Pytania pozakupowe

Jalu
Member
Posty: 156
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 11.04.2023, 11:20

Zażartowałbym sobie mało wesoło, byś im zaproponował dorzucenie kierownicy dla Ciebie do mojego otwartego zamówienia. Może zdąża wtedy przed czerwcem :cry:

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 281
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 11.04.2023, 11:47

Jalu pisze:
11.04.2023, 11:20
Zażartowałbym sobie mało wesoło, byś im zaproponował dorzucenie kierownicy dla Ciebie do mojego otwartego zamówienia. Może zdąża wtedy przed czerwcem :cry:
Możesz być pewien, że tak zrobię. Wizytę w ASO mam umówioną na 19.04.
W którym ASO serwisujesz? Wskażę im namiary. Mój warsztat to Zasada na ul. Grochowskiej w Warszawie.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 281
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 12.04.2023, 09:00

Zbigniewa pisze:
11.04.2023, 11:47
Jalu pisze:
11.04.2023, 11:20
Zażartowałbym sobie mało wesoło, byś im zaproponował dorzucenie kierownicy dla Ciebie do mojego otwartego zamówienia. Może zdąża wtedy przed czerwcem :cry:
Możesz być pewien, że tak zrobię. Wizytę w ASO mam umówioną na 19.04.
W którym ASO serwisujesz? Wskażę im namiary. Mój warsztat to Zasada na ul. Grochowskiej w Warszawie.
Oczywiście, miałem tu na myśli wskazanie, że inna osoba jest w podobnej sytuacji i być może sprowadzenie dwóch elementów przyspieszy procedurę. Sądzę jednak, że to płonne nadzieje.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 156
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 12.04.2023, 09:31

Zbigniewa pisze:
12.04.2023, 09:00
Zbigniewa pisze:
11.04.2023, 11:47
Jalu pisze:
11.04.2023, 11:20
Zażartowałbym sobie mało wesoło, byś im zaproponował dorzucenie kierownicy dla Ciebie do mojego otwartego zamówienia. Może zdąża wtedy przed czerwcem :cry:
Możesz być pewien, że tak zrobię. Wizytę w ASO mam umówioną na 19.04.
W którym ASO serwisujesz? Wskażę im namiary. Mój warsztat to Zasada na ul. Grochowskiej w Warszawie.
Oczywiście, miałem tu na myśli wskazanie, że inna osoba jest w podobnej sytuacji i być może sprowadzenie dwóch elementów przyspieszy procedurę. Sądzę jednak, że to płonne nadzieje.
Ja serwisuję tam, gdzie zakupiłem, czyli Cichy-Zasada Kraków. Czyli ta sama rodzina, co na Grochowskiej. Byłoby ciekawie, gdyby Ci powiedzieli, że kierownica przyjedzie np. za 3 tygodnie. Wtedy ja musiałbym rozmawiać z moim ASO :) . Tak szczerze mówiąc, to wolałbym tę usterkę dopiero za kolejny rok lub dwa, gdy kierownica będzie już miała jakieś ślady użytkowania. Wtedy wymiana na nową byłaby miłą zmianą :D. Daj znać, proszę, jakie padną decyzje w przypadku Twojego auta i jakie ewentualnie terminy. Może w WaWie procedury działają szybciej i sprawniej, choć trudno w to uwierzyć. W każdym razie powodzenia Ci życzę.

awprawo
Member
Posty: 126
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: awprawo » 12.04.2023, 10:59

Hej, garść info z niedawnej wizycie w ASO Cichy - Zasada w Poznaniu.

Bardzo miłe przyjęcie i zainteresowanie ze strony pracownika. Zgłaszałem m. in.: skrzypiące wycieraczki (drugie zgłoszenie po pierwszym kiedy auto miało 6 tygodni) oraz źle działający infotaiment (wskazówki (nie mapa) nawigacji dla nawigacji google wyświetlają się miedzy zegarami w około 40% uruchomień nawigacji) - i tu zaskoczenie, dla tych dwóch przypadków zostałem pouczony, że jeśli diagnosta uzna zgłoszenie za niezasadne (czyli rozumiem jakaś subiektywna ocena diagnosty) to zostanę obciążony kwota 480 zł z a sprawdzenie... Jprdl....
Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem.

Cóż maiłem zrobić, wycofałem te dwa przypadki - ale jestem zaskoczony i nie jestem pewien czy nie zrobili mnie "w konia"
R-Line 2.0 TSI 190

Jalu
Member
Posty: 156
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 12.04.2023, 11:39

Ja już kiedyś pisałem, że moje wycieraczki nie skrzypiały, ale skakały po szybie - zarówno przód, jak i tył. Nie miałem czas od razu zgłaszać się do salonu, poza tym trochę się łudziłem, że się ułożą, ale w końcu zgłosiłem się do ASO, przy przebiegu kilku tysięcy km, gdyż telefonicznie powiedziano mi, że wymienią na gwarancji, natomiast gdy pojawiłem się w ASO, człowiek mi powiedział, że chyba nie spodziewam się, że uznają mi gwarancyjną wymianę. Było więc mało miło, dowiedziałem się też, że wycieraczki można zniszczyć w kilka sekund (choć skakanie raczej nie bierze się ze złego używania), więc nie ma mowy o gwarancji na wycieraczki, no i "na osłodę" zaproponowano mi komplet na przód za 270 zł (o ile dobrze pamiętam). Ale za diagnostykę nie policzono nic, choć nawet gdyby policzono, to ja nie zapłaciłbym nawet 1 grosza!!! Oczywiście nie kupiłem u nich wycieraczek, bo za ich cenę można mieć 2,5 kompletu. Na Twoim miejscu poprosiłbym jednak o sprawdzenie tych wycieraczek, bo tu trudno się pomylić, nawet jeśli ktoś bardzo nie chciałby słyszeć skrzypienia. Diagnostyka jest tu chyba prosta jak mało co innego. Swoją drogą, to napisałbym do Poznania, ale nie do Cichy-Zasada, tylko do VW Polska, bo to trochę kosmiczna historia z kosztami sprawdzenia :@

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 281
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 12.04.2023, 12:24

awprawo pisze:
12.04.2023, 10:59
Hej, garść info z niedawnej wizycie w ASO Cichy - Zasada w Poznaniu.

Cóż maiłem zrobić, wycofałem te dwa przypadki - ale jestem zaskoczony i nie jestem pewien czy nie zrobili mnie "w konia"
I chyba instynkt Cię nie zawiódł. Jestem przekonany, że diagnoza brzmiałaby "niekompatybilny smartfon lub wada aplikacji". Kop w oponę i faktura na kilka stówek.
Ech, chce się krzyczeć - avensisie wróć!!!
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

awprawo
Member
Posty: 126
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: awprawo » 12.04.2023, 12:44

Szkoda że się takimi bzdurami wykładają. Sama maszyna i ogólnie rozwiązania (większość)świetne przecież...
R-Line 2.0 TSI 190

CLAU
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 27.03.2023, 17:47

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: CLAU » 12.04.2023, 17:38

Jalu pisze:
12.04.2023, 11:39
Ja już kiedyś pisałem, że moje wycieraczki nie skrzypiały, ale skakały po szybie - zarówno przód, jak i tył. Nie miałem czas od razu zgłaszać się do salonu, poza tym trochę się łudziłem, że się ułożą, ale w końcu zgłosiłem się do ASO, przy przebiegu kilku tysięcy km, gdyż telefonicznie powiedziano mi, że wymienią na gwarancji, natomiast gdy pojawiłem się w ASO, człowiek mi powiedział, że chyba nie spodziewam się, że uznają mi gwarancyjną wymianę. Było więc mało miło, dowiedziałem się też, że wycieraczki można zniszczyć w kilka sekund (choć skakanie raczej nie bierze się ze złego używania), więc nie ma mowy o gwarancji na wycieraczki, no i "na osłodę" zaproponowano mi komplet na przód za 270 zł (o ile dobrze pamiętam). Ale za diagnostykę nie policzono nic, choć nawet gdyby policzono, to ja nie zapłaciłbym nawet 1 grosza!!! Oczywiście nie kupiłem u nich wycieraczek, bo za ich cenę można mieć 2,5 kompletu. Na Twoim miejscu poprosiłbym jednak o sprawdzenie tych wycieraczek, bo tu trudno się pomylić, nawet jeśli ktoś bardzo nie chciałby słyszeć skrzypienia. Diagnostyka jest tu chyba prosta jak mało co innego. Swoją drogą, to napisałbym do Poznania, ale nie do Cichy-Zasada, tylko do VW Polska, bo to trochę kosmiczna historia z kosztami sprawdzenia :@
A miałeś czysta szybę? Może była chlapnięto woskiem przy myciu?
5 różnych nowych VW, Passaty, Golfy, Octavia i nigdy nie miałem problemu z wycieraczkami. Zarówno fabrycznymi jak i tymi dokupowanymi w ASO.
Skrzypienie przy wybieraniu tylnej szyby to się zdarza i często w kombi VW bo tam od piachu i pyłu szybko się zużywają ale jedyne przypadki szarpania lub podskakiwanie miałem bo myciu przedniej szyby woskiem na myjni samoobsługowej. Po wyczyszczeniu szyby i piórek aby zmyć ten niby-wosk problem momentalnie ustąpił.
Może ktoś w salonie za bardzo wypucował auto przed odbiorem?

Jalu
Member
Posty: 156
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 13.04.2023, 11:52

Ja tez pierwszy raz spotkałem sie z taką historią. Po zakupie Arteona, nigdy nie myłem tego auta woskiem. Jednak i tak wiele razy, zanim podjąłem próbę reklamacji, myłem szyby różnymi środkami, by usunąć to coś, co mogło powodować problemy dla wycieraczek, ale efektu nie było. Jak tylko założyłem nowe wycieraczki, tak przód, jak i tył, wszystkie problemy z wycieraczkami przestały istnieć. Więc to raczej kwestia sprzętu, nie chemii.

ODPOWIEDZ