamówiona była 16 stycznia :) Wizytę w serwisie umówiliśmy na 16 maja. Pozdrawiam.
Wow! Congratulations!!!
Po wymianie na nową, warto zwrócić uwagę na działanie wszystkich przycisków, np ogrzewanie kierownicy, zmianę biegów za pomocą łopatek czy sterowanie radiem. Liczę na informacje jak poszło i ile trwała czynność wymiany.
U mnie bez zmian - cisza i flauta, ASO nadal oczekuje na dostarczenie kierownicy.
Przy okazji - interweniowałeś w BOK VW, czy pozostawiłeś sprawy własnemu biegowi?
Nie skarżyłem się nigdzie na to oczekiwanie na kierownicę :), nie widziałem sensu. Zakładałem, że i tak inaczej nie będzie. Oczywiście wszystko sprawdzę, bo kierownica ma wszystkie możliwe funkcje. Wydaje mi się że sama wymiana, to maks. 60 minut, łącznie z podpięciem komputerów, by samochód nie odrzucił nowej części. Dam Ci oczywiście znać. Pozdrawiam :)

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 19.05.2023, 14:04

Jalu pisze:
04.05.2023, 20:34
Zbigniewa pisze:
02.05.2023, 11:04
Jalu pisze:
02.05.2023, 08:14
Zbigniewa pisze:
19.04.2023, 12:48
Jalu pisze:
19.04.2023, 12:18
Bardzo mnie ciekawi, czy nowa kierownica będzie dotykowa, czy powrócą do guzików, bo podobno mieli się wycofywać z dotykowej.
Dzień dobry. Chciałem się podzielić nowinami na temat wymiany kierownicy. Otóż ASO odezwało się do mnie z informacją, że kierownica już jest na magazynie. JUŻ brzmi fajnie, tyle że zamówiona była 16 stycznia :) Wizytę w serwisie umówiliśmy na 16 maja. Pozdrawiam.
Wow! Congratulations!!!
Po wymianie na nową, warto zwrócić uwagę na działanie wszystkich przycisków, np ogrzewanie kierownicy, zmianę biegów za pomocą łopatek czy sterowanie radiem. Liczę na informacje jak poszło i ile trwała czynność wymiany.
U mnie bez zmian - cisza i flauta, ASO nadal oczekuje na dostarczenie kierownicy.
Przy okazji - interweniowałeś w BOK VW, czy pozostawiłeś sprawy własnemu biegowi?
Nie skarżyłem się nigdzie na to oczekiwanie na kierownicę :), nie widziałem sensu. Zakładałem, że i tak inaczej nie będzie. Oczywiście wszystko sprawdzę, bo kierownica ma wszystkie możliwe funkcje. Wydaje mi się że sama wymiana, to maks. 60 minut, łącznie z podpięciem komputerów, by samochód nie odrzucił nowej części. Dam Ci oczywiście znać. Pozdrawiam :)
Cześć. No i mam nową kierownicę. Kiedyś podobno wymieniali całą (poza poduszką), teraz oprócz poduszki przekładają "ze starej" również przyciski. Sama wymiana zajęła kilka godzin, bo jeszcze testy i sprawdziany, ale ponieważ w tym samym czasie wymieniałem również na gwarancji przednią szybę, to auto było w ASO 2 dni. Generalnie wszystko działa, pytanie jest (zasadne lub nie) jak długo. Ale to się dopiero okaże :)

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 280
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 19.05.2023, 16:20

[/quote]
Cześć. No i mam nową kierownicę. Kiedyś podobno wymieniali całą (poza poduszką), teraz oprócz poduszki przekładają "ze starej" również przyciski. Sama wymiana zajęła kilka godzin, bo jeszcze testy i sprawdziany, ale ponieważ w tym samym czasie wymieniałem również na gwarancji przednią szybę, to auto było w ASO 2 dni. Generalnie wszystko działa, pytanie jest (zasadne lub nie) jak długo. Ale to się dopiero okaże :)
[/quote]

No to zazdroszczę, w moim przypadku nadal cisza. Interweniowałem w ASO lecz odpowiedź brzmiała jak zwykle - czekamy. Jeśli znajdziesz trochę czasu to proszę o informację, czy bezproblemowo działają łopatki (dźwignie) ręcznego przełożenia biegów. Znajomy skarżył się, iż u niego po takim zabiegu wystąpiły problemy w tym zakresie.
Dużej radości z jazdy życzę.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 22.05.2023, 07:40

Zbigniewa pisze:
19.05.2023, 16:20
Cześć. No i mam nową kierownicę. Kiedyś podobno wymieniali całą (poza poduszką), teraz oprócz poduszki przekładają "ze starej" również przyciski. Sama wymiana zajęła kilka godzin, bo jeszcze testy i sprawdziany, ale ponieważ w tym samym czasie wymieniałem również na gwarancji przednią szybę, to auto było w ASO 2 dni. Generalnie wszystko działa, pytanie jest (zasadne lub nie) jak długo. Ale to się dopiero okaże :)
[/quote]

No to zazdroszczę, w moim przypadku nadal cisza. Interweniowałem w ASO lecz odpowiedź brzmiała jak zwykle - czekamy. Jeśli znajdziesz trochę czasu to proszę o informację, czy bezproblemowo działają łopatki (dźwignie) ręcznego przełożenia biegów. Znajomy skarżył się, iż u niego po takim zabiegu wystąpiły problemy w tym zakresie.
Dużej radości z jazdy życzę.
[/quote]
Witam.
Posprawdzałem wszystkie funkcje w kierownicy i na razie bez zarzutu. Za Twoją sugestią, skorzystałem z łopatek w Arteonie (chyba drugi raz w życiu :)), wszelkie przełączania w górę i w dół, no i działają jak należy. Szczerze powiem, że "dzięki" tym wszystkim dziwnym przygodom elektronicznym w Arteonie, jakoś nieco mniej się przejmuję tym, że coś miałoby się znowu zacząć pojawiać jako błąd. Najwyżej będziemy wymieniać, póki gwarancja jest aktywna. Mam też nową szybę przednią (elektrycznie ogrzewaną), bo fabryczna miała przedziwne mazy i plamy, jakby była zaparowana. Po kilku miesiącach udowadniania w ASO, w końcu zatwierdzili wymianę i wymienili w ramach tej jednej wizyty.
Dzisiaj dla odmiany, widzę, że globus jest w szarym kolorze i nie wiem co to oznacza (na pewno nie uruchomiło się radio internetowe), spróbuję więc zapytać w centrum usług elektronicznych, jak już się obudzą :)

Awatar użytkownika
pitol321
Member
Posty: 129
Rejestracja: 18.06.2022, 06:37
Lokalizacja: Essen
Kontakt:

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: pitol321 » 30.05.2023, 17:46

Kilka razy w trakcie niecałego roku, jak mam Artka, wyskoczył mi błąd z informacją "Travel Assist zurzeit nicht verfügbar".
Oczywiście jak tylko przeczytałem o Waszych problemach i wymianie kierownicy, nie myślałem że mam ten sam problem...

Niestety od kilku tygodni błąd przy kręceniu kierownicą pojawiał się co raz częściej, czasem wyskakiwał od nacisku lub pociągnięcia kierownicy lekko do siebie, lub nacisk/pociągnięcie usuwało świecący błąd.
Dzisiaj wyskakiwał mi już co chwilę.
Wysłałem Email z opisem i zdjęciami błędu do kierownika ASO, oddzwonił i mam termin za dwa tygodnie, auto do diagnozy minimum dwa dni u nich, jak zwykle auto zastępcze.

Zobaczymy co wymyślą i jak to się skończy.
Obym nie musiał wiele razy z tym do ASO wracać, jak z charczącym basem po stronie kierowcy.
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 280
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 31.05.2023, 08:45

pitol321 pisze:
30.05.2023, 17:46
Kilka razy w trakcie niecałego roku, jak mam Artka, wyskoczył mi błąd z informacją "Travel Assist zurzeit nicht verfügbar".
Oczywiście jak tylko przeczytałem o Waszych problemach i wymianie kierownicy, nie myślałem że mam ten sam problem...
No to witam w klubie. Ewidentnie ten sam problem co w moim przypadku jednak zastanawia mnie, z jakiego powodu ASO rezerwuje sobie aż dwa dni na zdiagnozowanie usterki. U mnie uszkodzenie elektroniki w kierownicy stwierdzono od ręki na podstawie rejestru błędów wydobytych z komputera pokładowego. W serwisie twierdzili, iż nowe kierownice posiadają zmiany konstrukcyjne związane z czujnikami pojemnościowymi, co eliminuje dotychczasowe wady.
Wczoraj otrzymałem informację, że nowa kierownica jest już w ASO czyli, jak na standardy VW, nie trwało to zbyt długo (od 18. kwietnia).
Do czasu usunięcia usterki ignoruj pojawiające się alarmy i komunikaty. Jeździć można nadal chociaż wiem, że świadomość braku sztandarowej funkcjonalności samochodu nie wpływa pozytywnie na psychikę właściciela.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 31.05.2023, 09:03

Faktycznie jest tak, że diagnoza w ASO trwała zaledwie godzinę, może nieco więcej. Dyskusji zbyt wielkiej nie było. U mnie, poza tym najczęstszym komunikatem o travel assist, pojawił się raz w czasie jazdy błąd "lane assist" oraz "asystent opuszczania miejsca parkowania". Te 2 błędy nie znikały niestety przez 2 dni. Powiedziano mi, że to też związane jest z kierownicą i bym cierpliwie czekał na jej wymianę. Nową kierownicę mam od tygodnia i na razie działa jak należy :).

Awatar użytkownika
pitol321
Member
Posty: 129
Rejestracja: 18.06.2022, 06:37
Lokalizacja: Essen
Kontakt:

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: pitol321 » 28.07.2023, 01:04

Zbigniewa pisze:
31.05.2023, 08:45
pitol321 pisze:
30.05.2023, 17:46
Kilka razy w trakcie niecałego roku, jak mam Artka, wyskoczył mi błąd z informacją "Travel Assist zurzeit nicht verfügbar".
Oczywiście jak tylko przeczytałem o Waszych problemach i wymianie kierownicy, nie myślałem że mam ten sam problem...
No to witam w klubie. Ewidentnie ten sam problem co w moim przypadku jednak zastanawia mnie, z jakiego powodu ASO rezerwuje sobie aż dwa dni na zdiagnozowanie usterki.
...
Żona dopiero dzisiaj mogła oddać Arteona do ASO, z powodu opisywanych humorów kierownicy.
Oczywiście w trakcie rozmowy z doradcą, okazało się że auto będzie max dwie godziny u nich, a nie dwa dni, jak panna przez telefon twierdziła i nawet auto zastępcze się znalazło w 5 min, a pani z okienka nic nie miała na stanie.
Błąd w lato bardzo trudno jest wywołać, ale masa błędów była zapisana w pamięci.
Nowa kierownica została zamówiona... jak przyjdzie to będzie  :D
 
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

ODPOWIEDZ