Pytania pozakupowe

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: arteonR » 03.01.2023, 14:54

Yan pisze:
03.01.2023, 14:49
arteonR pisze:
02.01.2023, 21:42
Ja mam w menu włączone hamowanie podczas manewrowaniu oraz ikony od kiedy pamiętam zawsze żółte na kamerze, nie klikałem ich i system działa bo już zdarzyło się, że zahamował :rolleyes:
jak widać na fotce dźwięk też jest na żółto i czujniki cofania słychać więc te ikony są cholernie mylące a przynajmniej to ich przekreślenie
wybrana aktywna kamera też jest zaznaczana na żółto
30DF2AC4-818C-4A4A-9568-8593DD7ADE26.jpeg
Obwódka przycisku zawsze jest żółta. Tło robi się żółte po włączeniu przysusku (czyli wyłączeniu hamowania / dźwięku).
To co widać na screenie to jeszcze jeden stan - opcje sa wyszarzone i niemozliwe do manipulowania przez użytkownika (ale tak jak mówiłem ramka zawsze jest żółta) - czyli stan kiedy jest hamulec ręczny lub dźwignia w położeniu P.
Trzeba też pamiętać, że hamowanie awaryjne przy manewrowaniu nie załączy się przy jeździe do przodu, gdy czujniki przednie aktywowały się automatycznie (bez wciskania przycisku z kamerką) - wtedy to wygląda jeszcze inaczej. Przycisk jest "dotknięty" i ma zólte tło, czyli hamowanie wyłączone, ale jest też wyszarzony, czyli nie da sie go "oddotknąć" i włączyć hamowania.

Podobna dziwna logika jest z przyciskami w podsufitce - przycisk wciśnięty oznacza światła wewnątrz wyłączone.Żeby je właczyć trzba go "wycisnać"
tak dziś testowałem te przyciski w ruchu .. zmieniają kolorki jak szalone i rzeczywiście mają kilka stanów :D :cool: ale 3 lata jak jeździłem nawet się nie zastanawiałem co one dają ..więc default działa ok i nie tykam
TSI190 MY2020

Awatar użytkownika
pitol321
Member
Posty: 129
Rejestracja: 18.06.2022, 06:37
Lokalizacja: Essen
Kontakt:

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: pitol321 » 03.01.2023, 21:11

Systemy działają i pomagają, ale nie zastąpią uwagi za kierownicą.
Nie raz pomagały, czy ostrzegały mnie na niemieckich autostradach przy "odpowiednich" prędkościach i muszę stwierdzić, że czasem wręcz potrafią przegiąć z ochroną, choć pewnie dla innych będzie to odpowiednie działanie.

Najważniejsza jest jednak nasza uwaga za kółkiem, a że auto może nam pomóc lub w razie złego zbiegu okoliczności uchronić przed większą szkodą, należy się cieszyć ;)
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: k1coR » 04.01.2023, 13:44

Jalu pisze:
03.01.2023, 12:17
Co prawda, to prawda. Kto by tam szukał kolorów na środkowym panelu :)
Mnie w tym wszystkim martwi to, że mój Arteon SB nie zatrzymywał się na testach z kartonami przed tymi kartonami, tylko dopiero po ich dotknięciu. Wiem, że to ostateczność, ale jeśli już jest taki system, to powinien jednak zatrzymać się zanim dojdzie do kontaktu.
Wydaje mi się że przed przeszkodą odpuściłeś gaz. Najłatwiej to spr. dojeżdżając szybko do przeszkody i hamując ale nie do końca wciskając pedał, wówczas system sam go dociśnie mocniej lub ustawić wysokie kartony i gaz wciśnięty ale to dla odważnych, powinien Ci odciąć gaz i zahamować. Testowałem to do przodu i do tyłu na wysokiej trawie i zatrzymał się przed.

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 04.01.2023, 14:34

O rany :cry: . Próbuję sobie wyobrazić większą prędkość i ścianę kartonów. Chyba nie mam żyłki kaskaderskiej, by aż tak mocno testować te systemy :) Faktycznie testy wykonywałem na małych prędkościach, tzw. manewrowych, czyli (wg instrukcji) do 10 km/h. Co do hamowania EMERGENCY, przy prędkościach powyżej 90 km/h, to 2 razy w Passacie B8 zdarzyło mi się coś takiego, kiedy to z podporządkowanej ktoś wyjeżdżał zbyt odważnie i wówczas zaciągnęły się pasy, ekrany zapiszczały i zaświeciły się na czerwono, a pedał hamulca zaczął się sam wciskać. Ale do zatrzymania się auta nie doszło, chyba dlatego, że sam zacząłem hamować i komputer uwierzył że dam radę z tego wybrnąć.

Marcusfff
Member
Posty: 150
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Marcusfff » 04.01.2023, 22:04

Z kartonami trzeba uważać. Hanka Mostowiak, jakby żyła, to by Wam powiedziała :rolleyes:

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 05.01.2023, 08:26

Chyba właśnie ta słynna scena z historii kina nie pozwala mi zaszaleć z pudełkami... :) :) :)

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 22.03.2023, 10:21

Jalu pisze:
29.12.2022, 12:59
Ja w sprawie chwilowego wyłączania się Travel Assist się umówiłem na wizytę w serwisie, dopiero niestety na 18 stycznia. Ale nie ma pośpiechu. Niech sprawdzą, bo bardzo jestem ciekaw co to może być. Brud to pierwsze, o czym pomyślałem, ale to by było zbyt proste ;) Mam tylko nadzieję, że będą umieli znaleźć te krótkie wyłączenia w jakiejś komputerowej historii, bo obawiam się, że będzie trudno wywołać akurat w serwisie te komunikaty.
Nie wiem, czy już pisałem o tym, ale w ramach wizyty w ASO stwierdzono, że jednak kierownica jest do wymiany. Szalona sytuacja, bo myślałem, mówiąc żartem, że może jakiś kabelek się odlutował, albo wtyczka nie styka, a tu się okazuje, że ma być nowa kierownica. W każdym razie, na tę nową czekam od 18 stycznia, czyli na razie 2 miesiące i póki co, brak konkretnych terminów jej dostarczenia do ASO.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 11.04.2023, 10:02

Jalu pisze:
29.12.2022, 09:58
Witam. A ja chciałbym zapytać, czy spotkaliście się może z problemem wyskakującego komunikatu "Funkcja Travel Assist niedostępna"? U mnie od kilku dni, wyłącznie przy małych prędkościach, właściwie parkingowych, wyskakuje na chwilę ten komunikat wraz z żółtym trójkątem z wykrzyknikiem, a po kilku, czasem kilkunastu sekundach sam znika. Nie wiem, czy technologicznie można to w jakikolwiek sposób wiązać z problemem radia internetowego (brak dostępu do zapisanych stacji, zrywane połączenia), bo obydwa problemy zaczęły się w tym samym czasie, czy to tylko przypadkowa zbieżność czasowa. Dodam tylko, że wszystkie kamery są czyste :) Z góry dziękuję za info.
Gorąca prośba - od pewnego czasu obserwuję u siebie identyczną przypadłość z Travel Assist - możesz napisać, jak sobie poradziłeś z problemem? Czy ASO ustaliło przyczynę usterki?
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 11.04.2023, 10:50

Cześć. Zacytuję moją wypowiedź z 22/03 :)
"Nie wiem, czy już pisałem o tym, ale w ramach wizyty w ASO stwierdzono, że jednak kierownica jest do wymiany. Szalona sytuacja, bo myślałem, mówiąc żartem, że może jakiś kabelek się odlutował, albo wtyczka nie styka, a tu się okazuje, że ma być nowa kierownica. W każdym razie, na tę nową czekam od 18 stycznia, czyli na razie 2 miesiące i póki co, brak konkretnych terminów jej dostarczenia do ASO."
Do dzisiaj zmieniło się tyle, że na kierownice czekam już 12 tygodni, a co ciekawe, ostatnia rozmowa z ASO, kilka dni temu, wniosła tylko tyle, że nadal czekamy i nawet brak w systemie jakiejkolwiek daty, która dałaby choćby przybliżone wyobrażenie o dacie dostawy kierownicy. Nie zauważam w rozmowie z ASO jakiegokolwiek zażenowania sprawą, po prostu tak jest i tyle. Cieszę się z tego, że ta usterka nie zabrania jeździć autem, bo co wtedy by było? Usłyszałem od ASO, że mają u siebie takiego Arteona, który czeka na części (reflektory) od grudnia, a usterka eliminuje auto z jazdy, więc samochód stoi na parkingu serwisowym. Auto zastępcze nie przewidziane przez gwarancję. Tak to wygląda. Dodam jeszcze może, ze ta moja usterka pojawia się czasem kilkanaście razy w ciągu krótkiego czasu, a raz nawet dołączyła do nie usterka side assist i asystent opuszczania miejsca parkowania. Po 2 dniach obie usterki same się usunęły.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 11.04.2023, 10:57

@Jalu, bardzo dziękuję za informację. Martwi mnie to wszystko, gdyż pod koniec czerwca wybieram się w dłuższą trasę. Zobaczymy co stwierdzą w ASO lecz czuję, że u mnie jest identyczna sytuacja z usterką w kierownicy. Jeszcze raz - dzięki.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

ODPOWIEDZ